Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Yaşamı Tamamlayan Uğraşılar > Hayvanlar Alemi

Hayvanlar Alemi Gel kuçu kuçu...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.04.2021, 09:41   #731
Tura
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İsteyen, Evinde Beslediği Hayvanının Fotoğrafını Ekler mi Acaba?...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Çook bebek daha bunlar...

Hangi kuşun yavruları bunlar?

Yuvada yatan sarı anne. Alman tepeli. Başında bekleyen erkek, baba. Al mozayik.
Eski 12.04.2021, 11:17   #732
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: İsteyen, Evinde Beslediği Hayvanının Fotoğrafını Ekler mi Acaba?...

Ne kadar güzelll...
Anne ve babalık işte böyle bir şey.
Eski 16.04.2021, 14:44   #733
Canan
Çiçekci kız

Bizim ufaklık, daha ilk günden itibaren bütün evi tanıma gezintisi yaptı. Abisinin daha hiç çıkmadığı çatı katına bile

Scotty bahçenin ortasındaki adanın bir bölümünü deşinerek, stres atma yeri olarak seçmiş, oymuştu. Kupa (u uzatılarak söyleniyor) ondan kalır mı hiç... İkisinin kucak kucağa, al takke ver külah deşinmelerinin videosunu keşke çekebilseydim Fotoğraf o sahneden.

Ortalıkta, ayakkabı terlik bulunduramıyoruz. Elinden almak ne mümkün

Eski 16.04.2021, 18:45   #734
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Oy maşallah @Canan'cım çok tatlı yaramaz yumurcak.
Scotty bakışıda süper ne yapıyor bu baksana ortalığı karıştırıyor der gibi.

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.04.2021, 18:52   #735
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Oy maşallah @Canan'cım çok tatlı yaramaz yumurcak.
Scotty bakışıda süper ne yapıyor bu baksana ortalığı karıştırıyor der gibi.
Nananeciğim, Scotty, ufaklığın yanında, çok ağırbaşlı kaldı.
Aslında, orada ikisi de, kucak kucağa pür neşe böleniyorlardı. Ben telefonumu getirince, sakinleştiler.

Küçük yaramaz yorulmaz da mı bilmem. Uyku zamanları haricinde, hep koşturuyor

Eski 16.04.2021, 19:07   #736
OkyanusunKalbi
WoodStock

Ayakkabıyı taşırken yüzü çok tatlı. Kuyruğunu da sallıyor ya, oyuncak sanıyor herhalde ayakkabıyı.

Bizim kediler yavruyken, terliklerin ve ayakkabıların içine girmeye çalışıyorlardı. Yavru hayvanlar, ayakkabıyı terliği çok seviyor. Yakında sizin terliklerinizi de ayağınıza getirir.

Çok akıllı ve sevimli..Abisiyle de çok iyi anlaşmış, hiç yabancılık çekmemişler.

Cooper ismi yakışmış. Afacan gibi gösteriyor onu.

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.04.2021, 19:28   #737
Canan
Çiçekci kız

Bu gün de, kaş ile göz aasında banyoya girmiş. Havlu terliğin teki ağzınaydı. Feda ettim, almadım ağzından, izledim.
Bıraktı hemen. Ya benimle oynamak, ya da kızdırmak için yapıyordu

Eski 16.04.2021, 21:52   #738
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Ya bizimkilerden de atayım ben bari.. Videolu sesli hemde amme hizmeti karşınızda paşa ve çirkin.

https://photos.app.goo.gl/dJNPTYjDmw5VBLNe9
Eski 16.04.2021, 22:01   #739
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Ben bugün kesik kulaklı kedime mystic denilen orta segmentli kedi maması aldım.
Protein değerleri biraz düşük ancak içerikte Mısır buğday gluten vs yok.
Hem de Türkiye üretilen marka. Bence fena sayılmaz.
Bizimkilere acana aldım.

O mamada güzel mamadır. Protein değeri aldatmasın. Gerçek et yada et unu(etin suyu alınmış hali) olduğu sürece no problem. Tahıl olarak mısır olmaması da iyi. Burada çok dikkat edilmesi gereken nokta Hem pirinç hem mısır bu iki tahılı bir arada tutan mamalardan uzak durulmalı. Pirinç mısırdan biraz daha masum. Mısır bildiğiniz gdo.

Çok övülen proplan, royal canin gibi mamalar var mesela içeriklerini okuyun hem mısır hem pirinç hemde gerçek et içeriğine dair birşey göremezsiniz.

Birde protein oranında çok kafa karışıyor. Bu protein de oran aslında şurda ortaya çıkar. Kedi çok hareketli kısır falan değilse evet protein oranı yüksek mamalar iyidir onun için. Ama kısır değil üstüne üstlük çok tembel sürekli keyif pezevengi bir tipse ileride obez falan olur.
Eski 17.04.2021, 15:54   #740
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
O mamada güzel mamadır. Protein değeri aldatmasın. Gerçek et yada et unu(etin suyu alınmış hali) olduğu sürece no problem. Tahıl olarak mısır olmaması da iyi. Burada çok dikkat edilmesi gereken nokta Hem pirinç hem mısır bu iki tahılı bir arada tutan mamalardan uzak durulmalı. Pirinç mısırdan biraz daha masum. Mısır bildiğiniz gdo.

Çok övülen proplan, royal canin gibi mamalar var mesela içeriklerini okuyun hem mısır hem pirinç hemde gerçek et içeriğine dair birşey göremezsiniz.

Birde protein oranında çok kafa karışıyor. Bu protein de oran aslında şurda ortaya çıkar. Kedi çok hareketli kısır falan değilse evet protein oranı yüksek mamalar iyidir onun için. Ama kısır değil üstüne üstlük çok tembel sürekli keyif pezevengi bir tipse ileride obez falan olur.

Evdeki kedilerimin hepsi kısır olduğu için mystic mamayı acana bitince kullanabilirim, güzel bir mamaya benziyor.

Erkek kedim tam da dediğin gibi, bütün gün şekerleme yapan, geceleri ben oynatırsam oynayan kedilerden.

Merveciğim 1 yaşında, 3 kilo bile değil. Ama aynı evde ne yazık ki mamaları ayıramıyorum. O yüzden bir türlü 3 kilo üstüne çıkamadık. Yumurta da fayda etmedi. İmuneks ve aminosol diye vitamin kullanıyorum.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
Ya bizimkilerden de atayım ben bari.. Videolu sesli hemde amme hizmeti karşınızda paşa ve çirkin.

https://photos.app.goo.gl/dJNPTYjDmw5VBLNe9
Paşa iyileşmiş. Dışarı çıkarmanı istiyor. Golden gibi çok güzel köpekmiş.

Çirkinle ne güzel anlaşıyorlar. Sonunda çirkin patiyle kovdu onu.

Kedilerdeki pati yumruğuna bayılıyorum. Boks maçı yapsalar yenerler.
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
acaba, beslediği, cevap, deneme, ekler, evinde, hayvanının, isteyen, köpüş, mavi, resmini, İsteyen

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)