Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > Sağlığımız İçin Püf Noktaları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 06.06.2020, 00:01   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Sağlıklı ve Kalıcı Kilo Vermek İçin Öneriler

Sağlıklı ve Kalıcı Kilo Vermek İçin Öneriler

Sağlıklı beslenirken, kilo vermek aslında mümkün. Bağışıklık sistemimizi koruyarak, dikkat edeceğimiz hususları bilmek, hayatımızı kolaylaştıracak. Diyetisyen Damla Tatan, kalıcı ve sağlıklı kilo vermenin yollarını anlattı. İşte, sağlıklı şekilde beslenerek kilo vermek isteyenler için öneriler...

• Gerçekçi hedefler koyun
Ağırlık kaybı sağlamaya çalışırken yaşınıza, boyunuza, cinsiyetinize göre olması gereken kilo aralığını baz almaya çalışın. Ancak şu anda bulunduğunuz ağırlık olması gereken aralığa çok uzaksa en fazla 5'er kiloluk kayıplara odaklanmaya çalışın.

• Aç kalmayın
Aç kalarak yaptığınız diyetler kas kayıplarını beraberinde getirir. Makro ve mikro besin ögeleri açısından yeterli bir zayıflama diyeti ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilir, verdiğiniz kilonun kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

• Yasak listesi yapmayın
Beslenme tarzınız yasak ya da serbest gruplarından oluşmasın! Beslenme şekliniz fizyolojik süreçlerin yanı sıra psikolojik pek çok faktörden de etkilenir. Yasaklı besinlerden oluşturulmuş bir düzen diyetinizin ömrünü kısaltacak ve sizi mutsuz edecektir.

• Sporla kendinizi cezalandırmayın
Bireyler zayıflamak isterken besin tüketimini kontrol edemedikleri durumlarda fizyolojik düzeylerine uygun olmayan seviyelerde spor yaparak suçluluk duygularını bastırmaya çalışıyor. Sağlığınız adına zayıflamak isterken, vücudunuzda stres yaratacak seviyede spor yapmaktan kaçınmak gerekir. Egzersiz seviyeniz, tükettiğiniz fazla besinler ile değil sağlığınızı korumaya yetecek ölçüde planlanmalıdır.

• Sürdürülebilir diyet modeli benimseyin
Diyet düzeninizin yaşam tarzınıza uymayan, kalıcı olmayacak biçimde olması verdiğiniz kiloyu hızlıca geri almanıza sebep olacaktır. Ağırlık kaybı diyetlerindeki amaç yaşam tarzı değişikliği sağlayarak bireylerin sağlığını olumsuz etkileyen fazla miktardaki yağ kütlesinden kurtulmaktır. İstediğiniz kiloya ulaştıktan sonra uygulayamayacağınızı düşündüğünüz her türlü değişiklikten uzak durun. Sürdürülebilir, sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri ile fazla kilolarınızdan kurtulun.

Kaynak
Eski 06.06.2020, 00:27   #2
Efruz
Dost Nâzım

Standart Cevap: Sağlıklı ve Kalıcı Kilo Vermek İçin Öneriler

Benim akşam acıkmalarım çok fazla oluyordu ve muhakkak bir şeyler atıştırıyordum.

Araştırdım ve aralıklı oruçla vücudumu disipline sokabileceğimi öğrendim.

3 gündür deniyorum ve az önce dondurmayla bozdum

Bu yöntemle hem hayatını düzene sokan hem sağlıklı kilo veren bir sürü insan var.

Sakın sen kuş vurma yavrum,
En engin bir kardeşlikte uçar kuşlar gökyüzünde.
Tüfekle oynama yavrum,
Şakacığı bile çirkin bir canlıyı öldürmenin.

4 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.06.2020, 02:34   #3
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Kilo vermek isteyenlere benim tavsiyem;

1. Ekmek yemeyi bırakın demiyorum ama azaltın ve mümkünse kızartın,

2. Yemeği yavaş yiyin, çünkü hızlı yerseniz beyin doyduğunu algılayıncaya kadar fazladan yemiş olursunuz,

3. Öğünleri 1 ve 2. madde çerçevesinde normal olarak yiyin ama 20.00-21.00'dan sonra artık vücudun sindirmekte zorlanacağı kilo yapıcı şeyler yemeyin,

4. Günde 1,5-2 litre su için

5. Günde en az 15-20 dk.tempolu yürüyün.

Canan paylaşım için teşekkürler...

CEPTEN GÖNDERİLDİ

Nilgün MARMARA
4 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.06.2020, 09:53   #4
Canan
Çiçekci kız

Ekmek, bazı yemek yanları haricinde, hayatımda zaten yok gibi.
Su içmeyi, kendimi zorla, zorlaya öğrendim. Son zamanlar, yürümeyi boşlamış olsam da, hareketsiz değilim ama yine başlayacağım. Bizde orman çook
Bir de sevgili çikolatamı bırakırsam, her şey tamamdır

Tapatalk ile gönderildi.
Eski 07.06.2020, 00:43   #5
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Öğünlerinizi düzenleyin, porsiyonlarınızı küçültün, bol su için, günde en az iki saat tempolu yürüyüş yapın yeter.

Teşekkürler canım.

4 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.06.2020, 03:47   #6
OkyanusunKalbi
WoodStock

TLC'deki ağır yaşamları izleyin arkadaşlar. Neleri var yahu. İzlediğim günden beri kilo takıntısı yapmanın yersiz olduğunu öğrendim. Fazla abartınca da aklıma hep oradaki insanlar geliyor ve yemekten tiksinmeye başladım.

Yapılacakları yazmışsınız ama ben de ek olarak kendinizle barışık olun, sofradan tıka basa dolu kalkmayın maddesini ekliyorum.

Konu için teşekkürler canım.
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
için, kalıcı, kilo, öneriler, sağlıklı, vermek, İçin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)