Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 24.01.2021, 00:03   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 'Sırasını Beklemeden' Aşı Olan İspanya Genelkurmay Başkanı İstifa Etti

'Sırasını beklemeden' Aşı Olan İspanya Genelkurmay Başkanı İstifa Etti

İspanya'da Murcia'da yerel hükümetinin sağlık bakanı ve Bask bölgesindeki iki hastanenin müdürünün ardından Genelkurmay Başkanı Miguel Ángel Villarroya da sırası gelmeden Covid-19 aşısı yaptırdığı için istifa etmek zorunda kaldı.

İspanya'da bazı devlet yetkililerinin 'sırası gelmeden' Covid-19 aşısı olması tartışmasıyla çalkalanıyor. İspanya'daki 17 özerk yönetimden biri olan Murcia'da yerel hükümetinin sağlık bakanı ve ardından Bask bölgesindeki iki hastanenin müdürü, protokolün dışına çıkarak Covid-19 aşısını erken yaptırmaları sonucu gelen baskılardan hafta içinde görevlerinden istifa etmek zorunda kaldı. Bu isimlere son olarak İspanya Genelkurmay Başkanı Miguel Ángel Villarroya da dahil oldu.

Kovid-19 aşısını erken olan diğer bir siyasetçi, Ceuta özerk yönetiminin sağlık bakanı Javier Guerro ise baskılara rağmen istifa etmeyeceğini açıkladı. Guerro, "Ben normalde grip aşısı bile olmam. Danışmanlarım Covid-19 aşısını getirip, ben olmadan kendilerinin de olmayacağını söyledi. Ben de aşıyı yaptırdım. Ama ikinci dozu yaptırmayacağım." diyerek kendini savundu.

Son olarak, Genelkurmay Başkanı General Miguel Angel Villarroya ve bazı üst düzey askerlerin de Covid-19 ilk doz aşılarını olduğu ortaya çıktı. İçişleri Bakanı Fernando Grande Marlaska, bakanlığına bağlı olan jandarma kurumunda erken aşı olanlar arasında bulunan bir yarbayı hemen görevden aldı. İspanyol basınında yer alan haberlerde, Marlaska'nın söz konusu yarbayı "acil" koduyla görevinden uzaklaştırdığı, jandarma ve polis içerisinde erken aşı olan başka vakaların olup olmadığının da araştırıldığını yazdı.

Ayrıca Savunma Bakanı Margarita Robles'in de Genelkurmay Başkanı Villarroya'dan, Kovid-19 aşısını erken olmasının gerekçesiyle ilgili bir savunma istediği ileri sürüldü. Ardından da Villarroya'nın istifası haberi geldi. (HABER MERKEZİ)

Eski 24.01.2021, 00:13   #2
Kartal
Müdavim

Standart Cevap: 'Sırasını beklemeden' Aşı Olan İspanya Genelkurmay Başkanı İstifa Et

Yıllarca tartışılan bir soru aklıma geldi.
Devletmi vatandaş için var, vatandaşmı devlet için.
Demekki medeni ülkelerde devlet vatandaş için varmış ki böyle bir istifa meydana gelebiliyor.
Bizde ise devletin kademelerinde veya devleti temsil eden Elit, saygın !! kişiler devleti temsil ettiğini iddia ederek vatandaşın önüne geçebiliyor ve bundan en ufak bir utanma duymuyorlar bence bu ahlaki bir sorun ve ülkemiz için bir kangren..

Eski 24.01.2021, 01:37   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: 'Sırasını beklemeden' Aşı Olan İspanya Genelkurmay Başkanı İstifa Et

Evet onlarda da her türlü pislik var ama bir farkımız var; onlarda meydana çıktığında istifa etme büyüklüğünü gösteriyorlar. Ama bizim liderlerin mide geniş, utanma arlanma yok.

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.01.2021, 21:31   #4
Canan
Çiçekci kız

Bizimkiler gibi, gerine gerine ''aşı oldum'' diye kendilerini ifşa etmeyip, istifa ederek onurlu davranmış.
Eski 24.01.2021, 23:07   #5
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Bizimkiler gibi, gerine gerine ''aşı oldum'' diye kendilerini ifşa etmeyip, istifa ederek onurlu davranmış.

Onlar Onur Masumu!.

Bir seferden birsey olmayanlar Sülalesinden!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.01.2021, 23:10   #6
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Onlar Onur Masumu!.

Bir seferden birsey olmayanlar Sülalesinden!.
Hangi dediklerini, hangi yaptıklarını sayalım çetin... al birini, vur ötekine.

Hani tatarların, Çinlileri, Japonların belirgin bir görünümleri var birbirine benzeyen...
Bunların hepsi de ''ben akp. liyim diyor suratlarından.
Bana mı öyle görünüyorlar, yoksa gerçekten öyleler mi bilmiyorum

Eski 25.01.2021, 00:04   #7
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Hangi dediklerini, hangi yaptıklarını sayalım çetin... al birini, vur ötekine.

Hani tatarların, Çinlileri, Japonların belirgin bir görünümleri var birbirine benzeyen...
Bunların hepsi de ''ben akp. liyim diyor suratlarından.
Bana mı öyle görünüyorlar, yoksa gerçekten öyleler mi bilmiyorum

Ben de akplilerle dincileri hemen anlıyorum.

Saç sakal tıraşları, giyimleri.. Yüzlerine çöken nursuzluklarıyla kendilerini ele veriyorlar.

4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.01.2021, 01:00   #8
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Ben de akplilerle dincileri hemen anlıyorum.

Saç sakal tıraşları, giyimleri.. Yüzlerine çöken nursuzluklarıyla kendilerini ele veriyorlar.

Hehhh... işte ben de bunları demek istiyorum. Bu insanları çember sakallarından, yüzlerindeki sahteciliklerden nursuzluklarından hemen tanıyorum.

Acaba, ben onlardan değilim diye, önyargı ile mi yaklaşıyorum diyordum.

Şu an gözümün önüne Tayyip'in damadının ve Melih Gökçek'in yüzü geldi gözümün önüne

Eski 25.01.2021, 01:12   #9
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Hehhh... işte ben de bunları demek istiyorum. Bu insanları çember sakallarından, yüzlerindeki sahteciliklerden nursuzluklarından hemen tanıyorum.

Acaba, ben onlardan değilim diye, önyargı ile mi yaklaşıyorum diyordum.

Şu an gözümün önüne Tayyip'in damadının ve Melih Gökçek'in yüzü geldi gözümün önüne

Önyargılı yaklaşmıyorsun, onların moda akımları var. Tarikat cemaatlerin ellerinde yetiştikleri için kılık kıyafetleriyle göstermeye çalışıyorlar, siyasetin içinde oldukları için kıyafete çok yansıtmıyorlar; bıyığından sakalından anlıyoruz.

Türkiye'de tanıştığım her kişiye önyargılı bakıyorum. Bu özelliklerinden tanıyorum. Eskiden FETÖ yurtlarından çıkan öğrenciler olurdu, kendilerini gizliyorlardı ama ben anlayınca iletişimi hep kopardım. Ardından haberleri gelirdi, haklarında hiç yanılmadım.

4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.01.2021, 01:16   #10
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Önyargılı yaklaşmıyorsun, onların moda akımları var. Tarikat cemaatlerin ellerinde yetiştikleri için kılık kıyafetleriyle göstermeye çalışıyorlar, siyasetin içinde oldukları için kıyafete çok yansıtmıyorlar; bıyığından sakalından anlıyoruz.

Türkiye'de tanıştığım her kişiye önyargılı bakıyorum. Bu özelliklerinden tanıyorum. Eskiden FETÖ yurtlarından çıkan öğrenciler olurdu, kendilerini gizliyorlardı ama ben anlayınca iletişimi hep kopardım. Ardından haberleri gelirdi, haklarında hiç yanılmadım.

Tıpkı kadınların türban bağlama şekillerinden anlaşıldığı gibi...

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
başkanı, beklemeden, etti, genelkurmay, olan, ırasını, İspanya, İstifa

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler