Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Mutfağı > Yemekler > İçecekler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 21.01.2015, 15:09   #1
Dilaver
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Dünyanın En Sert İçkileri

Önce şu kısa bilgileri verelim:

Alkol derecesi 100 (100 Proof) olan bir içki, yüzde 50 alkol içerir. "Alkol Derecesi(Proof)" alkol yüzdesinin iki katıdır.

Shot içkiler; bir kerede sek içilen içkilerdir.

Bruichladdich Viski:

İskoçya’nın İslay adasında üretilir. Tek malt ve scotch viskidir. Keltçe bir kelime olan bruichladdich kayalık kıyı anlamına gelir.
Değişik oranlarda alkollü çeşitleri vardır.. En makbulü fotoğraftaki Black Art serisidir. %49.2 alkol
içerir. (98.4 derece)

Elixir végétal de la Grande-Chartreuse

Bir çeşit bitki likörü
. 1605 yılında Marechal d'Estrees tarafından kendilerine verilen gizli bir belgede belirtilen talimatlara göre, 1737 yılından bu yana Chartreuse Rahipleri tarafından yapılmıştır.

Bitkisel Elixir 130 tıbbi ve aromatik bitkiler ve çiçeklerden eşsiz lezzet alır. Alkol, şeker, bitkiler ve çiçekler içeriğidir. %71 alkol içerir (142 derece)

Coruba Rum: Jamaika'ya özgü bir rom. %74 alkol (148 derece) içerir..

Bacardi:

Normal Bacardi %40 alkol içerir (80 derece). Ama bir çok ülkede yasaklanan %75.5 oranında alkol içeren (151 derece) Bacardi sadece Hollanda'da satılıyor.

Inner Circle Rum:

Bacardi'ye benzeyen bir Avustralya romu. Sadece alkol oranı biraz daha yüksek %75.9 (168 derece).

Stroh Rom:

''İçiyorum içiyorum sarhoş olamıyorum.'' diyenin anında eline verilmesi gereken süper yakıcı, yanıcı bir içki.Yüzde 40,60 ve 80 alkol olmak üzere 3 çeşidi vardır. Fakat ele aldığımız %80 oranlı (160 derece) olanıdır. İnanılmaz sert olup boğaz yakmasıyla bilinen içkidir. Avusturya kökenlidir.

Voditxka Vodka Cannabis:

Bildiğimiz votkanın kenevir içerikli olanıdır. İçimi normal votkadan daha yumuşaktır fakat sarhoş etme oranı çok yüksektir.
% 80 alkol (160 derece) içeren çeşitleri vardır.

Devil’s Spring Vodka:

Şişenin üstünde dahi yazan, kesinlikle sek içilmemesi gereken votka. %80 alkol içerir (160 derece) .

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Eski 21.01.2015, 15:11   #2
Dilaver
Müdavim

Standart Cevap: Dünyanın En Sert İçkileri

Absinthe:

Yeşil peri diye de adlandırılır. Yeşil anasondan yapılan bu içkinin çoğu ülkede satışı yoktur, ülkemizde de satılması ve ithalatı yasaktır. Ana bileşenleri alkol, pelin ve yeşil anasondur. Bunun yanı sıra üretildiği bölgenin geleneklerine göre çeşitli bitkiler karışıma eklenir. Bir rivayete göre 3 shot yapıldıktan sonra yeşil bir peri görüldüğü söylenir.

En yüksek alkol oranı %89.9 dur. (179.8 derece) % 95 alkol içerdiğini de okudum ama fotoğrafını bulamayınca, bilgi olarak vermekten vazgeçtim.

Poitin:

Geleneksel bir İrlanda içkisidir. Genellikle patates veya malt arpadan üretilir. İlk üretimler kaçak olarak yapıldığı için, İrlanda boğması olarak da bilinir. 1661 yılında üretimine izin verilsede hukuktan doğan boşluklar nedeniyle sürekli problemler yaşamış, 1760 yılında bir kanun tasarısı ile yasal olarak lisanslı üretilmeye başlanmıştır.

%40 ve %60 ve %90 alkol içeren (180 derece) çeşitleri vardır.

Mariënburg Rum:

Surinam'a özgü bir rom. %90 alkol içeriği (180 derece)

Everclear:

Amerika’da çok meşhur renksiz bir içkidir. Fazla yanıcıdır ve genellikle shot olarak içilir. Yüksek oranda etanol içerir. %75.5 ve %95 alkol içeren (190 derece) çeşitleri vardır.

Ve en sert içki

Cocoroco:

Bolivia’da üretilen bu sert içki %96 alkol
içerir(192 derece) ve şeker kamışından yapılmaktadır. Cocoroco Şili gibi alkol oranı %55′in üzerinde olan içkilerin yasa dışı olduğu ülkelerde satılamıyor. Markalar arasında Caiman ve Ceibo var.

Sizlerin de bildiği alkol oranı sert olan içki türü- türleri var ise yorum yazın, onları da listeye ekleyebilirim.. Ama en az %70 alkol içermeli..

Önemli Not:

Bu tür shot olarak içilen alkol yüzdesi yüksek içkiler, zararlıdır, çok zararlıdır.. Arka arkaya yapılan bir kaç shot vücutta alkol seviyesini hızla yükseltir, vücut uyuşturucu almış gibi olur. Beyin hücrelerini öldürür. Karaciğer hasarına yol açar, kalp adalesine ciddi zarar verir. Alışkanlık halinde insanın sonu olur
..

Zamanınız kısıtlıysa, videoyu ileri çekin. Dördüncü dakikadan sonrasını izleyin lütfen..
Kaynak: servisbar.com / alletop10lijstjes.nl

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
16 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.01.2015, 15:57   #3
Efruz
Dost Nâzım

Ne içtiğini bilerek ve tadında bırakarak içilirse alkol güzeldir bence. Ben arkadaşlarla bir yere oturduğumuzda gelen şişelerin arkasını okuyorum hep.

Geçenlerde de kimya laboratuvarında ayrımsal damıtma yaptık ve elimde yüzde yüz etil alkol vardı. Koklayıp koklayıp yanımdan geçenlere laf atıyordum

Neyseki kimse görmedi, çünkü laboratuvarda maddeleri koklamak ve tatmak kesinlikle yasak.

Sakın sen kuş vurma yavrum,
En engin bir kardeşlikte uçar kuşlar gökyüzünde.
Tüfekle oynama yavrum,
Şakacığı bile çirkin bir canlıyı öldürmenin.

15 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.01.2015, 16:40   #4
Canan
Çiçekci kız

İçkiyi nadir kullandığımdan, haklarında hiç bir bilgim yok.

Teşekkürler Dilaver.
Eski 21.01.2015, 16:43   #5
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

absinthe mi o

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
14 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.01.2015, 19:00   #6
Slower
Süper Üye

Yeşil peri içtim 2 shot atıp 10 dakika bekle gözünün önünü göremiyorsun. Kafasıda yok anca eziyeti var aklı olan içmez bunları..
Eski 21.01.2015, 19:44   #7
Mihri Sultan
Uzman Üye

Benim kafam zati içmeden güzel
Eski 21.01.2015, 19:55   #8
Liaaa
Geciken gözyaşı hiçbir şey çözmez...

Belirli içildiği sürece çarpmaz sanırım. Yinede en iyisini içenlerin tutkusuna bırakıyorum.

Teşekkürler Dilaver.
Eski 21.01.2015, 20:40   #9
Kartal
Müdavim

Dilaver
O güzel bayan Shot içkimi içmiş oluyor şimdi?
Bayağıda ağzını buruşturmuş, kimbilir kim üzmüş garibi
Bizdekiler bira ile idare ediyorlar, görsünler bak neler varmış
16 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.01.2015, 00:01   #10
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal34 Mesajı göster
Dilaver
O güzel bayan Shot içkimi içmiş oluyor şimdi?
Bayağıda ağzını buruşturmuş, kimbilir kim üzmüş garibi
Bizdekiler bira ile idare ediyorlar, görsünler bak neler varmış
Hayır abi, o fotoda anlatılmak istenilen, bir erkeğin bu içkilerden birini içtikten sonra dünyanın en çirkin kadınının bile erkeğin gözünde geldiği noktayı temsil ediyor

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
14 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
absinthe, alcohol, alkollü içkiler, bacardi, bruichladdich, cocoroco, coruba, devil's springs, dünyanın, dünyanın en, dünyanın en sert içkisi, elixir, everclear, fondip, mariënburg rum, poitin, proof, sert, sert içecekler, shot, shot içki, stroh, viski, İçkileri, ınner circle rum

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)