Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 20.02.2020, 22:09   #21
canbaylar
Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Adam Olacak Çocuk : Türkiye 10 Yaşındaki Atakan'ı Konuşuyor!

bu işin altından D&R reklamı cıkmasın beyler aman dikkat sdsbgsgfdh
şaka bir yana ilk videosundan ço ketkilenip vayy demiştim, bu çocuk gerçekten özel vs diye.
Ama sonra özellikle bugünki basın toplantısı videolarından sonra tam tersi, şişirme ve öğretilme olduğunu düşünüyorum, yakında çıkar kokusu.
Eski 20.02.2020, 22:28   #22
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster

Bu okuma hastası çocuğun uzman ellere teslim edilmesi gerek... Saldım çayıra, mevlam kayıra olursa anormal davranışlar gösterebilir.

Temmuz ayinda ceza verdigim 9 yasindaki cocuk, 10 yasinda yarim sene karnesinde, ne kadar simartildiginin hesabini aldi!.

Daha evvel Bir ve Iki getiren cocuk, gecen seneki basarisi kafasini astigi icin, ders zamaninda oturdugu yerden kalkip Sinif Kasperi yolunu secmis!.

Ilk yari yil karnesini gördükten sonra, ayri yasayan Annesi ve Babasini iyice fircalamistim!.

Halbuki gecen sene, sadece Matematikten korkusunu almak icin araya girmistim.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.02.2020, 23:47   #23
Rosebud
Müdavim

Yahu bir de gözlerine sürme çekmişler çocuğun, tam bir PR çalışması gibi.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.02.2020, 09:19   #24
Ekin
Başına Buyruk

Yazık çocuğa. Çok üzülmeye başladım. Birde toplum baskısı ile uğraşacak. Felsefeye meyilli olması. Felsefeyi sevmesi suç olmaya başlayacak gibi.
Öğretilmiş mi doğal halimi bilmem ama çocuğun konuşma tarzı cümleleri kuruş ve net konuşması çok güzel. 10 yaşında bir çocuk için fazla iyi. Üstüne düşmeyip rahat bıraksalar daha iyi. Yoksa ilerde ismi lazım değil bazı hocalar gibi olacak gibi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Eski 21.02.2020, 11:29   #25
Rosebud
Müdavim

Tv 8 de Gaipten sesler duyduğunu söylemiş iyice b..ku çıktı bu işin., Asperger sendromlu olduğunu söyleyenler bile var.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.02.2020, 18:43   #26
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Pompalanmış rezelet'

Nu bebenin önüne orta zakada 10. sınıf ortalama öğrencilerinin çözebildiği bir formül koyun; çözemez....

Bebenin kafasına yüklemişler, doğal olmayan ama yüklemeden hariklar yaratmaya çalışıyorlar...
Anası da türbanlıymış gördüğüm kadarıyla...

Allah hepnizin katmerlice belasını versin.

Ha bunu sunanların da Allah belasını versin.

Yanlış anlaşılmasın, forumda bu rezilliği deşifre edenlerin değil, çocuğunu boka sokanların Allah belasını bersin ve ona da alet olanların...

İşte zeka, siyasi islam zekası seviyesinde olunca başka ne beklenebilir ki?

Çocuğunu kendi çıkarları için medyanın önüne atan rezillik...

Ulen Aristo, bir kere de işin cılkını çıkarmadan, doğru düzgün yorum yap, gömleğimin kolunu keseceğim. Bir kere ya, bir kere!..

Yine "zeka"dan söz etmişsin. Ama bu sefer neyse ki ve nedense ki "geri zeka" dememiş, "orta zeka" demişsin. Bu da sana göre ilerleme sayılır. Herkesi "geri zeka" görürken bu çocuğu "orta zeka" görmüşsün. Sağol!

Yahu bu çocuk süper zeka birisi! Senin haddine mi bu çocuğun zekasını tadir etmek?

Tamam, Aristoteles ile Platon'u karıştırmış olabilir. Sonuçta 10 yaşında bir çocuk. Sen hiç okudun mu onların eserlerini?

Mahlasın "Aristo" diye okuduğunu varsaymamızı bekleme...

Neden hemen konuyu yok siyasal islama, yok bilmem nereye çekiyorsun? Ne alakası var? Neden hemen "Allah belanızı versin" diye beddua ediyorsun? Senin bir orta karar ayarın yok mu? Nedir bu nefret ve negatif enerji içgüdüsü?

Çocukcağız "tek yol anarşi" demiş bir yerde. Bir başka seferinde ise Evrim Teorisini savunmuş galiba. Sense "siyasal islam"a çatmak için fırsat kolluyorsun. Tamam, çat da, çocukcağızı neden alet ediyorsun?

Nedir bu kompleks?!
Eski 21.02.2020, 20:38   #27
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ya sen okuduğunu bile anlamıyorsan ben ne yapayım ki? Tek derdin var polemikle kendini her konuya özne yapmak...

Ha yukarıda yazdıklarına da cevap falan vermeyi düşünmüyorum.

Düşünsen iyi edersin. Ha, verecek cevabın yoksa o başka...
Eski 21.02.2020, 20:44   #28
Rosebud
Müdavim

Cimcimecik çocuk hakkında söylediklerin dışındakilere katılıyorum da çocuğun süper zeka olduğunu anlamak için önce zeka testi yapılması gerekir, böyle bilmiş çocuk çok gördüm, biz böyle çocuklara dullama diyoruz, bütün vücut dili rol yaptığını gösteriyor. annesinin de bilmiş tavırları var zaten.
Çocuk elbette geri zakalı değil ortalamanın üzerinde ancak bir dahi de değil, dolayısıyla bu derece abartılacak bir durum görmüyorum, benim gördüğüm sadece okumaya ve bilgiye aç olduğu, bu iyi tabii ama işin kötüsü okuduklarını sorgulayacak, analiz edecek düzeyde de değil, okuduğu her şeyi doğru ve gerçek kabul ediyor tehlikeli olan da bu, hükümet pedogojik yönlendirme yapacağını söylemiş, nasıl bir yönlendirme!
Hamur gibi çocuk, nasıl yoğurursan o şekle girebilecek tehlikeli bir noktada, bu çocuk kimlerin eline düşer, kimler nasıl amaçlar için kullanır orası meçhul.
Baksana evrim teorisi gerçek diyor, evet gerçek ama aklına yattığı için söylemiyor bunu, sadece okuduklarının gerçek olduğu düşüncesiyle hareket ediyor, o sadece fotoğraf makinesi gibi çekiyor ve gerçek olduğunu kabul ediyor.
Bir gün birisi çıkıp yaradılışın gerçek olduğuna dair kitaplar okutursa, mini etek giymenin müzik dinlemenin günah olduğunu söylerse evrimi ve medeniyeti bu okudukları doğrultusunda savunabilecek mi yani içselleştirilmiş bir bilgiye mi sahip yoksa değil mi bunlar önemli.
Yani söylemek istediğim özetle annesi bunun eğitimi için hükümete başvuruyor ama o ellerde çok tehlikeli bir yapıya bürünmesi ihtimal dahilinde, siyasal islâm, belâgati kuvvetli insanları eğitip piyasaya sürüyor çünkü, o açıdan geleceğini hiç parlak görmüyorum, umarım öyle olmaz.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.02.2020, 20:53   #29
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Supernatural Mesajı göster
Cimcimecik çocuk hakkında söylediklerin dışındakilere katılıyorum da çocuğun süper zeka olduğunu anlamak için önce zeka testi yapılması gerekir, böyle bilmiş çocuk çok gördüm, biz böyle çocuklara dullama diyoruz...
Katılmıyorum. Çocuk üstün zekalı biri. Sanırım biraz da otistizm veya benzeri bir sorunu var. Zekası normal bir zeka değil yani. Anormal bir zeka...

10 yaşında bir çocuğa böyle şeyler ezberletilemez. Kaldı ki kim ezberletecek? Ailesi pek öyle okuması fazla bir aile gibi görünmüyor.

Bir yerde "tek yol anarşi" diye ısrarla ve inanarak konuşuyordu. Tek dünya devletinden söz ediyordu. Hatta dinci Fatih Tezcan da bu videoyu paylaşmış, altına da "işte böyle sapık bir gençlik yetiştiriyorlar" gibi bir şeyler saçmalamıştı.
2 Üyemiz Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.02.2020, 22:38   #30
Rosebud
Müdavim

Valla bilmiyorum cimcime normalde çocukları çok severim ayırdetmem ama bu çocuktan iyi sinyaller alamıyorum bir türlü, çok ukala ve antipatik.
Bir de kitap yazmış güya adı da "Bokunu çıkarmak" çok manidar.
Birisi söylemiş zaten kalıbımı basarım bu çocuk asperger sendromlu diye, biliyorsun asperger sendromu otizmin bir çeşidi, şu mucize doktorunkinden.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adam, atakanı, çocuk, gerçek, konuşuyor, olacak, türkiye, yaşındaki

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)