Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 31.03.2023, 16:45   #11
Insanlikarayan
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Fatih Altaylı’dan 'kafa keseriz' diyen Hizbullahçı tepkisi: 'Herif T

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Bursalı68 Mesajı göster
yani CHP nin oyunda çok büyük bir değişiklik olacağını düşünmüyorum....O da % 25 ler civarı....Artırabilirse ne ala....Artırması için " kararsız olanların, apolitik olanların " oylarını alabilmesi gerek....

Tamda benim demek istedigim iste bu!.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Iste Secmende buna göre hareket edip, bunu gözler önüne getirmeli!.

20 Senelik Ihanete karsin, yeniden Cihan Harbi vermekteyiz!.

Nasil Mustafa Kemal´imizin Pesinde Cihan Harbinde Zafere ulasmissak, Kilicdaroglu Kemal´imizinde Arkasinda duramaliyiz!.

Yoksa bu Parlamenter sisteminin nasil isledigini halen anlamamis oluruz!.

Evet, Partili Cumhurbaskanligina elveda demek istiyoruz, bu bir gercek!.

Kemal Kilcdaroglununda bu yönde Sözü var!.

Parlamentoda ama Sandalye Cogunlugunu gerceklestiremezse, yeniden bu Ihanete karsi cikamayacagiz!.

Istanbul Secimlerini burada örnek olarak görelim!.

YSK´dakiler, Sandalye Cogunlugunla, 4 Oydan bir tanesini kabül görüp, yeniden Secimi yenilemeleri sonunda, Istanbulu Kaybetmelerini engelleyememis olsa bile, yeniden Istanbul Parlamentosunda Sandalye Cogunlugunu bu Ihanet sonunda saglamaktalar!.

Altili Masanin en güvenilir Partisi, halen CHP oldugunun kanisina vararak, burada Kararsiz olanlarda Elini Tasin altina koymalarini düsünmeleri lazim!.

Yoksa daha evvelde söyledigin gibi, Otokratik hesaplarla, bunlardan Secimlerden sonrada Kurtulamayip, bir Bes Senemizi daha kaybetmis olacagiz!.

Cevremdede, ilk sefer Sinan ismini duydugumda, acaba kimdir diye biraz arastirdim!.

Cevremden nasihatlar bile geldi tanidiklarimin arasinda, eger Sinan icin Reklam yapip, Oy ayarlarsam, Otobüs bile kaldira bileceklerinden, sadece Sahayi Hazirlamami bekliyorlar!.

Tabi burada Gercekleride gözler önüme dökmek zorundaydim!.

Bu Aci Gercek, 2006 Yilinda AKEPE´nin Gercek yüzünü tahmin edip, onlara karsi tavir almam, hemde Almanyada yasadigim halde!.

"2017 Yilinda Sinan´in bu gercekleri yeni görüp, isin icinde oldugu halde" yeniden bir Kazanc olarak görsemde, Eski bir Anlayisa karsin, Savasta Komuta degismez görüsündeyim!.

Bu Görüsle, en saglam durusunla ilk Tercihim yeniden CHP Olacaktir!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.03.2023, 17:08   #12
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: Fatih Altaylı’dan 'kafa keseriz' diyen Hizbullahçı tepkisi: 'Herif T

Sevgili @Insalikarayan, bir dünya yazmışsın da asıl sözün özü ve söylemek istediğim her parti kendi tabanı kadar alacaktır buna inan....Yani CHP %25...Sıksa 28-30 belki çıkar....Ben yerinde sayar diyorum, çünkü Millet İttifakı olarak vaadleri var, ancak ittifak içerisindeki tedirginliklerden dolayı CHP, parti olarak aynı oyu alır diyorum...

Diğer açıdan bakınca da RTE,nin tabiri doğruysa adamın " ölüsü " %35 alıyor...Yani parlamento seçimlerinde AKP + MHP oyları toplamının yaklaşık %42 ler seviyesinde
olacağını tahmin ediyorum...Bu da ortalama 250 vekil demektir....Bu şekilde olduğunda Millet İttifakı " yasa çıkartacak " sayıyı bulur ancak, 360 veya 400 e ulaşamaz....Yani yargılamalar olmaz, anayasanın maddeleri değiştirilemez...Ayrıca parlamenter sisteme de geçilemez, 5 yıl daha aynı sistemle gidilir....

Umut, 360 veya 400 vekile ulaşması Millet İttifakının....Ancak bu, ittifak dağılmaz demek değildir...İşte o yüzden meclis aritmetiği çok kritik...Bana göre cumhurbaşkanlığından daha önemli, tabii bana göre, herkese göre değişir bakış açısı....

Yukarıdaki duruma göre geriye kalan oylar...:

%58 Toplam
Millet İttifakı, Ata ittifakı ve Memleket partisi barajı aşamazsa % 46
Emek Platformu, tahminim %12
eğer barajı aşarsa Ata İttifakı,
ve yine eğer barajı aşarsa Memleket Partisi

Olarak paylaşılır....Burada en kritik olan da hiçbir ittifaka girmeyen Memleket Partisi ve ve en küçük ittifak olan Ata İttifakının ne oranda temsiliyet alacağı veya alıp alamayacağıdır...Eğer ikisi de veya bir tanesi barajı geçerse, o zaman Millet İttifakı oy oranı ortalama %7 daha düşer....Yani %39 da kalır....Bunlar benim düşüncem, herkes farklı gördüğü için tabii ki herkese göre değişir....
3 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.03.2023, 18:46   #13
Canan
Çiçekci kız

Fatih Altaylı'nın ilgili yazısına, HÜDA-PAR erişim engeli getirtmiş.
Eski 31.03.2023, 19:08   #14
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Fatih Altaylı'nın ilgili yazısına, HÜDA-PAR erişim engeli getirtmiş.
Bir de adam çıkmış bize hakaret edenlerle hesaplaşacağız diyor, neyi hakaret sayacaklar meselâ! Demokrasi kültürü olmayan adamların nasıl hesaplaşacağı merak konusu.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.03.2023, 21:43   #15
Bursalı68
Yönetici

Hem Hüda-Par, hem HDP'nin parti programlarını okudum, hatta ne olur ne olmaz, Türkiye burası, bu karambolde programlarında küçük değişikler yaparlar diye bilgisayarıma dahi indirdim...

Parti programlarına bakınca Hüda-Par, tam bir bölücü....HDP en azından bazı cümleleri, biraz manevralarla geçiştirmeye çalışmış veya en azından bir iki maddesi hariç hepsine tüm toplum evet der....

Ancak garip olan şu ki bizler CHP en azından HDP den gizli de olsa destek almalı, bakın bu iş " matematik " işi, parlamentoda sayı çok önemlidir dediğimizde bize bile bu forumda " HDP li, HDP savunucusu " gözüyle bakıldı, hatta ucundan kıyısından bu şekilde eleştiri bile aldık...Şimdi ise dediğimiz yere geldik herkes HDP nin desteği konusunda hemfikir oluverdi....Şu insanoğlu, gerçekten çok yanar döner....

Neyse, HDP asla ve asla Hüda-Par ile aynı değildir....Hüda-Par zihniyeti KARANLIK ÇAĞ zihniyeti olup, tam ve kesin bölünme veya bağımsızlık üzerine kurgulanmış bir programa sahip....

Ayrıca Millet İttifakı ve HDP ile Cumhur İttifakı ve Hüda-Par aralarındaki farklılık çok net....Hüda-Par, cumhur ittifakına resmi anlamda dahil, ancak HDP nin millet ittifakına bir dahiliyeti yok...Anlaştıkları yerlerde destekler, anlaşmadıkları yerde desteklemezler....İkisi arasında siyah ile beyaz kadar fark var....
2 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
altaylıdan, diyen, fatih, herif, hizbullahçı, kafa, keseriz, tepkisi, türkiye

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)