Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İnternet | Network

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 18.02.2017, 01:45   #1
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart İnternet Hızım Düştü

İki gün önce DNS adresimi bilgisayardan değil de modemden değiştirdim fakat daha sonra yavaşlattığını düşündüğümden değişikliği geri aldım, almama rağmen internet hızım halâ yavaş, modem kendiliğinden farklı DNS adresleri mi alır yoksa bütün modemlerde sabit midir, değişiklikten önceki DNS ile düzelttikten sonraki DNS aynı mı diye merak ettim.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.02.2017, 05:14   #2
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Standart Cevap: İnternet Hızım Düştü

Speedtest.net adresinden hız ve ping ölçümü yap.

Yurtiçi testlerde ping 100ms üstündeyse kesinlikle bir sorun var demektir.

Yurtdışı testlerinde 150-200ms normal kabul edilir daha üstü uzaklığa göre değişebilir.

Modem değerleri normaldir tahminim. DNS değişikliği kesinlikle yavaşlama gibi bir soruna neden olmaz.

Bu tür sorunlarda ya bağlanılan sunucu sorunludur, ya da servis sağlayıcının sağladığı nette sorun vardır.

Sorunu buna göre değerlendirin.
Eski 18.02.2017, 11:52   #3
Rosebud
Müdavim

Sağolun arkadaşlar.
Ben bir de Advanced System Care denilen bakım programını kurmuştum orada interneti eniyile diye bir seçenek vadı onu çalıştırdım, internet bağlantısında kendisine göre bir eniyileme yapmıştı sorun ondan da kaynaklanabilir çünkü sanki genel olarak da bilgisayarda bir yavaşlama oldu, programlar falan da böyle pek bir isteksiz açılıyor gibi, defrag yaptım birşey değişmedi, olmazsa o programı kaldırayım bakayım, en arka da @Aristo senin dediğini yapacağım.
Ha bu arada@SerseriGezgin speed testi yaptım ping: 11ms, Download: 14.01 Mbps Upload: 0.66 Mbps çıktı, yalnız bu direkt bağlantı değil kablosuz bağlanıyorum, modem çok uzakta olduğundan kabloyla bağlanamıyorum. dün yaptığımda ping 13 çıkmıştı server'ı değiştirince 21 de oluyor, hız desen zaten hiçbir zaman 16 ya çıkmamıştı.
Artık hepsini denedikten sonra olmazsa format atarım, zaten şu bakım programlarını ne zaman kursam bunun gibi şeyler oluyor hep.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.02.2017, 17:01   #4
Rosebud
Müdavim

Yahu sabahtan beridir uğraşıyorum sonunda buldum.
Meğer şu Advanced System Care denilen program, Firefox'a bir eklenti kurmuş virüs ya da adware bulaşmasın diye girdiğim her yeri tarıyormuş o yavaşlatmış...
Sabahtan beri canım çıktı yapmadığım şey kalmadı yahu.
Neyse bu arada sizlere de çok teşekkür ederim arkadaşlar, ilgilendiğiniz için.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.02.2017, 17:09   #5
İlya
Uzman Üye

Dns ayarlarinin degistirilmesiyle internet hizinin dusecegini sanmiyorum. Çogukez yasakli sitelere erisim saglamak icin degistiriyoruz dns yi muhtemelen dns ayarlarini degistirdikten sonra gezindigin herhangibir siteden virus aldin yahut baska bir etken var.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ä°nternet, dã¼åŸtã¼, düştü, hä±zä±m, hızım, İnternet

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)