Forum Gerçek

Forum Gerçek (https://www.forumgercek.com/index.php)
-   Kadınlara Ait Güncel Konular (https://www.forumgercek.com/forumdisplay.php?f=639)
-   -   6 Çeşit Anne Tipi Var (https://www.forumgercek.com/showthread.php?t=103602)

Liaaa 07.11.2013 02:57

6 Çeşit Anne Tipi Var

Çocukla Çocuk

Bunlar en sevgi dolu ve en oyuncu olanları. Yani oğluyla oğlan, kızıyla kız, bebeğiyle bebek, yetişkiniyle yetişkin olma yeteneğine sahip ve bu kılıklara bürünen anneler.

Çocuğu küçükken onun oyuncaklarıyla oynayan, büyüdüğünde ise beraber iPhone ya da Facebook'ta takılan türden anneler yani.

Anne Değil, Diktatör

Çocuklarının hayatta güçlü ve başarılı olmak zorunda olduğunu düşünüyor, çünkü onun için hayatın kuralı basit: İki tür insan var; güçlüler ve zayıflar.

Televizyon, bilgisayar ve video oyunları çocuklara neredeyse yasak, çünkü bu alışkanlıklar çocuğu annenin belirlediği hedeflerden saptırıyor. Çocuk okulda, kursta, sporda ya da müzikte tam not almak zorunda.

Abartılı Düşkünler

Bu anne türü de çocuğuna biraz fazla düşkün. Ama disiplinli ve zorlayıcı değiller. Bu anneler, kangurular gibi bebeklerini bir türlü bırakamıyorlar. Yani bir tek keseleri eksik...

Hayatlarını çocuklarının steril ve mutlu bir ortamda yaşamasını sağlamaya adamışlar. Bu anne türü, ülkemizde oldukça yaygın. Çocuklarıyla olan diyaloglarında sertlik yok, ceza yok ama bol şefkat var.

Aklı Fikri Gezmede

Anne kategorileri içerisinde en ilgisiz olanlara bu isim veriliyor. Yumurtladıktan sonra denize açılan dişi penguen geri dönene kadar iki ay boyunca kuluçkaya yatma ve yavruyu besleme görevi erkek penguene düşer. Penguen gibi, sorumluluğu erkeklerin üstüne atan anne adayları var.

Korumak İçin Her Şeyi Yapabilir!

Gözükara fedailiğin, koruyuculuğun sembolü olduğu için bu tür annelere 'ayı' ismi yakıştırılıyor. Bu tanımlamada Alaska'nın Grizzli ayılarının etkisi çok. Çünkü yavruları tehdit altında olan bir Alaska ayısından daha tehlikeli bir şey yok!

Hesap Soran Anneler
Bu annelerin evlat koruyuculukları bazen insaf sınırlarını zorluyor. Çocuğu kırık not aldığı zaman soluğu doğru okulda alıp öğretmenden hesap soran, gerektiğinde onun yerine ödevlerini yapan anneler...
Kaynak

Ekin 07.11.2013 07:58

Cevap: 6 Çeşit Anne Tipi Var

Bazen çocuk , bazen diktatör , her zaman koruyan , hep soran ve bize çok abartılı düşkün bir annaye sahibim.
Ne mutlu bana :))
Allah babadan yana yüzümü güldürmedi ama anneden yana herşeyin fazlasını verdi :)

Türkü 07.11.2013 09:26

Aklı fikri gezmede hariç tanımlamaların hepsinden aldığımı söyleyebilirim. Yeri, zamanı geldiğinde gezme etkinliği elbet yaparım ama öyle penguen misali değil. Oğlum ve eşim uygun durumdaysa onlarla gitmeyi tercih ederim bir yerlere. Onlar olmadan tat alamam zaten.

İphone ve facebook şimdilik hayatımızda yok, ileride olur mu bilinmez. Yaşı daha 11 Ata'nın, oyuncak yaşını geçti biz genelde zeka-beceri oyunları oynuyoruz ödevlerden vakit kaldıkça tabii.

Teşekkürler Liaaa

Hasat 07.11.2013 09:34

Bu tanımların hiç birini kendime uyduramadım

Kızlarımın tanım:
Anne dediğin başında yazması üstünde büzgülü eteği olan temizlik yapan pasta börek işine dalan boş zamanlarında esra erol seyreden bir tip olmalı.Kandırılması kolay olmalı mesela netten anlamamalı ama nerdeee bizimki tam bir bela nette cirit atar pc nin gözatma geçmişini inceler gripin duman dinler wat sap kullanır akıllı telefon kullanır gizli bir yere gidemezsin iş arkadaşları sokaklarda olduğu için sen eve varmadan onun haberi olur.Tam baş belası abii yaaa.
Benim kızların hakkımdaki yorumu)))

Birde hiç unutmam bir dizi seyrediyoruz adam mayınlı alana girdi yürüyor anasıda kenarda bağırıp ağlıyor gel oğlum öleceksin diye.

Benim küçük kız dediki ;ben böyle mayın tarlasına giricem annemde peşimden girer ölürüm falan demez sürüye sürüye çıkarır ordan ama çıkıncada ne b.k işin var orda diye kemiklerimi kurar demişti:roflol:

Buketçe 07.11.2013 10:40

Çocukla çocuk olan bir anneyim sanırım :) Paylaşım için teşekkürler Liaaa...

Damon 07.11.2013 11:09

Hasat öldüm gülmekten mesajına :))

Ben, Otizmli bir çocuğun annesi olduğum için korumacıyım bazen de aşırıya kaçar; kendi annemle bile kavga ederim kızım için :)) Onunla çoğu zaman yüzgöz olsam da sert, despot olduğum zamanlar da var, özellikle ona öğretmeye çalıştığım birşeyler varsa. Hiçbir zaman kendi keyfim için kızmamışımdır ona.

Bazen de çok acımasız olurum. Kimsenin söylemesine gerek yok kendim de farkındayım. Mesela, düşer canı acır, gelir hemen bana sarılır ağlayarak. Ben de onu kendimden uzaklaştırırım: hiç ağlama, avanak avanak yürüyeceğine önüne baksaydın derim :)) Aslında kızdığım, kendisi değil, canının acımış olması kızdırıyor beni o an, canının yanmış olmasına sinirleniyorum :))

Biraz antikayımdır :kiki:

Basakca 07.11.2013 23:57

Hangi tipe giriyorum diye baktım ama bu annelerin hiç biri tipim değil. Gerçi oğlan benim tipim ama... çene dersen aynı çene, dil desen aynı dil, yetenek, ağız, göz, burun vs. sadece boy farkı var. :honks:

Annem bu yüzden şaka yollu kızar "bunun arpasını suyunu az ver. Ne bu boy? Kızlar uzanamayacak öpmek için" derler. Bende kolayı var. Merdiven dayarlar" diyorum benim sıpa hemen "gerek yok merdivene işimi bilirim"deyip olayı kapatır.:blink:

İnsan her zaman kendini geliştirmelidir. Her şeye açık olmalıdır ve zamanın gerekliliği olan her konuda az çok da olsa bilgi sahibi olmalı ki, çocuğuna bir şeyler verebilsin. :2erlik:

M.Özen 08.11.2013 01:41

Benimki demek 6 anne gücünde :)

Canan 08.11.2013 02:05

İyi bir durum olmadığını bile bile, koruyucuyum. Bir de , abartılı düşkün sayılırım :honks:

Konuda, herkes kendinden bir şeyler buldu Liaaa teşekkürler...

Lodos1 23.11.2013 23:38

Çocukla çocuk kategorisine giriyorum ben de. Diğerlerinin hiiiiiçççç bir noktası uymuyor.
Çocuk dediğini bana göre özgür bırakacaksın. Korumayacaksın öyle ki kendi kendini korumayı bilecek. Okul hayatında da iddiam yok. Yaptıkları kadar yapamadıkları canları sağolsun.İlla öğrenecekler. Yok disipline etmek için diktatörlük yapmak hiç bana göre değil. Ben sevgimi gösterip onların annem üzülür yapmayalım diye uzak durmalarını tercih ettim hep. Öyle çocuklarımsız gezmelere de gidemem aklım kalır onlarda. Ben nereye onlar oraya. Hem yazın kumdan kale yapmak da güzel oluyor yeni çıkan oyuncaklarıyla oynamak da keyifli :)) Onlar bize verilen hediyeler. Saygı gösterdiğimi ve onları çok sevdiğimi bilseler yeter.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:43.