Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Forum Gerçek Hakkında > Duyurular

Duyurular Forum ile ilgili duyurular

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 25.01.2010, 17:34   #21
Esmeralda
« Gamlı Baykuş »

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Her katılımcı arkadaşın okumasını rica ediyorum...

Önemsediğim ve dikkat ettiğim bir konuydu.Eksiklerim varsa düzeltme çabası içinde olacağım.Düzgün yazı yazmayı ben de isterim.

Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için SABIR,

İkisi arasındaki farkı bilmek için AKIL ver…....
10 Üyemiz Esmeralda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.01.2010, 23:04   #22
Smyrna
Okunuşu: Simirna

Okumayan ve yeni gelen arkadaşlar için konu güncellenmiştir.
Eski 28.01.2010, 19:21   #23
Emilio Santos
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Yeniden zirveye.
Eski 30.01.2010, 09:34   #24
CadII
Hotantu Kabilesinden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Arkadaşlarımızın imla hatalarına çok fazla dikkat etmemesi birazda bizden kaynaklanıyordu herhalde. Çünkü biz yöneticiler olarak gördüğümüz hatayı hemen düzeltiyorduk ve üyelerimizin bundan haberi olmuyordu.

Bundan sonra gelecek olan ikazlara kimsenin alınmayacağını umut ediyorum.
Ben alınmam ikazlara. Hatta bence, kendimizi geliştirmek için fırsat olarak görürüm. Teşekkürler...

H.
8 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2010, 01:09   #25
eko67
Üye

Real kardeşim benim foruma gireli çok olmadı ve girer girmez forum kurallarını okumuştum (bu zaten huyumdur) foruma girdiğim günü bikaç konuya yorum yapmış ve cadıı kardeşimiz espiri mayetinde (veya ben öyle algıladım) benim yazdıklarımı yazmasana, diye espiri yapmıştı, bu uyarınızda benim site günlüğüne yazdığım yazının hemen hemen aynısı. O yazımda bende türkçemize özen gösterilmediğini ima etmiştim.

Ben ilkokul mezunuyum, yani yarı cahil, ama ana dilimize elimden geldiği kadar özen göstermeye çalışıyorum, belki noktaları virgülleri olur olmaz yerlerde kullanıyor olabilirim ama neticede kullanıyorum.

Benim ima etmeye çalıştığım şudur, ben yabancı dil bilmem hatta sitede çoğu üyelerin isimleri bana tuhaf geliyor derken yanlış anlaşılmasın bu şekilde yazılışı tuhaf geliyor, örnek, mystery! bunun anlamı ne bu arkadaşımız,da diğer arkadaşlar gibi ismini tam olmasada kısa olarak yazsaydı daha iyi olmazmıydı? Türkiyenin ab'ye girmeye çalışması gibi bazı arkadaşlarımızda isimlerini yabancı yazarak avrupalaşmaya çalışıyorlar kanısındayım ama biz TÜRK OĞLU TÜRKüz ismimiz corc, maykıl, mister değil ahmet, mehmet, hasan, hüseyin olmalı, değilmi?

Türkçemize özen gösterilmesi konusundaki uyarınız için şükranlarımı sunuyorum emeğinize sağlık Real kardeşim.

Not: Diğer sitelerde,de böyle yanlışlar gördüğüm ve kimseyle paylaşamadığımdan, burada,da türkçemize özen gösterildiğinden dolayı
bu yorumum biraz uzun olduğu için herkesten özür ve okumak zahmetinde bulunan arkadaşlarımıza,da sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Türkçemize daha fazla özenmek temennisiyle allaha emanet olun....
7 Üyemiz eko67'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2010, 01:31   #26
eko67
Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi nur@n Mesajı göster
teşekkürler reaL hatırlatma güzel ve yerinde olmuş..

Teşekkürler ReaL. Hatırlatma güzel ve yerinde olmuş.

Bu tarz olabilir uyarılar..Böyle yapılıyor genelde..Başka uyarıya gerek kalmıyor böylece..
Özür dilerim nuran kardeş, güzel türkçemizde tşk, veya teşekkürler diye birşey yok.
Teşekkür ederim real kardeş emeğine sağlık, hatırlatma güzel, ve yerinde olmuş. diye biliyorum daha doğrusunu bilen varsa yazsın bende öğreneyim.
Tekrar özür dilerim amacım sizi kırmak değildir.
5 Üyemiz eko67'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2010, 07:56   #27
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi eko67 Mesajı göster

Benim ima etmeye çalıştığım şudur, ben yabancı dil bilmem hatta sitede çoğu üyelerin isimleri bana tuhaf geliyor derken yanlış anlaşılmasın bu şekilde yazılışı tuhaf geliyor, örnek, mystery! bunun anlamı ne bu arkadaşımız,da diğer arkadaşlar gibi ismini tam olmasada kısa olarak yazsaydı daha iyi olmazmıydı? Türkiyenin ab'ye girmeye çalışması gibi bazı arkadaşlarımızda isimlerini yabancı yazarak avrupalaşmaya çalışıyorlar kanısındayım ama biz TÜRK OĞLU TÜRKüz ismimiz corc, maykıl, mister değil ahmet, mehmet, hasan, hüseyin olmalı, değilmi?
Güzel bir konuya değinmişsin sayın Eko, size katılıyorum...Bizi biz yapan değerlere sahip çıkmalıyız....Ancak herkes kendi ismiyle üyelik açmak istemeyebilir...Forum içinde de tanıdığımız arkadaşlara, Ahmet, Mehmet değilde, nickiyle hitap ederiz.... Nickler kişilerin seçimine kalmış....Yabancı nick kullanan üyelere, nickini değiştir, Türkçe olsun da diyemeyiz...Onlardan istediğimiz tek şey, forum içinde imla kurallarına dikkat etmeleri...

Mesela sizin nickiniz (eğer ben anladığım gibi ise); eco : fransızca, echo : ingilizce kökenli kelime. Anlamı yankı diye biliyorum ama Türkçe bir nick değil sanırım...

Konuyu açıp, dikkatli olmamızı sağladığın için teşekkürler ReaL....

6 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2010, 16:23   #28
Mathematician
Kroniköğrencideğilartık:D

Zaman zaman hepimizin hataları oluyor ama önemli olan bu hataları en aza indirebilmek ki hata yaptığımız konu yıllardır konuştuğumuz, yazdığımız kendi ana dilimiz: Türkçe. Bu nedenle daha dikkatli olmak gerekir.

Çok önemli bir konuya değinilmiş. Teşekkürler Real.
5 Üyemiz Mathematician'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.02.2010, 13:09   #29
eko67
Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Nickler kişilerin seçimine kalmış....Yabancı nick kullanan üyelere, nickini değiştir, Türkçe olsun da diyemeyiz...Onlardan istediğimiz tek şey, forum içinde imla kurallarına dikkat etmeleri...

Mesela sizin nickiniz (eğer ben anladığım gibi ise); eco : fransızca, echo : ingilizce kökenli kelime. Anlamı yankı diye biliyorum ama Türkçe bir nick değil sanırım...

Yorumunuz ve beni desteklemenizden ötürü teşekkür ederim okyonusunkalbi kerdeşim. Hayır kimseyi hiçbirşey için tabiki zorlayamayız.
İşte benimde forumlarda korktuğu tek mesele yorumlarımın yanlış anlaşılması, benim nickimi sizin gibi belki diğer arkadaşlarımızda yanlış anlayabilirler, ben eco veya echo,nun anlamını bilmem bazı yazılarda
ima ettiğim gibi ben yabancı dil bilmem E.KOÇAK (eko) adım ve soyadımın kısaltılmış hali ve eco değil eko olarak yazılı (yoksa forumda eco olarakmı görünüyor?)
Yorumun için tekrar teşekkür ederim okyonusunkalbi,
Ayrıca Türkçemizin doğru kullanılmasındaki uyarınız için sizede teşekkür ederim real kardeşim.
Not:bu yorum herhangi bir tartışma değil aramızda geçen muhabbetten ibarettir diğer arkadaşlarımız tarafından sakın yanlış anlaşılmasın.
4 Üyemiz eko67'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.02.2010, 22:36   #30
Cryasis
Üye

Evet bende elimden geldiği kadar dikkat etmeye çalışıyorum.

ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
5 Üyemiz Cryasis'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
arkadaşın, ediyorum, katılımcı, okumasını, rica

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)