Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İşletim Sistemleri > Windows İşletim Sistemi

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.07.2009, 00:59   #1
SanaL
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Lightbulb Windows 7 .ocx Hatası Çözümü!

Windows 7 beta sisteminiz 3. parti ücretsiz yazılımlarda anlamsız .ocx uzantılı dosyalar ile ilgili hatalar verip durmaya başladıysa dert etmeyin, yazının devamını okuyun.

Ufak tefek hatalarını görmezden geldiğimiz, performans canavarı Windows 7 niz 3, parti yazılımlarda hata mesajı vermeye başladıysa bu yazıyı okumakta fayda var.

Windows 7, bazı dosyalardan yoksun. Haliyle bu dosyalara ihtiyaç duyan yazılımları sırf verdikleri hatalardan ötürü kurmamak ya da sırf o programları çalıştırmadı diye işletim sistemini değiştirmek olmazdı. Windows 7'nin ihtiyaç duyduğu tüm .ocx uzantılı dosyaların derlendiği aşağıdaki kütüphaneyi sisteminize kurun ve sorunlardan kurtulun! Üstelik sisteminizin 32Bit veya 64Bit olması sorun değil.

Güle güle kullanın.

OCX Kütüphanesini İndir

Eski 12.07.2009, 01:11   #2
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Standart Cevap: Windows 7 .ocx Hatası Çözümü!

Teşekkürler Sanaloji.

Benim Firefox birkaç gündür hep hata oluşturuyor, çöküyor.
Sinir bozucu olanda, tam bir konu hazırlaken göçmesi.
Eski 12.07.2009, 01:18   #3
SanaL
Uzman Üye

Firefoxu kaldırıp kendi sitesinden son sürümünü indirebilisin LaLe yada kullandığın plug in lerin güncellemelerini yap, ama bence yeni sürümünü yükle ve kurulum sırasında sorduğunda "içe birşey aktarma" de
Eski 12.07.2009, 01:24   #4
**EMEL**
Müdavim

Peki Sanaloji bişe sorucam bendede opera fazladan vardı ve ben onu kaldırdım ama şimdi linklere tıklayınca ne firefokstan nede explorerdan açmıyo otomatik olarak, illa kopyala -yapıştır yapıyorum birde hotmailde artık otomatik açılmıyo hep uğraştırıyolar beni buna bi çözüm varmı yani kesin vardırda nedir o çözüm diye sorayım en iyisi...

Ya yoksa PM mi atsaydım böyle sorun söyleyelim gibi oldu yada uzmanınıza danışın falan

Ama olsun belki aynı konudan muzdarip olanlar vardır sayemde faydalanırlar garipler

Şimdiden Teşekkürler...
Oysaki;
Hayatın seni erittiğini çay bitince anlarsın..

Eski 13.07.2009, 00:24   #5
SanaL
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi **EMEL** Mesajı göster
Peki Sanaloji bişe sorucam bendede opera fazladan vardı ve ben onu kaldırdım ama şimdi linklere tıklayınca ne firefokstan nede explorerdan açmıyo otomatik olarak, illa kopyala -yapıştır yapıyorum birde hotmailde artık otomatik açılmıyo hep uğraştırıyolar beni buna bi çözüm varmı yani kesin vardırda nedir o çözüm diye sorayım en iyisi...

Ya yoksa PM mi atsaydım böyle sorun söyleyelim gibi oldu yada uzmanınıza danışın falan

Ama olsun belki aynı konudan muzdarip olanlar vardır sayemde faydalanırlar garipler

Şimdiden Teşekkürler...

Merhaba Emel, sorundan anladığım kadarı ile Operayı kaldırırken sisteminin Varsayılan tarayıcısını kaldırmışsın, bende sana yardımcı olmak adına şu konuyu açtım:

http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=50165

umarım sorunun yanıtı budur
Eski 13.07.2009, 00:58   #6
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sanaloji Mesajı göster
Firefoxu kaldırıp kendi sitesinden son sürümünü indirebilisin LaLe yada kullandığın plug in lerin güncellemelerini yap, ama bence yeni sürümünü yükle ve kurulum sırasında sorduğunda "içe birşey aktarma" de
Teşekkürler Sanaloji, yarın deneyeceğim. Çökmeler arttı iyice..
Eski 13.07.2009, 01:07   #7
SanaL
Uzman Üye

Rica ederim , eğer sorunun bu işlemden sonra devam ederse haber ver, başka bir çözüm bulmaya çalışayım LaLe

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çözümü, hatası, windows 7

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)