Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 17.12.2020, 22:43   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Üniversiteler İçin 'fuhuş evleri' Diyen Gerici Sofuoğlu'ndan İlk Açıklama

Üniversiteler İçin 'fuhuş evleri' Diyen Gerici Sofuoğlu'ndan İlk Açıklama

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, söylemlerinin kamuoyu nezdinde yanlış anlaşıldığını belirterek, “Üniversiteler fuhuş yuvası, nerede dedim, bana cümlesini gösterin, ben bunu nerede söyledim. Cümleyi siz bana gösteremeyeceksiniz, kullanmadım çünkü” ifadelerini kullandı.

Akit TV'de üniversiteler için 'fuhuş evleri' ifadelerini kullanan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, olayın ardından ilk kez açıklama yaparak; “'Üniversiteler fuhuş yuvası', nerede dedim, bana cümlesini gösterin, ben bunu nerede söyledim. Cümleyi siz bana gösteremeyeceksiniz, kullanmadım çünkü” dedi.

Katıldığı televizyon programında yaşadığı anları anlatan Sofuoğlu, öğrencilerin derslere gelmediğini söylediği anda sözünün başka bir konuk tarafından bölündüğünü anlatarak, üniversiteyi kast etmediğini çevrede bulunan öğrenci evlerini kastettiğini ve bu doğrultuda o söylemleri gerçekleştirdiğini söyledi. Sofuoğlu, “Üniversiteler fuhuş yuvası, nerede dedim bana cümlesini gösterin, ben bunu nerede söyledim” diyerek kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi.

Söylemediği bir cümle yüzünden kendisinden özür dilemesini beklediklerini iddia eden Ebubekir Sofuoğlu, “Kamuoyunda ve bütün Türkiye’de insan izlediği videoyu da mı anlayamaz; video kesildi, öncesi ve sonrasında bunu söyledim, şöyle yaptım deniliyor ya Oda Tv’nin servis ettiği videoda tamamı ile var ben anlamıyorum, gülüyorum. Gülüyorum derken tabii ki kamuoyunun karşısında saygısızca gülmek falan değil. Siz neden böyle bir şey söylediniz deniliyor; ben ne dedim ki, bana ne dediğimi söyleyin. Üniversiteler fuhuş yuvası, nerede dedim bana cümlesini gösterin, ben bunu nerede söyledim. Söylemediğiniz bir konuyu söylediniz diye videoyu servis ediyorlar, videoda var zaten söylemediğim. Ben bunu açıklama için de yapmıyorum, kamuoyu bunu o videoyu izlediği zamanda anlayabilirdi. Ben üniversite ile ilgili açıklama yapıyorum, yanımdaki konuk sözümü kesiyor işte üniversite şehrin yapılarına katkıda bulunuyor derken, yapılar diyor ben o yapılar diyerek üniversite olayı bitiyor, o özne ile açıklamaya başlıyorum. Ben üniversiteyi anlatmıyorum ki orada ve üniversiteyi anlatmadığımı devamında söylüyorum, apartlar diyorum. Ondan sonra gidin emlakçılar, komşular size anlatsın diyorum. Emlakçılar, komşular üniversiteyi ne bilir. Çok ilginç yani, özür dileyecek bir şey yapmadım ki ben, şu sözü söylemedim, söylemediğim için özür dilerim, böyle bir şey olabilir mi?” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversiteler hakkında tepki toplayan açıklamalar yapan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma başlattı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan da, "Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun ulusal bir kanalda yapmış olduğu açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır" açıklaması yapmıştı.
kaynak
Eski 17.12.2020, 22:56   #2
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: Üniversiteler İçin 'fuhuş evleri' Diyen Gerici Sofuoğlu'ndan İlk Açı

Çevir kazı yanmasın. Hepsi mi aynı olur?
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.12.2020, 23:25   #3
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: Üniversiteler İçin 'fuhuş evleri' Diyen Gerici Sofuoğlu'ndan İlk Açı

Alıntı:
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu,

Simdide Profesör olarak nasil öyle bir saat alabildin?.

Yoksa senmi eski Akit Patronunla Umredeydin?.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.12.2020, 00:16   #4
Canan
Çiçekci kız

Önce söyleyip, sonra da kıvıran ne çok yobaz var...
Eski 18.12.2020, 00:49   #5
Bursalı68
Yönetici

Merhaba,

Yarış atlarına ait HANDİKAP puanlama sistemini değiştirdiler, dünya standardının altına düşürdüler ve sonuç, artık adı anılabilecek yarış atlarımız yok, uluslararası pistlerde, uluslararası koşulara, handikap puanı doğru ve başarılıymış gibi gözüküp şans eseri katılanların ise " SÜTÇÜ BEYGİRİ " olduğu anlaşılıyor...

Bu anlamda bizdeki PROF, DOÇ, YRD DOÇ...enflasyonu var...Bunun da nedeni kıstasların çok basitleşmesi, ipini koparanın bu ünvanlara erişebiliyor olmasında yatıyor...Hele ki ülkemizde sallasanız Yrd.Doç te çarpıyor...Konudaki prof da bu doğrultuda bu ünvanı almıştır diye düşünüyorum...Bir diğer seçenek de " YARANABİLİR MİYİM ACABA " düşüncesi ile edilmiş laftır...Her iki türde de bu tiplerin ünvanları sorgulanmalı, ancak bu mümkün değil tabii ki...Çünkü bunu yapacak kim...? Üniversite dekan, rektörlerini seçen kim...? İstanbul Üniversitesinde gördük...

Bu topluma bunlar da müstehak....AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER....!

Sağlıcakla kalınız...
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.12.2020, 11:49   #6
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Bağlı bulunduğu üniversitenin rektörü bile yanlış anlamış adamı ve soruşturma başlatmış. Oysa adam uzmanlığını konuşturmuş. Prof'tan çok "P" ile başlayan başka bir ünvan sahibi sanırım....

5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.12.2020, 14:22   #7
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

http://www.youtube.com/watch?v=eftNDG2ru1E

Eski 18.12.2020, 14:32   #8
Tura
Müdavim

Amin Maalouf, bir dinleri olduğu için ahlaka ihtiyaç kalmamış gibi davranıyorlar diyor.
Ahlaksız adamlar, dinin arkasına saklanıp duruyorlar.
Şunu merak etmekteyim. Bu adama tüm üniversitedeki gerçek bilim adamlarından neden hiç bir ses çıkmaz.
Eski 18.12.2020, 16:11   #9
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı göster
Amin Maalouf, bir dinleri olduğu için ahlaka ihtiyaç kalmamış gibi davranıyorlar diyor.
Ahlaksız adamlar, dinin arkasına saklanıp duruyorlar.
Şunu merak etmekteyim. Bu adama tüm üniversitedeki gerçek bilim adamlarından neden hiç bir ses çıkmaz.

Sevgili @Tura hepsinin sesi çıkıyorda duyurabilecekleri bir mecra kalmadı. Sen, ben duyuyoruz da asıl duyması ve anlaması gereken %50 maalesef bu çobanların ve sahiplerinin sesinden başka seslere duyarsız...

4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.12.2020, 22:36   #10
Ehli_Rey
Tam Üye

Adından belli
Ebu Cehilin soyundan gelmiş anlaşılan!

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
açıklama, diyen, evleri, fuhuş, gerici, sofuoğlundan, üniversiteler, İçin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler