Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 01.04.2019, 16:29   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Direnen Adam, Sakin Güç Ekrem İmamoğlu Oyunu Bozdu

Direnen Adam, Sakin Güç Ekrem İmamoğlu Oyunu Bozdu

Ekrem İmamoğlu dün gece sandıkları terk etmedi. Her oya sahip çıktı. Yandaş medya vermedi ama yılmadı 12 kez açıklama yaptı. Mücadeleyi bırakmadı, direndi ve kazandı. İşte Ekrem İmamoğlu’nun gece boyu süren mücadelesinin köşe taşları.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, gece boyu hiç uyumadı. Manipilasyonlara boyun eğmedi. “Adam kazandı” deyip evine gitmedi. 12 kez medyanın karşısına çıktı, her seferinde İstanbul büyükşehirde seçimi kaybeden AKP’nin manüpilasyonlarının önünü kesti. Hep sakindi, hep nazikti. “Tebrik etmeyi iyi bilirim, ama tebrik edilmeyi de hala bekliyorum” diyerek uyarırken nezaketini hiç bozmadı.

İmamoğlu, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Anadolu Ajansı’nın veri girişini durdurmasını, “YSK ve AA’yı ahlaklı davranmaya davet ediyorum diye uyardı. YSK’den henüz bir açıklama yapılmamasına rağmen AKP’nin seçimi kazandığı şeklinde pankartlar asmasına tepki gösterdi. İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım’ı, “Kendini bu manipülasyona feda etmemesini öneriyorum.” diye uyardı.

İmamoğlu, gece boyu her oyun peşine düşmesi, uyarıları, direnmesi, 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’ye bir ders niteliğindeydi. YSK’nın önüne gitmek yerine, bir gazeteciye, ‘Adam kazandı’ diye mesaj atıp hiçbir açıklama yapmadan ortadan kaybolan Muharrem İnce, milyonlarca seçmeni hayal kırıklığına uğratmıştı. CHP seçmeninin büyük bir bölümü sandığa küsmüştü. Ekrem İmamoğlu, seçim süreci boyunca herkesi kucaklayan sıcak tavrı ve seçim gecesi sakin ama güçlü duruşuyla YSK’yı seçim sonucunu açıklamak zorunda bıraktı.

İmamoğlu, sekizinci açıklamasında, İstanbul’da CHP’nin güçlü olduğu Beşiktaş, Kadıköy, Sarıyer gibi yerlerin veri girişi yapılmadan yüzde 98’de tabloyu donduran Anadolu Ajansı’nı “hassasiyete” davet etti.

Anadolu Ajansının veri girişini durdurmasının ardından, YSK da seçim sayfasını kapattı. İmamoğlu yeniden kürsüye çıktı. “İlçe belediye meclisi, büyükşehir tutanakları var. Biz de birbirlerini destekleyen sistemlerde süreci takip ediyoruz. Çok enteresan verilerle girişler başladı. Bu bizi çok üzdü.” açıklamasını yaptı.

AKP KURMAYLARI TOPLANDI

Ardından AKP kurmayları İstanbul’da toplandı. Fox Tv, Binali Yıldırım’ın, Süleyman Soylu’yu İstanbul’a çağırdığını ve bakanlarla toplantı yaptığını duyurdu. İstanbul’dan Ankara’ya giden ve burada balkon konuşması yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yine İstanbul’a döneceği açıklandı.

Ve tüm bu gelişmeler yaşanırken İstanbul’da yüzde 98’de takılan ve üç saat boyunca veri girmeyen Anadolu Ajansı, bir yerlerden talimat almış gibi açıklama yaptı. Anadolu Ajansı, yerel seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre, İstanbul, Ankara ve Iğdır’da geçersiz olarak kayıtlara giren oyların, il ve ilçe seçim kurullarına yapılacak itiraz üzerine yeniden incelenmesinin beklendiğini duyurdu.

AHLAKA DAVET

Ekrem İmamoğlu, yine medyanın karşısına çıktı. “Burada bir manipülasyon söz konusu. YSK’yı göreve çağırıyorum. İstanbul’un verilerini denetleyin. AA’yı da hassasiyete, göreve ahlaki duruşa davet ediyorum. Halkımıza doğru bilgiyi aktarma zorunluluğu olan AA’yı tekrar tekrar ahlaklı olmaya davet ediyorum. YSK’yı da verileri ve sürecini tekrar kontrol etmesini toplumumuza yanlış değil doğru bilgileri aktarmasını istiyorum.” dedi.

AA, bu açıklamanın ardında İmamoğlu’na bin oy veri girişi yaptı. Çok ilginç bir şekilde nasıl oluyorsa Binali Yıldırım’ın rakamı ise hiç değişmedi. Ancak veri girişini tekrar durdurdu ve bir daha da değiştirmedi.

AKP’NİN PANKART OPERASYONU

İstanbul’da seçim sonuçları henüz açıklanmamışken kentin birçok yerine AKP’nin seçimi kazandığı yönünde pankartlar asılarak ‘teşekkür’ mesajları paylaşıldı.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, YSK’den henüz bir açıklama yapılmamasına rağmen AKP’nin seçimi kazandığı şeklinde pankartlar hazırlanmasına hemen tepki gösterdi. İmamoğlu, İmamoğlu, İBB tarafından asılan pankartların görüntülerini Twitter hesabından paylaşarak Binali Yıldırım’ı uyardı. “Kendini bu manipülasyona feda etmemesini öneriyorum.” diye seslendi.

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM’

Pankart operasyonunu kınadığını söyleyen İmamoğlu, “Binali Yıldırım Bey’e kendini bu manipülasyona feda etmemesini öneriyorum. Bu pankartı asan emekçilerin bir suçu yok. Bunun arkasındaki siyasi iradeye sesleniyorum bu yetkisiz insanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Paylaşımında Binali Yıldırım ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya seslenen İmamoğlu, “Manipülasyon şimdi de İBB eliyle sürüyor. Gece yarısı pankart operasyonu sadece algı çalışmasıdır. Bu yanlışı şiddetle kınıyor, Binali Yıldırım Bey’e de kendini bu manipülasyona feda etmemesini öneriyorum. ” ifadelerini kullandı.

Gece boyu uyumayan ve sabah 08.15’de FOX TV’ye konuşan Ekrem İmamoğlu, gazeteci İsmail Küçükkaya’nın “İBB Başkanı kim oldu?” sorusuna “İsmail Bey, karşınızda duruyor” yanıtını verdi. Ekrem İmamoğlu, “Bizim verilerimize göre aramızdaki fark 26 bin 558. Ayrıca YSK’nin verilerinin 99.64’ü girilmiş. Ona göre de 27 bin 371 fark var” diye konuştu. İmamoğlu’nun, Küçükkaya’nın “Hiç uyudu mu Ekrem Bey?” sorusuna cevabı da “Hiç uyumadım” oldu.

VE YSK SABAH AÇIKLADI

Sabah 10 sularında Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul zaferini ilan etti. YSK Başkanı Sadi Güven İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun 4 milyon 159 bin 650, Binali Yıldırım ise 4 milyon 131 bin 761 oy aldığını açıkladı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, YSK Başkanı Sadi Güven’in açıklamasının ardından yine medyanın karşısındaydı: “Görevini yerine getirmesinden ötürü YSK’ya bu süreçte en azından 16 milyon insanımızın yüreğine su serptiğinden dolayı teşekkür ediyorum. Umuyorum en yakın zamanda kesin sonuç alınır. Hep beraber işimize bakalım.” dedi.
Sakinliğini, nezaketini hiç bozmadan mücadelesini veren, tam bir direnen adam portresi çizen Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da, “Olmaz” denileni “Olur” yaptı.

ABC

Eski 01.04.2019, 16:54   #2
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Direnen Adam, Sakin Güç Ekrem İmamoğlu Oyunu Bozdu

İzmir ve Ankara'ya İstanbul'da katılınca deymeyin keyfimize...

TEBRİKLER...

Ekrem İmamoğlu...

Yolun açık olsun....

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adam, bozdu, direnen, ekrem, oyunu, sakin, İmamoğlu

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler