Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.09.2014, 23:33   #41
ala'turka
Yasaklı Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Sen dinini bilmiyorsan ben napayım?
İnsanları yalvartmak ve Allah' tan hayır aratmak için zulüm var! Ayeti yukarıda koydum zaten. Yalansa, yalan olduğunu söyle.

Sivil kadınların ganimet için yapılan savaşlarda esir alınması ve onların da ganimet sayılması da var Kuran' da. Ki dediğim gibi Kuran' da zaten sadece ganimet olsa neyse... Ganimet' in 1/5' i içinde hak sahibi olanlar arasında Peygamber' de var.

Senin gibi daha dinini bilmeyen ve Kuran' ı okumadığı için yazdığım Kuran ayetini bile bilmeden başkalarına ''çakma filozof'' diyenlereedinlerini biz öğreteceğiz

Dini yobaz ve arap zihmiyetlilerden öğreniyorsunuz ama Kuran' dan bihabersiniz!

@Slower

Giderek daha fazla araplaşan bir AKP tabanı mevcut. Arap kültürüne ve diline Türk kültürü ve dilinden kendini daha fazla yakın gören çok geniş bir AKP tabanı var.

Diğer yarısına gelince onlarıda biliyorsun; biziz onlar! Yani bölücü ve gerici olmayanlar.
Doğru diyon,
Senin inandığın dini bilmiyorum,
Biz dinimizi ehil alimlerden öğreniyoruz,
Evet bizim inancımızda insan istekleri ve arzuları için,
yaradanına el açar, ondan ister, dua eder,
Allah verirse şükreder, vermez ise sabreder,

Ganimet paylaşmakta vardır, fethedilen yeni şehirlerin
mal sahipleri el değiştirir, evi ocağı dağılan kadınlarında
geleceği güvence altına alınır, aile ortamına girerler,
onlarında kendilerine özgü hakları vardır,
Köle ve hizmetçilere istediğin gibi davranamazsın,

Osmanlı ecdadımız fethedilen yerlerde asla zulüm yapmamıştır
Adaletten ayrılmamıştır, islamiyeti uygulayan ,
en büyük medeniyettir,
Çok güzel bir örnek olarak karşımızda duruyor
Geçmişinle bu kadar bağını koparırsan olacağı bu işte
Bu millete yabancı kalırsın ve hayatta anlayamazsın
ala'turka'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.09.2014, 23:43   #42
Slower
Süper Üye

Alıntı:
Açıkça söylemem gerekirse ben sanırım bölücüyüm. Bu ülkede laiklerin, gerici ve bölücülerle artık yanyana yaşamasının hiç kimseye bir faydası olacağına inanmıyorum.

Türkiye' ye fazla kafa kalabalığı lazım değil. Hatta hayatta gitmeyeceğimiz, gitsek bile hoşgeldin denmeyeceğimiz bölgeleri Misakı Milli sınırları içinde tutmanın da bir anlamı olduğunu sanmıyorum.

Gericiler kendi devletlerini kursun, bölücüler kendi devletleribi kursun... Kendi devletlerinde bir birlerini tarikat savaşlarıyla mı yerler, aşiret savaşlarıyla mı yerler onların sorunu... Ama artık milli bilinç sahibi ve üretken insanların yarattıkları değerleri çarpıp, çırpmasınlar... Kendi devletlerini kursunlar ve ne halleri varsa görsünler. Yani onlar da kendi ülkelerinde kendi istedikleri gibi yaşasınlar artık. Hani diyorum şeriat yaşayacaklarsa, Barzanistan' a ek olacaklarsa biz engel olmayalım!

Türkiye ise 30-35 milyon nüfusla ve topraklarının yarısıyla yoluna devam eder ve 10 senen içinde Türkiye' yi hiç bir güç tutamaz.
Tamam anladım abi.

Seni bulmuşken konuşalım biraz. Karşıdakine hakaret etmeden doğru düzgün muhabbet eden biri zor bulunuyor çünkü..

Senin mantığına göre müslüman olup dininin gerektirdiği gibi yaşayanlar gerici oluyor yani doğrumudur ? Yanlışlarımı düzelt..

Peki müslüman denilince aklına kim geliyor senin ışıd militanı gibi insanlar yada gıdığı kıllı sakallı sarıklı cübbeli medeniyetten yoksun insanlar mı geliyor sadece abi ?
Eski 13.09.2014, 11:03   #43
ala'turka
Yasaklı Üye

Alıntı:
Kuran' da kitabın çok detaylı, basit, örnekleri defalarca verilerek herkesin anlayabileceği bir şekilde indirildiği yazar. Ayrıca Kuran' da millete Kuran öğretecek bir alimler tabakası yoktur. Ha hidayete erenler ve bu işi parti, mezhep, tarikat çıkarlaı ve ücret almadan yapan insanlardan gereğinde izahat almak vardır. Senin dediğin o ''alimler tabakası'' hidayetsiz ve bu işi ücret karşılığında ve çıkar için yapanlardır. İslam dininde bunlara uyulmaz!

Bak sana hiç aracasız bir şekilde Kuran' daki bazı önemli ayetlerin özetini koydum. Sen bunları bilmediğin için ben Kuran ayetlerini gösterince beni aşağılamaya çalışıyorsun.

Zamanın birinde bir forumda ben Kuran' dan bir ayet koymuş ama onun ayet olduğunu yazmamıştım. O en müslümanlar (!) var ya... Üzer,me atladılar ''dinimize hakaret ediyor'' diye... Sonra ayeti yazdım şaşırdılar... Kuran' ın ayetini bilmeyen ve o ayet önlerine konunca ''dinimize hakaret etti'' diyenlerden olma bence...

Ayrıca Osmanlı' yı neden konuya soktun bilmiyorum. Ama madem tam da ''ganimeti'' in altıdan Osmanlı' yı ilgisizce konuya soktun o zaman kadınların İslam' da savaş ganimeti sayıldığını da kabul edersin herhalde! Akdeniz korsanları bizim padişahların uçkur düşkünü olduğunu bildikleri için gemileri bazıp, kadınları kaçırır ve en güzellerini padişaha satardı! Ve o Osmanlı, uçkur düşkünlüğü yüzünden Türklerin tek eşliliği yerine ''İslam' da var'' bahanesiyle çok eşliliği kabul etti. Türk törelerine uymayan bu arap adeti ise çok eşli, çok çocuklu bir saray ve ardında da taht kavgalarının temelini yarattı.

Yani Akdeniz korsanları da kadınları savaş ganimeti olarak kaçırır ve satardı... IŞİD' de şimdi müslüman kadınları kaçırıp 25 dolara köle pazarlarında satıyor... Aynı kafa Peygamber' in İslam' da da devam etti durdu...

Bence siyasete, mezheplere, tarikatlere bulaşmış ve bu işlerden çıkar sağlayan o alim bozuntularına inanma... Ki görüyorsun ki sana Kuran' ı falan da öğretmemişler. Bana bu kadar cevap yetiştirecek aklın varsa, o zaman Kuran' ı alimlerden öğrenme, kendin oku... Başında da demiştim... Kuran kendisi yazıyor ne kadar basit, ayrıntılı, bol örmekli ve herkesin anlaytabileceği şekilde indirilmiş olduğunu...

Kuran' ı kendin oku... Defalarca oku... Allah Kuran' ı size öğretsinler diye alimlere indirmemiş; bizzat size indirmiş!
Bireysel cihat yoktur islamiyette, o görev devlete verilmiştir,
Güç kullanarak cihat etmek devletin görevi,
Bir kişi veya bir topluluk ben cihat ediyorum diyerek
Insanları öldürürse katil olur, islam inancında
Kur'an âyetlerini yanlış yorumlayarak
Bir takım yanlış hareketlerin içinde bulunanların
yaptıkları islamiyeti bağlamaz
Ben dinimi ehil olmayandan öğrenirsem,
Sen ve senin gibileri öldürmeyi cihat zannederim,
Kuran'ı okumakla din anlaşılmaz,
Bir insan bütün tıp kitaplarını ezberlese
Doktor olamayacağı gibi, Kuran'da sadece okumakla anlaşılmaz
Eğer Kuran'ı Kerim açıklamalarına ihtiyaç duymasaydık
Peygamber gönderilmezdi,
ala'turka'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 13.09.2014, 17:28   #44
ala'turka
Yasaklı Üye

Ne anlatsak boş
Sende Işit gibi düşünüyorsun
Senide onların yanına göndermek lazım
Eski 21.09.2014, 08:44   #45
ala'turka
Yasaklı Üye

Alıntı:
Senin önüne Kuran' dan ayetler koyuyorum ama o ''alimlerin'' seni tezgahlarından öyle bir geçirmişler ki, seni ve senin gibileri Kuran ile ikna etmek bile mümkün değil.

Ve sen bana ne anlatacaksın? Kuran' ı mı anlatacaksın? Önüne Kuran' ın ayetlerini koyduğum kişi kendi dininin kitabına bile ala'franga...

Bari ortalıkta ''elhemdülillah müslümanım''diye gezmeyin.

Dininden bihaber olanların müslümanlık taslaması kadar çirkin bir şey yok!

Sana ''git Kuran' ı defalarca oku ve öğren'' diyorum, yazdığın cevaba bak!

Zavallı dinci bozuntusu seni... Hepiniz aynısınız aslında.

Dininizi bilmezsiniz; size ''Kuran okuyun ve dininizi öğrenin'' diyenlere cevap veremez konu çarpıtırsınız ama en iyi o İslamik burjuvaların din sektöründen nemalanmayı bilirsiniz...

Zavallı Kuran bilmez müslüman bozuntusu seni...
Ya sen be biçim filozofsun,
Sen bildiklerini kendine sakla,
Senin gibi inanmak zorundamıyım,
Sen nasıl sosysistsin, eminim onlarda senden şikayetçidir
Sen sosyalistlerin yüz karasısın valla

Din, insanın iç dünyası, nasıl inanacağı kendi bileceği iş
Kişinin inancı başkalarının hayatını tehdit etmiyorsa sıkıntı yok

Ha şimdi anladım, bizim böyle inanmamızdan
sende zarar görüyorsun, ak patinin yıllarca iktidarda kalması,
bunu hiç düşünmemiştim😃
Haklısın bizim gibi inanın diye zıplamanı şimdi anlıyorum😜
Eski 21.09.2014, 13:05   #46
Mediter
Uzman Üye

Görüyorum ki,
din konusundaki bilgisini (annesi, ninesi tarafından) edinmiş, o da, laiklik nedeniyle, İslamiyet'in kadını ikinci sınıf sayan yönü ve acımasızlığı sansürlenerek (yok sayılarak) anlatılmışlığını bilmeyen,
(Aristo'nun da söylediği gibi) Türklükten gelen hoşgörü ve anlayışı İslamiyet'ten geldiğini sanan,
bu günün Arap toplumlarını bile (geri, çağdışı kabul ettiği için) beğenmezken, 1500 yıl öncesinin Arabistan'ını güllük -gülistanlık sanan, herkese hoşgörü gösterildiğini sanan,
İslam Dinini sevdirmek ve benimsetmek için kendisine anlatılan (uydurulan) her hikayeyi gerçek sanan,
Kendi saçı, başı açıklığının, inançlı bir müslümanı günaha soktuğunu bu nedenle de kendisine de baskı yapılacağını, bu yüzden de DİNDE ZORLAMA YOKTUR! masalını, işine öyle gelenlerin uydurduğunu, DİNDE ÖLÜMÜNE ZORLAMA OLDUĞUNU bilmeyen,
Nasıl, basit bir kurala uymak zorunluysa,
İslam'a (Alah kelamına) uymanın zorunlu olduğunu, uymazsan cezalardan ceza verileceğini bilmeyen,
Arapça inmiş Kuran'ı, Ana dilleri Arapça olan Arap ülkelerinden daha iyi bldiğini ve uygulayacağını düşünen (!) kişiler de, kendilerine anlatılan (masum) İslamı burada yazmaya çalışmışlar.

Arkadaşlar, o kuzu değildir.
Halifesi Osman'ı, Kuran okurken öldürenler de (İslam adına öldüren) müslümanlardı,
Hz Muhammet'in damadı ve amcasının oğlu Hz. Ali'yi öldüren Muaviye taraftarları da müslümandı.
Hz Ali'nin oğlu, Hz Muhammet'in torunu Hz. Hüseyin'in kafasını kesen ve top gibi oynayanlarda müslümandı.

Çağdaş yaşamlılarıi uyaran Turan Dursun'un katledilmesi de, Aziz Nesin'in yakılmaya çalışılması da bu yüzdendir.
Her ikisi de Arapçayı ve Kuranı çom iyi bilen kişilerdi.

Alıntı:
Açıkça söylemem gerekirse ben sanırım bölücüyüm. Bu ülkede laiklerin, gerici ve bölücülerle artık yanyana yaşamasının hiç kimseye bir faydası olacağına inanmıyorum.

Türkiye' ye fazla kafa kalabalığı lazım değil. Hatta hayatta gitmeyeceğimiz, gitsek bile hoşgeldin denmeyeceğimiz bölgeleri Misakı Milli sınırları içinde tutmanın da bir anlamı olduğunu sanmıyorum.

Gericiler kendi devletlerini kursun, bölücüler kendi devletleribi kursun... Kendi devletlerinde bir birlerini tarikat savaşlarıyla mı yerler, aşiret savaşlarıyla mı yerler onların sorunu... Ama artık milli bilinç sahibi ve üretken insanların yarattıkları değerleri çarpıp, çırpmasınlar... Kendi devletlerini kursunlar ve ne halleri varsa görsünler. Yani onlar da kendi ülkelerinde kendi istedikleri gibi yaşasınlar artık. Hani diyorum şeriat yaşayacaklarsa, Barzanistan' a ek olacaklarsa biz engel olmayalım!

Türkiye ise 30-35 milyon nüfusla ve topraklarının yarısıyla yoluna devam eder ve 10 senen içinde Türkiye' yi hiç bir güç tutamaz.
Sevgili Aristo yukarıda ki yorumundada da çok haklısın.
Ben de seninle aynı fikirdeyim. Atatürkçü çağdaş kişiler hala bunun farkında değiller. Onlar sanıyorlar ki, hala bu zihniyetle barış içinde bir arada yaşayabiliriz.
Bizi birlikte yaşatan, Türklükten gelen hoş görü, kardeşlik bağları ve Atatürk'ün laiklik ilkesiydi.
Türklük yoksa sayıldığına, Atatürk'ün laiklik ilkesi çöpe atılıp, tüm okullar İmam Hatibe çevridiğine ve her gün çağdaş yaşamlı Atatürkçülerin (internet, müzik, sinema, tiyatro, heykel, sigara,içki, giyim-kuşam gibi) tercihlerine karışılıp yeni yasaklar getirildiğini görmezden gelip, hala birlikte yaşayabiliriz sanmak (Demirel'in deyişiyle) ''Abesle iştigaldir.''
Bugün ayrı ayrı üç devlet fikrini kabul etmeyen, hatta gülenler (Korkarım ki) yarın sığınacak devlet bulamayacaklar.

Eğer, Atatürkçü ve çağdaş yaşamlı ve çağdaş yaşam taraftarıysanız.
(Bir fikir edinebilmeniz açısından) Aşağıda vereceğim linklerdeki konuları ve tartışmaları okumanızı tavsiye ederim.

Ne yazık ki, gidişimiz çok kötü (özellikle çağdaş kadınlar açısından) bir felakettir.
Bunu farketmeyip, hala (kendilerine anlatılan masallara inanıp) Pollyannacılık oynamaya devam edip, önümüzde, İran, Afganistan, Pakistan, Mısır, Irak, Libya, Katar, Somali, Fas, Cezayir'deki İslam taraftarlarının yaptıklarını görmezden geip, bizde (Türkiye'de öyle olmayacağını sanan) ateşin yakmayacağını sananlara şaşıyorum.

Lütfen Okuyun
Siz Laik misiniz?

Cumhuriyet ve Demokrasi
Dindar Kişi, Çağdaş Olabilir mi?
Din ve Baskı
Sevda Yelleri, Din, Teseddür ve Kadına Baskı
Gericilik, Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü gösterilmeli midir?
Kurbağayı Pişirmek
Yezidiye Sahip Çıkmak
Şabanlaşmak
İran'ın Dünü ve Bu günü (Video)
Şeriat Cezalarına Dünya'dan Örnekler (Video)
MHP'nin Açmazı: Milliyetçilik-Ümmetçilik
Sözüm meclisten dışarı dostlar!
Eksen Kaymas
Truva Atı Türban

Eski 31.01.2021, 03:15   #47
Bursalı68
Yönetici

Merhaba,

İŞİD'in müslümanları katletmesine karşılık savunduğu ayetlerden biri de şudur...:

BAKARA SURESİ
191-Vaktulûhum hayśu śekiftumûhum veaḣricûhum min hayśu aḣracûkum(c) velfitnetu eşeddu mine-lkatl(i)(c) velâ tukâtilûhum ‘inde-lmescidi-lharâmi hattâ yukâtilûkum fîh(i)(k) fe-in kâtelûkum fektulûhum keżâlike cezâu-lkâfirîn(e)

DİYANET MEALİ
191-Onları bulduğunuz yerde öldürün. Sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne çıkarmak, adam öldürmekten daha kötüdür. Mescidi Haram'ın yanında, onlar savaşmadıkça siz de onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa onları öldürün. İnkar edenlerin cezası böyledir.

Sağlıcakla kalınız...
Eski 30.04.2022, 20:28   #48
Never Give Up
Gerçek Üye

Yalan ve iftiralar bunlar..
Uydurma hadislerde yazan şeyler..

Fatih Tezcan bir ruh hastasıdır. Sözüne itibar edilmez.
İnsanların çoğu boş konuşur zaten..
Eski 30.04.2022, 21:35   #49
Bursalı68
Yönetici

Peygamber zamanında ve sonrasında da " kafa kesmeler " her daim oldu, hatta olmaya da devam ediyor zaten....
Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adamları, bedir, benim, fatih, görünce, kafa, kesti, neden, peygamberim, savaşında, tezcan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler