Forum Gerçek

Forum Gerçek (https://www.forumgercek.com/index.php)
-   Bilgisayar Donanım | Yazılım (https://www.forumgercek.com/forumdisplay.php?f=721)
-   -   Facebook Görüntülü Görüşme Sorunu | Kameram Ters Gösteriyor (https://www.forumgercek.com/showthread.php?t=106481)

emre20 30.01.2014 13:44

Facebook Görüntülü Görüşme Sorunu | Kameram Ters Gösteriyor

Merhaba sayın arkdaslar sanırım bendeki sorun dünyada ilk umarim sizler sayesinde bu sorunun üstesinden gelecegiz.

Sorunuma gelecek olursak facebookta görüntülü arama esnasında benim kameram kendime ters gösteriyor. Ama karsi tarafa normal düzgün sekilde görünüyor.

Skype ve HamCap da da sorunsuz sekilde kendimi görebiliyorum, sadece facebookta kamera actigimda kendimi ters görüyorum. Bunun için yaptigim denemeler ise, pc ye format attim. Kamera driverlerini silip tekrar yükledim, farklı kamera takıp denedim yine aynı sorun (kamera tipi A4Tech pk-636).acaba dedim sorun benim google hesabımda mi diye düsünüp, forattan sonra direkt facebooka girip baska bir facebook hesabıyla denedik yine sorun aynı.

Tahminimde sorun bilgisayarımda ama ne olabilir ? Lütfen görüslerinizi ve deneyimlerinizi paylasin benimle.

İyi forumlar.

Heliosaga 30.01.2014 14:03

Cevap: Facebook görüntülü görüşme sorunu | Kameram ters gösteriyor

Bilgisayarda sorun yok.

Kameranın ayarlarında olan bir sorun bu.. Face Messenger arayüzünden kamera ayarlarına girip(tabi öyle bir ayar seçeneği varsa) horizontal kısmından gerekli ayarlamaları yapabilirsin. Eğer böyle bir ayar seçeneği face messenger üzerinde yoksa çok fazla dert etmeyin. Skype'in yanılmıyorsam facebook'daki arkadaşlarınızlada görüntülü ve sesli görüşme desteği var. Dolayısıyla skype hesabınızı facebook ile ilişkilendirerek, facebookta var olan arkadaşlarınızlada görüşebilirsiniz.

Saygılar.

Abartmatozu 30.01.2014 14:21

çok büyük sorununuza çözüm aramak için öncelikle ne aradığınızı bilmeniz gerekir.
diğer kullanıcıların ilgisini çekmek adına bu şekilde konu başlığı açılamayacağı aşikardır.
ayrıca kullanıcı adınızdan dolayı sizi bir kere ikaz ediyorum lütfen
kendinize en uygun kullanıcı adını bu başlık atında belirtiniz.
Aksi durumda tarafımdan seçilecek olan bir kullanıcı adı ile foruma devam etmek zorunda kalacaksınız.

Konu adı :
Facebook görüntülü görüşme sorunu | Kameram ters gösteriyor olarak düzenlenmiştir.

Abartmatozu 30.01.2014 14:25

kullanıcı adınız geçici olarak @emre20 yapılmıştır. Konu takibimde bilginize

Mihri Sultan 30.01.2014 14:35

Kamerayı ters çevirin sorun çözülür ;))

emre20 30.01.2014 16:08

Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi Mihri (Mesaj 676506)
Kamerayı ters çevirin sorun çözülür ;))

sence bu bir cözüm mü ?

emre20 30.01.2014 16:09

Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi abartmatozu (Mesaj 676501)
çok büyük sorununuza çözüm aramak için öncelikle ne aradığınızı bilmeniz gerekir.
diğer kullanıcıların ilgisini çekmek adına bu şekilde konu başlığı açılamayacağı aşikardır.
ayrıca kullanıcı adınızdan dolayı sizi bir kere ikaz ediyorum lütfen
kendinize en uygun kullanıcı adını bu başlık atında belirtiniz.
Aksi durumda tarafımdan seçilecek olan bir kullanıcı adı ile foruma devam etmek zorunda kalacaksınız.

Konu adı :
Facebook görüntülü görüşme sorunu | Kameram ters gösteriyor olarak düzenlenmiştir.

öncelikle kusuruma bakmayın . kullandigim rumuz benim cocuklugumdan beri aynıdır o yüzden onu kullanmak zorunda kaldım. diger konu ise ne aradigimi cok iyi biliyorum gayette acıklayıcı bir sorun dile getirdim diye düsünüyorum

emre20 30.01.2014 16:10

Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin (Mesaj 676499)
Bilgisayarda sorun yok.

Kameranın ayarlarında olan bir sorun bu.. Face Messenger arayüzünden kamera ayarlarına girip(tabi öyle bir ayar seçeneği varsa) horizontal kısmından gerekli ayarlamaları yapabilirsin. Eğer böyle bir ayar seçeneği face messenger üzerinde yoksa çok fazla dert etmeyin. Skype'in yanılmıyorsam facebook'daki arkadaşlarınızlada görüntülü ve sesli görüşme desteği var. Dolayısıyla skype hesabınızı facebook ile ilişkilendirerek, facebookta var olan arkadaşlarınızlada görüşebilirsiniz.

Saygılar.

öneriniz icin tesekkürler ancak ben cözüm arayisi icindeyim.

Subutay 30.01.2014 16:11

Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi emre20 (Mesaj 676543)
öncelikle kusuruma bakmayın . kullandigim rumuz benim cocuklugumdan beri aynıdır o yüzden onu kullanmak zorunda kaldım. diger konu ise ne aradigimi cok iyi biliyorum gayette acıklayıcı bir sorun dile getirdim diye düsünüyorum

Elinizde başka bilgisayar var mı? Kamerayı deneyebileceğiniz ? Aslında sadece kamerayı değil kendi ekran kartınızın kamerayla bir çakışma yapıp yapmadığını da bu sayede öğrenmiş olacağız.

emre20 30.01.2014 16:16

Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi Subutay (Mesaj 676545)
Elinizde başka bilgisayar var mı? Kamerayı deneyebileceğiniz ? Aslında sadece kamerayı değil kendi ekran kartınızın kamerayla bir çakışma yapıp yapmadığını da bu sayede öğrenmiş olacağız.

evet dediginizi yaptim. kamerami laptopa taktım ve kendi google kullanıcı ismimle girdim sorunsuz bi sekilde kamera aciliyor. sorunum benim bilgisayarda oldugunu yada facebookta oldugunu düsünüyorum

WEZ Format +3. Şuan Saat: 14:53.