Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Maksat Muhabbet Olsun > Geyiğin Hası

Geyiğin Hası Ciddiyetten mi sıkıldık? İşte rahatlayacağımız yer.

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 27.02.2021, 01:49   #2321
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İçinden Geçeni Söyle (2020-2021)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Supernatural Mesajı göster
Çok sevindim okyanus, ben de evde oturdukça sıkıntıdan ekmek kadayıfları, çikolata, hoşmerim moşmerim, peynirli tatlı falan derken pantolonuma sığmaz oldum, çok bunaldım 3 maske üst üste takıp alış veriş merkezine gittim oh be ya dünya varmış çılgınlar gibi dolaştım ama tabii yine pasta alıp döndüm eve.

Oh oh ne güzel.

Akşam yediğin tatlıları spor yaparak eritmişsin.
Pantolonlar yıkayınca küçülmüştür, kilo aldığından değildir.

2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.02.2021, 01:54   #2322
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Koronadan dolayı 1,5 senedir gidemedim,kuşku üstüne,
Geçen hafta hastahaneye gittim tam kan tahlili verdim.Tiroit,şeker kolestrol vs.

Sonuçları göstermek için aile doktoruna gittim.Değerler normal sadece ufak bir enfoksuyon atlatmışsın o kadar dedi.Troit hapını nasıl kullanıyorsan aynen devam dedi sonuç çok iyimiş.

Bende doktor bey ben gelemediğim için kendi kendime hafta içi 1 tane hafta sonu, 1 gün 2 tane içiyorum iyimi yaptım kötümü yaptım bilmiyorum dedim.

Kızacağını düşünüyordum ama çok iyi yapmışsın aynen devam et dedi.
Şaşırdım,
2 aydır öyle içiyorum,
Değerler çok iyi, ama sabahları elim ayağım çok şişiyor o neden acaba.

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.02.2021, 03:19   #2323
OkyanusunKalbi
WoodStock

Haberlere göz gezdirirken rastladım. Böbrek ve karaciğer yetmezliğinden hastaneye kaldırılmış.

Lise yıllarımda şarkılarından ve kendisinden nefret etmiştim. Ergenliğimde hiç tarzım olmadığı hâlde doğan görünümlü şahin arabaların teyiplerinde son ses çalınırdı istemeye istemeye dinlerdik ve tüm şarkılarını ezbere bilirdik. Doğanlar şahinler gitti bir devir bitti. Hakan Taşıyan'da unutuldu gitti.

Umarım organ bulunur, ben yine duymaya razıyım. Saçma pop müzikleri dinleyeceğime Hakan Taşıyan'ın şarkılarını duymak eski günlere geri döndürür yine, yeter ki iyileşsin.

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.02.2021, 13:15   #2324
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Aspiratörle kulak hemen açılmaz. Önce ilaçla kulağın içini yumuşatıyorlar, tıkanıklık geçmezse sonra açıyorlar.

Salgındayken hiçbir doktorla yüzyüze gelmemeye çalış. Sonuçta korona hastasısın; sen onlara bulaştırırsın, onlar sana başka virüs bulaştırır. Mecbur kalınmadıkça hastane aletlerini vücudunda kullandırma. Korona hastalarıyla ilgilenmekten hastanenin temizliğiyle yeterince ilgilenemiyorlar. Hastane ortamı sonuçta Heliosaga. Ne cesaret sendeki de ama bu halde hastaneye gidiyorsun.

Yok be okyanus acili aradım ambulansla gittim. Yoksa yayan yada motosikletimle gidecek halim yoktu zaten.. Bizimkiler kulağım duymayınca panik yaptı virüsten olabilir mi falan gibisinden.. Bu virüs ani işitme kaybıda yapıyor(muş) bunu okuyunca benimde içime kurt düşürdüler.

Acilde karantinalı odada saatlerce bekledim doktor gelsede baksa diye... dese ki buşon var iki gün sonra gel çekeriz diye.. rahatlayacam ama gelmedi.. alt tarafı gelip 5 dk'lık iş bakacaktı bakmamayı seçti. Tahmine dayalı olarak muhtemelen virüs kaynaklı işitme kaybı tanısını geçti ve ne test ne bişey yapmadan uzaktan reçeteye yazdı kortizon ilacını. Doktor gelmiyorsa napalım Sonra ambulansla geldiğim eve geri döndüm.

Evde çaresizce kortizon ilacına baktım o bana baktı. O zaman kafama dank etti. Ben bu kulak olayını daha öncede yaşadım. 2-3 kez.. Her iki senede bir mutlaka kulağım tıkanıyordu. En son kulak tıkanması yaşadığım seneyi araştırdım tam 2 sene geçmiş üstünden.. Hemen tabi solüsyon aldırttım eczaneden..(Oksijenli su ve Gliserin)

3-4 kez kulağı solüsyonla şırınga ile nokta atışı yaptım midem çok bunaldı. Ama sonunda kulağım açılmaya başladı. Aklıma gelmese boşu boşuna kortizon almaya başlayacaktım. Bu kortizon da boru değil birden bırakamıyorsun komaya kadar yolu var diyorlar. Neyse ki almadık.

Solüsyona bugün bile devam ediyorum. Şimdi daha iyi duyuyor gibiyim sesler biraz bulanık. Pazartesi izolasyon bitmiş oluyor. Doktora uğrayıp aynen bana bunu bunu yazdınız ama ben kullanmadım sizden tek isteğim 5 dk gelip kulağıma bakmanızdı ama bakmadınız teesüf ederim diyeceğim başka da birşey demem. Küsmez heralde bana. Kulağımı aspiratörle temizler heralde. Temizler demi?
Eski 27.02.2021, 14:40   #2325
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
Yok be okyanus acili aradım ambulansla gittim. Yoksa yayan yada motosikletimle gidecek halim yoktu zaten.. Bizimkiler kulağım duymayınca panik yaptı virüsten olabilir mi falan gibisinden.. Bu virüs ani işitme kaybıda yapıyor(muş) bunu okuyunca benimde içime kurt düşürdüler.

Acilde karantinalı odada saatlerce bekledim doktor gelsede baksa diye... dese ki buşon var iki gün sonra gel çekeriz diye.. rahatlayacam ama gelmedi.. alt tarafı gelip 5 dk'lık iş bakacaktı bakmamayı seçti. Tahmine dayalı olarak muhtemelen virüs kaynaklı işitme kaybı tanısını geçti ve ne test ne bişey yapmadan uzaktan reçeteye yazdı kortizon ilacını. Doktor gelmiyorsa napalım Sonra ambulansla geldiğim eve geri döndüm.

Evde çaresizce kortizon ilacına baktım o bana baktı. O zaman kafama dank etti. Ben bu kulak olayını daha öncede yaşadım. 2-3 kez.. Her iki senede bir mutlaka kulağım tıkanıyordu. En son kulak tıkanması yaşadığım seneyi araştırdım tam 2 sene geçmiş üstünden.. Hemen tabi solüsyon aldırttım eczaneden..(Oksijenli su ve Gliserin)

3-4 kez kulağı solüsyonla şırınga ile nokta atışı yaptım midem çok bunaldı. Ama sonunda kulağım açılmaya başladı. Aklıma gelmese boşu boşuna kortizon almaya başlayacaktım. Bu kortizon da boru değil birden bırakamıyorsun komaya kadar yolu var diyorlar. Neyse ki almadık.

Solüsyona bugün bile devam ediyorum. Şimdi daha iyi duyuyor gibiyim sesler biraz bulanık. Pazartesi izolasyon bitmiş oluyor. Doktora uğrayıp aynen bana bunu bunu yazdınız ama ben kullanmadım sizden tek isteğim 5 dk gelip kulağıma bakmanızdı ama bakmadınız teesüf ederim diyeceğim başka da birşey demem. Küsmez heralde bana. Kulağımı aspiratörle temizler heralde. Temizler demi?
Ben dalgıç olduğum için arada kulaklarımda tıkanma sorunu oluyor. Doktor kortizonlu damla ve ilaçlar yazar, geçer. Küçücük iğne ucu kadar kullanıyorsun en fazla 15 güne kadar kullanılıyor iyileşince vücut onu atıyor zaten. Doktorlar görmeden şikayetini söyleyip ilaç verebiliyor. Aile hekimleri de aynı şeyi yapıyor şuanda. Sen doktorun uygun gördüğü ilacı alıp kullanmadığın için sana kızabilir. Sık sık kulağın tıkanıyorsa tekrar doktora gitmelisin orta kulak iltihabı vardır belki. Kulağını da doktor uygun görmezse temizletme çok zararlıymış. Panik yapma koronayı hafif atlatıyorsun. İlaçlarını kullanıyorsun. O dediklerin ilaçlarını kullanmayan ağır atlatanlar için geçerli.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.02.2021, 14:56   #2326
Arthur
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Hava günlük güneşlik insanım gezesi geliyor.
Tabi ki marketti tatlı almaktı derken 2 saat dışarda kaldım D vitamini aldım oh mis.
Arthur'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 27.02.2021, 15:07   #2327
Rosebud
Müdavim

Aman kortizonu mecbur kalmadıkça kullanmayın, doktorlar iki ucu keskin bıçak diyorlar ona, hatırllıyorum annem gençken sırtında bir kas sorunu olmuştu epey bir kortizon iğnesi oldu, yüzü gözü şişmiş bıyıkları çıkmıştı, feci kıllanma yapıyor hormonları alt üst ediyor yani.

TEARS AND SOUVENIRS

Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 27.02.2021, 17:23   #2328
OkyanusunKalbi
WoodStock

Cumartesi günü romantik komedi günüm.

@Rosebud nickin hayırlı uğurlu olsun.

OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 27.02.2021, 19:57   #2329
Arthur
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Bize her sevgiden geriye kalan sadece Galatasaray.
Eski 27.02.2021, 20:00   #2330
Buğu
Üye

Bi mucize olmalı.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
geçeni, içinden, söyle, İçinden

Konuyu Toplam 6 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 6 Misafir)

Seçenekler