Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 19.03.2021, 17:39   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Serra Yılmaz 48 Başarılı Kadınla Vanity Fair Kapağında!

Serra Yılmaz 48 Başarılı Kadınla Vanity Fair Kapağında!

Usta oyuncu Serra Yılmaz, İtalya’da farklı alanlarda başarılar elde etmiş 48 kadınla İtalyan Vanity Fair dergisinin yeni sayısının kapağında yer aldı.

On yedi senedir İtalya’da tiyatro ve sinemada sayısız projede yer alan usta oyuncu Serra Yılmaz, İtalya’da farklı alanlarda başarılar elde etmiş 48 kadınla İtalyan Vanity Fair dergisinin yeni sayısının kapağında yer aldı.

Kapağında yer verdiği kendi alanlarında büyük başarılara imza atmış isimleri "Hayatlarıyla Dünyayı Değiştiren Kadınlar" olarak tanımlayan ünlü dergide içlerinde gazeteciden, bilim insanına, yazardan, oyuncuya mesleğinde öncü 48 kadın bulunuyor.

Serra Yılmaz bu konudaki düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

"İtalya’da böyle önemli 48 kadının içinde bana da yer vermelerinden dolayı çok mutluyum. Kadınlar olarak tüm dünyada kendi alanlarımızda yaşadığımız olumsuzluklar bizi yıldırmıyor, tersine güçlendiriyor ve kadınlar olarak birleştiriyor. Biz beraber daha güçlüyüz ve haklılığımızı bu yolda göstereceğiz. Ayrıca pandemiyle beraber tüm dünyada duran tiyatro çalışmalarının da bir an önce başlaması gerektiğini düşünüyorum, birçok riskli etkinlik devam ederken tiyatronun yaşaması artık hayati bir noktaya geldi. Sahneyi çok özledim ve sabırsızlıkla yeniden sahnede olmayı bekliyorum."

Serra Yılmaz son olarak pandemi öncesinde İtalya’da tiyatro çalışmalarına devam ediyordu. Son oyunu 'Don Kişot' ile İtalya’da tiyatro severlerle buluşmuş, oyun büyük beğeni toplamış ve sene boyunca kapalı gişe oynamıştı. Ünlü İtalyan oyuncu Alessio Boni ile Miguel de Cervantes’in ölümsüz eserinden uyarlanan 'Don Chisciotte' (Don Kişot) için beraber sahneye çıkan Yılmaz, oyunda Don Kişot’un yol arkadaşı Sancho Panza’ya hayat veriyordu.

İtalya’da tiyatro başarılarına sürekli bir yenisini ekleyen oyuncu, geçtiğimiz senelerde İtalya'nın en prestijli tiyatro ödüllerinden Persofone Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ile Cuomo Uluslararası Ödülleri’ne layık görülmüştü. Serra Yılmaz ayrıca İtalya’da vizyona giren Ferzan Özpetek’in son filmi ‘La Dea Fortuna’da rol almıştı.

Kaynak

Eski 19.03.2021, 18:08   #2
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: Serra Yılmaz 48 Başarılı Kadınla Vanity Fair Kapağında!

Hatırladığım kadarıyla ABD programında yemek yerken, ''Türk olmak nasıl bir duygu'' sorusuna ''Evet Türküm ama bu benim suçum değil' diye açıklama yapmıştı. Koronavirüs salgınından sonra İtalya'da perişan olduğunu ifade edip, Türkiye'ye kendisini İtalya'dan geri almaları için başvuruda bulunmuş...Ayrıca bir açıklaması daha vardı. "Şehit sayılarına üzülüp dağda öldürülenlere sevinmeyi anlamıyorum. Kürt militanlarını terörist olarak adlandırmanın da çözüm yolunda sıkıntı yaratacağını düşünüyorum."

Evet başarılıdır, entelektüel bir kadındır; ancak dünya çapında tanınmasını ve sevilmesini bu açıklamaları sayesinde olduğunu düşünüyorum.

2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.03.2021, 22:37   #3
Canan
Çiçekci kız

Ben Serra Yılmaz'ı bir dizi filmde izlemiş, oradaki duruşu ve performansını beğenmiştim. O nedenle, hakkında bilgi edinmek için, internette aradım.

''Türk olmak nasıl bir duygu'' sorusuna ''Evet Türküm ama bu benim suçum değil'' dediğini galiba Milliyet gazetesinde okumuştum. Kendisine sosyal medyadan falan fazla tepkiler gelince, kendi Twitter hesabından, ''İtalyanlar, Fransızlar bunun şaka olduğunu anlarlar'' gibi bir izahı olmuşmuş.
Eski 19.03.2021, 22:50   #4
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Ben Serra Yılmaz'ı bir dizi filmde izlemiş, oradaki duruşu ve performansını beğenmiştim. O nedenle, hakkında bilgi edinmek için, internette aradım.

''Türk olmak nasıl bir duygu'' sorusuna ''Evet Türküm ama bu benim suçum değil'' dediğini galiba Milliyet gazetesinde okumuştum. Kendisine sosyal medyadan falan fazla tepkiler gelince, kendi Twitter hesabından, ''İtalyanlar, Fransızlar bunun şaka olduğunu anlarlar'' gibi bir izahı olmuşmuş.
Hadi ilk açıklaması espri.. Kendi fikri de olabilir, herkes Türk olduğundan memnun olacak diye bir kaide de yok. Fakat, diğer açıklamasında neresinden tutarsak tutalım elimizde kalır. Başörtüsü söylemlerini demiyorum bile..Dinci gazetelerden başka bir yerde rastlamadığım için ciddiye almadım. Ama bu ikisi bir çok gazetede var..

Oyunculuğuna lafım yok, renkli kişiliği de var; ancak, bir sanatçı yurt dışında bizi böyle kötü tanıtmaması gerektiğini düşünüyorum.

2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.03.2021, 23:06   #5
Tura
Müdavim

Dünyada iki kadını sevmem. Biri bu....diğeri Nagehan Alçı...
Eski 19.03.2021, 23:13   #6
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Hadi ilk açıklaması espri.. Kendi fikri de olabilir, herkes Türk olduğundan memnun olacak diye bir kaide de yok. Fakat, diğer açıklamasında neresinden tutarsak tutalım elimizde kalır. Başörtüsü söylemlerini demiyorum bile..Dinci gazetelerden başka bir yerde rastlamadığım için ciddiye almadım. Ama bu ikisi bir çok gazetede var..

Oyunculuğuna lafım yok, renkli kişiliği de var; ancak, bir sanatçı yurt dışında bizi böyle kötü tanıtmaması gerektiğini düşünüyorum.

Aslında iş ve sosyal yönden boş kadın değil. Filmlerde, dizi ve yiyatrolarda oynadı. Yönetmenlik ve çevirmenlik yapmış.

Sanırım sivri dilli oluşu, alenen halkın hoşuna gitmeyeceği söylemlerde bulunuşu onu itici yapmış. Allah'a inanmadığını falan dile getirmiş. İnanmaz, inanmaz. Allah'a Peygamber'e inanmayan çok kişi var. Ama bunları söylemenin yeri olur, zamanı olur, usulü olur diye düşünüyorum.

Eski 19.03.2021, 23:16   #7
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı göster
Dünyada iki kadını sevmem. Biri bu....diğeri Nagehan Alçı...
Nagehan Alçı'yı ben de sevmem. Ama buna karşı bir şey hissetmiyorum. Hakkında çok şey bilmeyişimdendir belki.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
başarılı, fair, kadınla, kapağında, serra, vanity, yılmaz

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)