Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Görsel ve İşitsel Sanat Yapıtları > Resim | Fotoğraf | Heykel > Yabancı Ressamların Biyografileri

Yabancı Ressamların Biyografileri Yabancı ressamların biyografi ve eserlerinden örnekler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 19.08.2020, 23:35   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Tina Spratt (1976 - ....) | İngiliz Figüratif Ressam

İngiliz Figüratif Ressam Tina Spratt'ın Biyografisi ve Eserleri

Tina Spratt 1976 yılında İngiltere'nin Somerset şehrinde dünyaya geldi. Kendisi en çok kadın figürünün yağlı ya da pastel resimleriyle tanınmaktadır. Resim yapma yeteneğini genç yaşta fark etti ve hayatını bu yönde kurmak için bir sanat kursuna katıldı. İnsan formuna olan tutkusunu burada keşfetti ve sanat okuluna gitme kararı aldı.

1998'de Wolverhampton Üniversitesi'nden İllüstrasyon dalında Lisans Diploması aldı ve mezun olduktan sonra kariyerine profesyonel bir sanatçı olarak devam etme kararı aldı. İlk kişisel sergisinde muazzam bir başarı elde etti. Açılıştan bir hafta sonra 27 yağlı ve pastel resimler sattı ve BBC Radyo'nun yanı sıra yerel basın ve TV kanallarında medyanın ilgisini çekti.

Çalışmalarında güzel kumaşlara veya yerli sahnelere vurgu yaparak farklılık yarattı. Andrew Wyeth, Rembrandt Harmenszoon Van Rijn ve Johannes Vermeer gibi sanatçılardan etkilendi

Tina, kariyeri boyunca birçok başarıya imza attı.

Eserleri, Royal Institute of Oil Painters, Art Renewal Centre Salon yarışması, Londra'daki yıllık BP Ulusal Portre yarışması ve Prestijli Figuritivas 15 yarışması gibi birçok uluslararası sergi ve yarışmada yüksek dereceler aldı. Bu yarışmaların birçoğu için hem kazanan, hem de finalist olarak seçildi. Resimleri, dünya çapında özel ve kurumsal koleksiyonlarda olup, hem profesyoneller hem de koleksiyonerler tarafından tanınmakta ve aranmaktadır.

Prestijli Uluslararası ARC Salon Yarışması'nda üç kez finalist oldu ve ayrıca 2018'de 'Mansiyon' ödülü aldı. Daha sonra ikinci kez Live Arc Salon tur sergisine katıldı. Aynı zamanda 2016'da Pastel Journal Pastel 100 Yarışması'nın genel birincisi olup, PoetsArtists'in sergilerine ve yayınlarına dahil olmakla gurur duydu. Eserleri İngiltere ve ABD'de galeriler tarafından temsil edilmektedir.

Spratt şu anda İngiltere'nin Somerset şehrinde yaşamaktadır.

Eski 25.08.2020, 21:42   #2
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Tina Spratt (1976 - ....) | İngiliz Figüratif Ressam

Tina Spratt Kendisini Şöyle Anlatmış:

''İster bir oda ortamında bir figür, isterse ilginç kumaşlarla çevrili bir figür olsun, konumun gerçekliğini yakalamak beni her zaman büyüledi. Onu sadece temsil etmek istemiyorum ama bir şekilde onun kabuğunun altına iniyorum, böylece dokularını ve boyamakta olduğum kişinin ruh halini hissedebiliyorum.

O kadar büyüleyici bulduğum basit gündelik yakınlığı gerçekten temsil edebilmek için, kendimi olabildiğince otantik hissettirmek için kendimi içine çekmem gerektiğini düşünüyorum, o zaman kendimi bir resimde gerçekten kaybedebilirim.

Etkilendiklerim Rembrandt ve Vermeer'den Andrew Wyeth'a kadar çeşitlilik gösteriyor. işlerinde ışığı kullanma şekillerine, anlattıkları hikayelere ve Helga serisinin samimiyetine hayranım.

Resimlerimi katmanlar halinde oluşturma eğilimindeyim, kenarları gevşetmeye çalışmadığım sürece yoğun bir şekilde harmanlamaya güvenmiyorum, bunun yerine biraz derinliği olan hassas boya katmanları oluşturuyorum. İşimde ışıkla oynamayı da seviyorum.''

Canan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 26.08.2020, 00:30   #3
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Standart Cevap: Tina Spratt (1976 - ....) | İngiliz Figüratif Ressam

Harika. Kadının suya yansıması, suyun dalgalanması çok güzel resmedilmiş.

Elbisenin detayları harika.
Ressamın işini severek yaptığı belli.

Teşekkürler canım. Emeklerine sağlık.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
1976, figüratif, ingiliz, ressam, spratt, tina, İngiliz

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)