Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.04.2019, 22:39   #107
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Saksı Boyama, Saksı Dekorasyonu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ekin Mesajı göster
Boyalar hiç dökülmüyor mu ?

Bunu çok denemeyi düşündüm. Hep yarım kaldı. En son gittim beyaz saksılar aldım. Şimdi diğerlerinide beyaz boyamaya niyetim var. Bu sene boyarım inşallah. Desen sevmem o nedenle işim daha kolay. Herşeyin sadesi güzeldir. Tek korkum boyaların dökülmesi.
Her şeyin sadesi daha güzel olacak diye birşey yok. Öyle olsaydı kadınların hiç biri makyaj yapmazdı Yani kısaca herşey yerine göre güzel ve sevimli olur.

Saksı dekore etme işi bayağı meşakatli ve biraz da tecrübe isteyen konu. Herkes yapabilir ama hatasız olmaz. İstenilen renkte 4 kat akrilik boya sürüyorum, her kat arası ince zımpara ile hafifçe oluşan pütürleri alıyorum.

Renklendirme işi bittikten sonra, peçetelerden istenilen motifler çıkartılıyor. Motifler yapıştırıldıktan sonra, motifleri yapıştırmada kullanılan su bazlı vernik ile saksının tümü vernikleniyor. Bitti sayılır.

Fazladan olarak parke verniğinden iki kat daha sürüyorum ki, güneşe ve suya iyice dayanıklı olsun. Üstelik cam gibi de parlıyor.

5 yıl zarar görmeden yaptığım saksılar duruyor.

Son yaptıklarım efsane oldu.

Önemli bir husus; yapılan saksı sadece size özel oluyor. Başka hiç bir yerde görmek mümkün değil.

3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.