Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 09.09.2014, 09:36   #11
Sami
Düz Adam

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Bu savaştan sonra bu kişilerin kafasını keserek öldüren cennete gidecektir diye müjdelenmiştir.

Hz ayşe validemiz, kafa kesiminin tüm gün sürdüğünü beyan eder.

Kafa kesilmesi islama aykırı faaliyet değildir.

El ve ayaklarının çapraz kesilerek ölüme bırakılması da islama aykırı değildir.
2 Üyemiz Sami'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.2014, 09:59   #12
ala'turka
Yasaklı Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sami Mesajı göster
Bu savaştan sonra bu kişilerin kafasını keserek öldüren cennete gidecektir diye müjdelenmiştir.

Hz ayşe validemiz, kafa kesiminin tüm gün sürdüğünü beyan eder.

Kafa kesilmesi islama aykırı faaliyet değildir.

El ve ayaklarının çapraz kesilerek ölüme bırakılması da islama aykırı değildir.
Yok öyle bir ayet,
Göster bizde bilelim,
Islamiyette vatana ihanetin bedeli idamdır,
Fitne fesat çıkaranın cezasıda bellidir,
Idam edilmez işlevsiz hale getirilir,
Bütün bunlara devlet otoritesi hukuk karar verir
Bireysel cihat yoktur islamiyette,
Güç kullanarak cihat etmek devletin görevi,
Bir kişi veya bir topluluk ben cihat ediyorum diyerek
Insanları öldürürse katil olur, islam inancında
Kur'an âyetlerini yanlış yorumlayarak
Bir takım yanlış hareketlerin içinde bulunanların
yaptıkları islamiyeti bağlamaz
4 Üyemiz ala'turka'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.2014, 10:38   #13
Hasat
Uzman Üye

Şu an tüm kavranlar birbirine girdi ve ne yazıkki İŞİD denen örgütün yaptıkları islamın emrileri arasında varmış gibi gösterilmeye çalışılıyorki en çokda bu ülkede islamı en iyi şartlarda öğrenme imkanı olanlar buna inanıyor.

Sözde cihad yapıyor islamiyeti yayıyor değilmi ?

YALAN !

Cihad islamı yaymak yada islamı yaşayan şehirleri korumak için savaşa gitmek demektir.Kİ o savaş esnasında ölürsen şehit kabul edilirsin.

Hendek savaşı gibi o savaş müslümanları korumak için yapılmıştı.Şehre saldırı olmasa niye şehrin etrafına hendek kazdırılsın savaşın adı zaten ordan geliyor.Şehre girilemeyeceğini anlayınca içerdeki yahudilerden yardım istendiki yahudi ırkı kuranı kerimde lanetlenmiş bir ırk olamsına rağmen peygamberimiz onların müslümanlarla yaşamasına izin veriyordu.

Peygamberimiz kadınların dövülmesini hor görülmesini yasakladı.
Yine o peygamber içinde canlılar ölüyor diye tarlada anız yakmayı yasakladı.

Tarladaki böceğin yaşam hakkını düşünen bir peygamberin akşama kadar kafa kestirdiğine nasıl inanırsınız ?

Kuranı hiçbir ayetinde vahşet yoktur.Ha okumuş olabilirsiniz biryererde o zamandan bu zamana öyle sapkın hocalar yorumladıki kitabımızı bilene komedi olacak türden.

İŞİD denen örgüt dünyaa müslümanlığı lanetlemek için kurulmuş vahşilerden kurulmuş.Sözde islamı yayıyorlar yaymadan gitsinler ancak nefret ettiriyorlar.Onlar müslüman değille olsalardı son halifeyi bilir kendilerini halife ilan etmezlerdi.
10 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.2014, 10:49   #14
ala'turka
Yasaklı Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Hasat Mesajı göster
Şu an tüm kavranlar birbirine girdi ve ne yazıkki İŞİD denen örgütün yaptıkları islamın emrileri arasında varmış gibi gösterilmeye çalışılıyorki en çokda bu ülkede islamı en iyi şartlarda öğrenme imkanı olanlar buna inanıyor.

Sözde cihad yapıyor islamiyeti yayıyor değilmi ?

YALAN !

Cihad islamı yaymak yada islamı yaşayan şehirleri korumak için savaşa gitmek demektir.Kİ o savaş esnasında ölürsen şehit kabul edilirsin.

Hendek savaşı gibi o savaş müslümanları korumak için yapılmıştı.Şehre saldırı olmasa niye şehrin etrafına hendek kazdırılsın savaşın adı zaten ordan geliyor.Şehre girilemeyeceğini anlayınca içerdeki yahudilerden yardım istendiki yahudi ırkı kuranı kerimde lanetlenmiş bir ırk olamsına rağmen peygamberimiz onların müslümanlarla yaşamasına izin veriyordu.

Peygamberimiz kadınların dövülmesini hor görülmesini yasakladı.
Yine o peygamber içinde canlılar ölüyor diye tarlada anız yakmayı yasakladı.

Tarladaki böceğin yaşam hakkını düşünen bir peygamberin akşama kadar kafa kestirdiğine nasıl inanırsınız ?

Kuranı hiçbir ayetinde vahşet yoktur.Ha okumuş olabilirsiniz biryererde o zamandan bu zamana öyle sapkın hocalar yorumladıki kitabımızı bilene komedi olacak türden.

İŞİD denen örgüt dünyaa müslümanlığı lanetlemek için kurulmuş vahşilerden kurulmuş.Sözde islamı yayıyorlar yaymadan gitsinler ancak nefret ettiriyorlar.Onlar müslüman değille olsalardı son halifeyi bilir kendilerini halife ilan etmezlerdi.
Teşekkür butonuna basmak yeterli gelmediği için,
Ayrıyetten tebriklerimi sunuyorum,
4 Üyemiz ala'turka'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.2014, 11:02   #15
Hasat
Uzman Üye

IŞİD’in seks kölesi konuştu!

Kadınlar günde üç kez düzenli olarak farklı gruplar tarafından çatı katında tecavüze uğruyor"
Sincar Dağı’nda IŞİD tarafından kaçırılan 17 yaşındaki bir genç kız, telefonla ulaştığı İtalyan La Repubblica gazetesi aracılığıyla yardım çağrısında bulundu. IŞİD’in seks kölesi yaptığı genç kız yaşadıklarını anlattı.

Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü tarafından kaçırılarak seks kölesi olarak kullanılan Ezidi genç kız, İtalya basınına yaşadıklarını anlattı. Kendisi gibi seks kölesi yapılan yaklaşık 40 Ezidi kadın arasındaki 17 yaşındaki genç kız, La Repubblica gazetesine telefonla verdiği korkunç bilgilerle örgüt tarafından kaçırılan kadınların akıbetiyle ilgili dehşet tablosunu gözler önüne serdi. İsmini vermeyen ancak haberde Mayat ismi kullanılan genç kız, “Yalvarıyorum adımı yayınlamayın. Çünkü bana yapılanlardan çok utanıyorum. Bir yanım sadece ölmek istiyor ama diğer yanım kurtarılacağıma, ailemle kucaklaşacağıma hâlâ inanıyor…” sözleriyle yaşadığı korkunun boyutunu anlattı.
Her gün düzenli olarak cinsel saldırılarına maruz kaldıklarını söylediği IŞİD militanları tarafından 3 Ağustos’ta, on binlerce Ezidiyle birlikte sığındıkları Sincar dağına düzenlenen baskın sırasında esir alındığını söyleyen Mayat’ın ifadelerine göre, örgüt, kaçırdığı kadınları bir binaya götürüyor. Kapısında silahlı adamların beklediği bu evde militanlar, rehin tuttukları kadınlara cep telefonu vererek ailelerini arayıp yaşadıklarını anlatmaya zorlanıyor. Nitekim, Mayat’a da Irak’ta mülteci kampına sığınan ailesinden alınan cep numarasıyla ulaşılabilmesi, örgütün acımasız telefon stratejisinin bir parçası. “Kendilerini süpermen zannediyorlar. Ama hepsi kalpsiz insanlar. Yanlarında bebekleri olan kadınlara bile işkence ediyorlar. Henüz 13 yaşında bile olmayan kızlar var, bırakmıyorlar” diyen Mayat, militanların binanın çatı katını tecavüz katına çevirdiğini de söyledi. Buna göre, kadınlar günde üç kez düzenli olarak farklı gruplar tarafından çatı katında tecavüze uğruyor…
IŞİD, El Kaide'den adam alıyorIŞİD, El Kaide’den adam alıyor
14 yaşında Şeyh’e sattılar
Önceki günlerde İtalya basınına konuşan Somaa isimli Iraklı bir başka genç kız da örgütün kadınlara nasıl davrandığını anlatmıştı. 14 yaşındaki Somaa, Tel Afer’den kaçırılmıştı. Götürüldükleri yerde bekar kadınlar, yaşlı kadınlar ve genç erkekler olarak üç gruba ayrıldıklarını söyleyen Somaa, erkeklerin tamamının öldürüldüğünü, kendisinin Felluce’de iki şeyhe satıldığını ancak oradan kaçarak Bağdat’a sığınmayı başardığını söylemişti. Her iki genç kız da IŞİD’in elinde çok sayıda esir alınmış kadın olduğunu anlatıyor.

IŞİD'in seks kölesi konuştu! - Sözcü Gazetesi

Bunlarmı müslüman şimdi bunlarmı kuranın emirlerini yerine getiriyor ?
4 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.2014, 11:04   #16
Sami
Düz Adam

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Tanrı insanları öldürün diye bir buyruk vermez
Mâide sûresi 33 . ayet :

Allah’a ve resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. ahirette de onlara büyük bir azap vardır.

Bakara sûresi 178 . ayet:

Ey iman edenler! öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. ancak öldüren kimse, kardeşi tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. bu, rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.

Bakara sûresi 191 . ayet :

Onları nerede yakalarsanız öldürün. sizi çıkardıkları yerden (mekke’den) siz de onları çıkarın. zulüm ve baskı adam öldürmekten daha ağırdır. yalnız, mescid-i haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. kâfirlerin cezası böyledir.

Bakara sûresi 251 . ayet:
Derken, allah’ın izniyle onları bozguna uğrattılar. davud, câlût’u öldürdü. allah ona (davud’a) hükümdarlık ve hikmet verdi ve ona dilediğini öğretti. eğer allah’ın; insanların bir kısmıyla diğerlerini savması olmasaydı, yeryüzü bozulurdu. ancak allah, bütün âlemlere karşı lütuf sahibidir.

Bakara sûresi 253 . ayet :

işte peygamberler! biz onların bir kısmını bir kısmına üstün kıldık. içlerinden, allah’ın konuştukları vardır. bir kısmının da derecelerini yükseltmiştir. meryemoğlu isa’ya ise açık deliller verdik ve onu ruhu’l-kudüs (cebrail) ile destekledik. eğer allah dileseydi, bunların arkasından gelen (millet)ler, kendilerine apaçık deliller geldikten sonra, birbirlerini öldürmezlerdi. fakat ayrılığa düştüler. onlardan inananlar da vardı, inkar edenler de. yine allah dileseydi, birbirlerini öldürmezlerdi. lakin allah dilediğini yapar.

Nisâ sûresi 74 . ayet:

O halde, dünya hayatını ahiret hayatı karşılığında satanlar allah yolunda savaşsınlar. kim allah yolunda savaşır da öldürülür veya galip gelirse, biz ona büyük bir mükafat vereceğiz.

Nisâ sûresi 89 . ayet:

Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. bu sebeple, onlar allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

Nisâ sûresi91 . ayet:

Diğer bir takım kimselerin de hem sizden emin olmak, hem de kavimlerinden emin olmak istediklerini göreceksin. bunlar küfre her döndürüldüklerinde ona atılırlar. eğer bunlar sizden uzak durmazlar, sizinle barış içinde yaşamak istemezler, ellerini savaştan çekmezlerse, onları yakalayın ve onları nerede bulursanız öldürün. işte bunlara karşı size apaçık bir yetki verdik.

Tevbe sûresi5 . ayet:

Haram aylar çıkınca bu allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. şüphesiz allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Tevbe sûresi12 . ayet:
Eğer antlaşmalarından sonra yeminlerini bozup dininize dil uzatırlarsa, küfrün ele başlarıyla savaşın (öldürün). çünkü onlar yeminlerine riâyet etmeyen kimselerdir. umulur ki, vazgeçerler.

Tevbe sûresi 111 . ayet:

Şüphesiz allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. artık, onlar allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. allah bunu tevrat’ta, incil’de ve kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. kimdir sözünü allah’tan daha iyi yerine getiren? o halde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. işte asıl bu büyük başarıdır.

Ahzâb sûresi 60,61 . ayetler :

Andolsun, eğer münafıklar, kalplerinde bir hastalık bulunanlar ve medine’de kötü haberler yayıp ortalığı karıştıranlar (tuttukları yoldan) vazgeçmezlerse, elbette seni onların üzerine gitmeye teşvik edeceğiz. onlar da (bundan sonra) orada lanete uğramış kimseler olarak seninle pek az süre komşu kalacaklardır. nerede bulunurlarsa, yakalanırlar ve yaman bir şekilde öldürülürler.

.
Maide 33.' de emredildiği üzere, El ve ayakların çapraz kesilerek ölüme bırakmak kafa kesmekten daha uygun olabilir belki , günümüz şartlarında.
.

.
2 Üyemiz Sami'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.2014, 11:18   #17
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

@Sami

Ben islamı zaten savunmuyorum. Ben deist inancı taşıyan bir insanım. Seninde belirttiğin ayetleride biliyorum. Benim inancımda Tanrı insanları öldürmek için ayetler göndermez. Bu söz konusu ayetlerin varlığı birer insan delilidir sadece.

Her ne kadar diğer arkadaşlarımız islamiyet böyle şeyleri emretmez desede bir noktayı gözden kaçırıyorlar. Bu her dinde var olan bir problem, suistimale ve yozlaşmaya müthiş derecede açık olması.

Dinlerin insani olduğu delillerinden biride toplumsal olarak bölünmüş olmaları.

Hristiyanlıkda aynı aşamadan geçti. Bugünkü müslümanlar hristiyanlık değiştirildi yozlaştırıldı diyor mesela. Evet halen yozlaştırılan bir hristiyanlık var ama değiştirilen hristiyanlık kısmı çok farklı. Bugünkü hristiyanlar cihat yapmıyorsa bu dinin reforma uğradığı için böyledir. Aynı şey İslam içinde olmalı çünkü kendi içersinde çok çelişkileri var.

İslamın doğduğu yere bakarsak bu reform olayı oldukça çok zor ve çok katı.

Richard dawkins adlı bilimcinin bu konuda çok güzel tespitleri var izleyin.

Eski 09.09.2014, 11:21   #18
Hasat
Uzman Üye

@Sami cevabını serserinin cümlesine vermişsin izin verirsen cevabınada ben bişeyler ekleyeyim

Eklediğin ayetlerin tamamında öldürün kelimesini koyulaştırmışsın ancak ;

O ayetlerde Allaha ve resulune savaş açılırsa yeryüzünde insanlar arasında bozgunluk çıkarılırsa daha önce bir barış anlaşması yapılmışsa ve hala saldırı sürüyorsa ve en önemlisi onlar sizle savaşmadıkça siz onlarla savaşmayın cümlesi ortak payda.Ve diyorki eğer onlar doğru yolu bulursa onları affedin Allah affedendir.

Yani ancak saldırı altındaysanız savaşın diyor bu ayetlerde iyiliğe davet edin yok hala devam ediyorlarsa öldürün.

Bu örgüt yaptıkları bu ayetlerdeki gerekçelerin hiçbirine uymuyor.

Ve son ashab suresinde bahsedilen kavimlerin gönderilen peygamberin kavmini lanetlemesi sonucu toplu halde yok edilmesidir Allah tarafından (Sıcak rüzgarla yok olan ve maymuna çevrilen iki kavmin hikayesini bulabilirsin.)
4 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.2014, 11:52   #19
Slower
Süper Üye

@Sami verdiğin ayetlerde sadece öldürün kısmını okuyorsun herhalde..

Yazdığın yada bir yerden alıntı yaptığın ayetlerin hiç birinde yanlış bir şey yok. :8
Eski 10.09.2014, 23:14   #20
Asena
» Memleket Delisi «

Cihat için öldürün diyen ayetleri sıralamıssınız, peki dinde zorlama yoktur ayetini nereye koyacaksınız.
ISID ' in islamın temsilcisi kabul edilmesi çok üzücü.
Kuranda kısa kısa ayetler vardır. Yorumunu herkes kafasına göre yapıyor.Bunların hiç biri islamı bağlamaz

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adamları, bedir, benim, fatih, görünce, kafa, kesti, neden, peygamberim, savaşında, tezcan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler