Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.02.2024, 21:36   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Canan Karatay Mucize Şifayı Paylaştı! Bunu Yiyen 95 Yaşına Kadar Yaşar

Canan Karatay mucize şifayı paylaştı! Bunu yiyen 95 yaşına kadar yaşar

Uzun ve sağlıklı yaşam için verdiği önerileriyle tanınan Prof. Dr. Canan Karatay, bu sefer de mucizevi bir şifayı paylaştı. Birçok kişinin burun kıvırdığı hayvansal yağ için Prof. Dr. Karatay, "Bunu yiyen 95 yaşına kadar yaşar" dedi. İşte o mucizevi besin...

Hayvansal yağlar, ağır bir tat ve aroma içerdikleri için birçok kişi tarafından sevilmeyen lezzetler arasında yerini alıyor. Prof. Dr. Canan Karatay ise içerdiği besin değerleri sebebiyle bu hayvansal yağların üzerinde sıklıkla duruyor. İşte ağrı olan yerleri mucizevi şekilde geçiren besin...

KUYRUK YAĞI NEDİR?

Hayvan omurgasının son kısmında bulunan katı haldeki yağa verilen isimdir. İç yağ ve don yağı olarak da bilinmektedir. Omega yağ asitleri, demir ve potasyum kaynağıdır. Hayvansal yağlar arasında en sağlıklısı olarak bilinmektedir. Düzenli olarak tüketilmesi, kas ve kemik gelişimine katkı sağlar. Yapılan araştırmalar sonucunda, genç yaşlarda kuyruk yağı tüketen kişilerde, ilerleyen yaşlarda daha az eklem hastalıklarına rastlandığı ortaya çıktı. Sinir hücrelerinin gelişmesini de destekleyen kuyruk yağı, romatizma, siyatik ve felç gibi rahatsızlıkların da riskini azaltmaya yardımcı olur.

KUYRUK YAĞININ FAYDALARI

• Kas ve Kemik Gelişimini Destekler
  • Bağışıklık Sistemini Güçlendirir
  • Kolajen Üretimi Sağlar
  • Kalp Sağlığını Korur
  • Ağrı Kesicidir
  • Boyun Fıtığına İyi Gelir

KAYNAK

Eski 13.02.2024, 09:35   #2
Tura
Müdavim

Standart Cevap: Canan Karatay Mucize Şifayı Paylaştı! Bunu Yiyen 95 Yaşına Kadar Yaş

Ufff saabah sabah nereden de okudum...kuyruk yağını erit, bulgur pilavının üzerine gezdir. Kaymaklı bir bulgur pilavı olmuş olur.

Bir kuşbaşı ciğer, bir kuşbaşı kuyruk yağı...şişe tak,
mangalda kömür ateşinde yap, masaya getir...Vatandaşın ellerini bağlasınlar benim de ayaklarımı.
Eski 13.02.2024, 14:24   #3
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Canan Karatay Mucize Şifayı Paylaştı! Bunu Yiyen 95 Yaşına Kadar Yaş

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı göster
Ufff saabah sabah nereden de okudum...kuyruk yağını erit, bulgur pilavının üzerine gezdir. Kaymaklı bir bulgur pilavı olmuş olur.

Bir kuşbaşı ciğer, bir kuşbaşı kuyruk yağı...şişe tak,
mangalda kömür ateşinde yap, masaya getir...Vatandaşın ellerini bağlasınlar benim de ayaklarımı.
Ağır kokuyor bee...

Kaymaklı bulgur pilavı
Eski 13.02.2024, 15:13   #4
Tura
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Ağır kokuyor bee...

Kaymaklı bulgur pilavı
Eh... ne de olsa fukaranın kaymağı kuyrukyağından oluyor.
Eski 13.02.2024, 15:43   #5
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı göster
Eh... ne de olsa fukaranın kaymağı kuyrukyağından oluyor.
Senin nasıl olduğunu bütün forum ahalisi bilir. Kendine acındırma boşuna

Tapatalk ile gönderildi.
Eski 14.02.2024, 18:18   #6
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Ağır kokuyor bee...
Kaymaklı bulgur pilavı

Rakinin eritemeyecegi yag yok!.

Pazartesi, Silah Atis Pavyonuna bir 70´lik Raki götürmüstüm!.

Original Raki bardaklari, Mutfak dolabinda fazlalik yaptigi icin, Mutfak Dolabini bosaltmak icin mana ariyordum coktan beri!.

Birkac sefer Atis Pavyonunda agir promilleli icecege davet edildigim icin, bir Tirakya Altinbas´i bende getireyim dedim!.

Normalinde Pazartesileri, daha fazla atisa gelenler vardi ama, saatler ilerledikce, öbürküleri kendilerini bekletti!.

Daha evvelden doldurdugum Artan bardaklardan biraz arttigi icin, kendi bardagimin ardindan öbür dört bardagida icmeye mecbur kaldim!.

Neyse, oradan ayrilmadan, Bardaklar Atis Kulübünde kala bilirmi, Senede en azindan Iki Tekirdag 70´lik sisenin sözünü verdikten sonra, biraka bildim!.

Geriye giderken, birde her zaman gittigim Meyhaneye girdim!.

Normalinde hep gec saatlerde oraya gittigim icin, Elektirikli bisikletide iceri aliyordum!.

Sirtimda Sirt Cantasi, omuzumda Dizüstü Bilgisayar Cantasi, saatler ilerledikce fazlalik yapti, birde disarida, tam gözümün önünde olmayan Elektirikli bisiklet, biraz icimi rahatsiz ettigi icin, bu agirliktan kurtulma carelerini aradim!.

Meyhaneyi terk edip evde rahatlandiktan sonra, yeniden Meyhaneye gitmeye karar verdim!.

Derler ya, Saatler ilerledikce Güzellerde Cogalir derler ya, iyi bir aksam olma Potesiyeline sahipti!.

Kura gelmis sahislarlada iyi bir takim konusmalara baslamistik!.

Kura gelen sahis, baska bir olanak bulamadigi icin arkasinda bulunan masanin üzerine Ceketini biraktigini görmüstümde, Alkölün terimimi, yoksa Konustugumuz konularmi, Ceketinin oradan uzaklastiginin hic farkina bile varmamistim!.

Saatler ilerleyip Bardaklar bosaldikca, Bayagi zevkli bir ortamdaydik halbuki!.

Kura gelmis sahis, artik ortami terk etmeye karar verene kadar!.

Yok yok, Kura gelmis adama sopa atmadim!.

Ceketinin kayboldugunu söyledigi an, bende sasirmistim!.

Hatirlamaya calisiyordum!.

Iki kisi, (tanimadigim kisilerden) Meyhaneye gelmis, bir sise Viski acmislardi!.

Ilk etapta fazla manaya baglamamistim tabiki, nede olsa, Meyhanedeydik!.

Sadece Meyhanede usülsüz bir Agir Küfür bastirdiktan sonra davaya müdahil oldum, Genc cocuk Omuzuna degindigimde, Boksör oldugunu aciklamis, onu ellememem icin tehdit savurmustu!.

Yanindakisi, ya Ukranyali Asker Kacagi ola bilecegini zannediyorum, radarima takildigi icin Konusulanlara tabiki biraz dikkat etmeye calistim!.

Thekede, Silah konusmalari, Suikast girimleri olup, saatler ilerledikce, Lokelde bulunan Bayan kesimlerde, azami rahatsizlasmillardi!.

Kura gelmis sahis, birinin üzerinde, kendi ceketini tanidiginda, durum bayagi kizisti!.

Yanina gidip, Omuzunu tutup, Ceketi biraz aralandirdigimda, altindada baska ceketin oldugunu fark ettim!.

Kura gelmis sahis, 70´ini gecmis sahis oldugunu konusmamizda ögrendigim icin, buraya müdeale etme sorunlulugum vardi!.

Ceketini cikartip, gercek sahibine verdikten sonrada rahat vermeyen, muhtemel suc üzeri yakalanan Hirsiz, rahat vermedikten sonra, sakinlestirmekteye calismamda bir sonuc vermedikten sonra, Tutuklama karina vardim!.

Polis gelene kadar, tabiki 70´in üzerinde bulunan Ceketin sahibi, kirisi kirdi, ayni öbür kendini Boksörcü olarak tanitan sahis gibi!.

Kelepce sahibi bir sahis olmadigim icin, acaba konusmalarindan süphelenip, acaba üzerinde Silah olarak kullana bilecegi bir cisim olabilecegindende süphelendigim icin, Milletin arasindan sahisi uzaklastirip, bos olan yan taraftaki Koltuklara otutmak, Polis gelene kadar yanindan ayrilmama karari almistim!.

Tabiki Siddeti en alt seviyede biramak, Siddetine karsi kendimi korumamda gerekliydi!.

Kollarini sirtinda yan koltuklara oturtmaya calisirken, uyguladigi siddet yüzünden Koltuga oturtamadim!.

Uzun Koltuga kendisini yatirdi!.

Problem bu durumdada yoktu, Kollarini halen serbest birakmadigim icin!.

Tepine tepine, Koltuktada rahat vermedigi icin, kendisi Koltuktan asagi kayip, yerde yüz üstü tutmaya mecbur kaldim, Polis gele kadar!.

Polise teslim ettikten sonra, Lokalde bulunan Bayam Kesim tarafindan Tesekkürleri alirken, tanimadigim sahislar bile tebrik etmekten geri kalmadilar!.

Felekten bir gün calip, Icme güdümü gidermek isterken, birde Kahraman Ilan edildim!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 15.02.2024, 14:37   #7
Canan
Çiçekci kız

Bu nasıl bir yaşantı insanlık arayan?
Koruyuculuğun tamam da duyan da seni, ciddi ciddi alkolik sanacak
Değilsin dimi ?
Eski 15.02.2024, 15:46   #8
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Koruyuculuğun tamam da duyan da seni, ciddi ciddi alkolik sanacak
Değilsin dimi ?

Eskiden baska bir Ligada oynuyordum!.

Ünvanim Malcilarin kulagina bile gitmis, cevremden uzak duruyorlardi!.

Simdi radarima oturdugum yerden 30 kilometre uzaktaki Malcilar girdi!.

Burada hazirlikli olmak lazim, güzel bir Astar boyaya muhtac var!.

Mayistan sonra o Parselide birazcik karistirmak istedigim icin, bu sadece bir hazirlik!.

Cocuklari bile zehirlemekten geri kalmayanlara hic tahammülüm yok oldugu icin, böyle yollari secmistim!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bunu, canan, kadar, karatay, mucize, paylaştı, yaşar, yaşına, yiyen, şifayı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)