Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.02.2023, 15:17   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Barış Atay'dan Erdoğan'a: Sen konuşacaksın diye afet bölgesinde am

Barış Atay'dan Erdoğan'a: Sen konuşacaksın diye afet bölgesinde ambulanslar bekledi!

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay, katıldığı yayında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini eleştirenleri hedef almasına tepki gösterdi. Atay, Erdoğan'a afet bölgesinde yapacağı konuşma nedeniyle trafiği kilitlediğini hatırlattı.

6 Şubat'ta merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler; Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Adana, Kilis, Diyarbakır, Elazığ ve Şanlıurfa'da yıkıma neden oldu. Depremler nedeniyle 24 bin 617 vatandaş hayatını kaybetti; 80 bin 278 kişi yaralandı.Deprem bölgesindeki Hatay başta olmak üzere bazı yerleşim bölgelerinde arama kurtarma çalışmalarına geç başlanması, afet yönetimindeki ihmaller, yıkılan binalardaki usulsüzlükler ve AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eleştiri yapanları 'provokatör' olarak tanımlaması tepkilere neden oldu.

Halk TV'de Serhan Asker'in sunduğu ve deprem bölgesindeki durumun ekranlara getirildiği yayının konuğu olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, deprem bölgesindeki ihmallere ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine tepki gösterdi.

BARIŞ ATAY: 25 YILDA İNSAN NE OLDUĞUNU ANLAMAZ MI!

Barış Atay, "Her depremde yağma konuşuyoruz. İnsanların enkaz altında kaldığını, zamanında ve sağlıklı çıkarılamadığını konuşuyoruz. Biz ilk çağda yaşamıyoruz ki! Bir yerde ders alıp artık ne yapılacağının öğrenilmesi gerekir. Bunun iki yolu olur. Ya her afeti yaşayıp hiçbir şey yapmayan siyasi iktidar aptaldır. Ya da kötü niyetlidir. Bunu başka bir açıklaması olamaz ki! 25 yılda insan ne olduğunu anlamaz mı!" ifadelerini kullandı.

BARIŞ ATAY'DAN ERDOĞAN'A: SEN 2 DAKİKA KONUŞACAKSIN DİYE AFET BÖLGESİNDE AMBULANSLAR 10 SAAT BEKLEDİ

TİP Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben kötü niyetli olduğunuzu düşünüyorum bu arada. Burada bakarak söylüyorum. Erdoğan çıkıp bir iki provokatör diye bizi hedef göstermiş ya ben buradayım. Burada yaşıyorum. Sense buraya geldiğinde bütün şehrin trafiğini kilitledin. Afet bölgesinde ambulanslar 10 saat bekledi sen burada 2 dakika konuşma yapacaksın diye.

Eğer izleyecekse gözlerinin içine bakarak konuşuyorum: Ben Barış Atay. burada yaşadım, burada büyüdüm. Benim ailem dün buradan gitmek zorunda kaldı, ne zaman döneceğini bilmeden. Burada 2 dakika konuşabilmek için bütün şehri kilitledin sen. Bunu hayatım boyunca unutmayacağım. Unutturmayacağım da!" diyerek sözlerini sürdürdü.

https://www.gercekgundem.com/siyaset...bekledi-411415
Eski 12.02.2023, 16:07   #2
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: Barış Atay'dan Erdoğan'a: Sen konuşacaksın diye afet bölgesinde am

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Barış Atay'dan Erdoğan'a: Sen konuşacaksın diye afet bölgesinde ambulanslar bekledi!

Ayni dava, Secim zamanida Soma Kömürünü calip, Can Kurtarma odalarini yaptirmayip, en azindan resmi rakamlara göre 301 Vatandasimiz Enkaz altindayken, Yardimcilari ve Can Kurtaranlari durdurup, Milletin Parasindan caldigi 10.000 Dolarlik Ayakkabilari Camura batmasin diye oralara Sov Gösterisi yapmak icin cakil döktürdü!.

Simdi yine Ohal cercevesi altinda, Valilerine Delilleri karartma Emri verip, Devletin, Cogunlukla AKEPE Satafatli Masalarin Sorumlulugu altindaki Insaat Denetim Belgelerini Dozerle saglam Binalari yikma karari almislar!.

Depremin 6´inci gününde bile Mucizeler icinde Aileler kurtura bilinirken, Saglam Binalarin icindeki Delilleri yok etmek icin ugrasiyor!.

Millet Depremden sonra, üsüyor, Saglik sorunlari var, neylerle ugrasiyorsunuz!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.02.2023, 17:15   #3
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: Barış Atay'dan Erdoğan'a: Sen konuşacaksın diye afet bölgesinde am

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Ayni dava, Secim zamanida Soma Kömürünü calip, Can Kurtarma odalarini yaptirmayip, en azindan resmi rakamlara göre 301 Vatandasimiz Enkaz altindayken,

Son haberleri dinledikce, durum dahada fazla aydinlaniyor!,

301 Soma Katliamini Planli Satafatli Masalari ugruna Kadere baglayan, Akan Kandan yeterince Beslenememis, Dogu Anadolunun Hakimiyetini ele gecirip, Satafatli Masalarini genisletme ugruna, Milletimizi Büyük Yahudistan ugruna Öldürme Planlarini gerceklestirmek icin, 8 Kez Imar Affi cikarmis!.

O kadar Millet Caninla ugrasirken, Dis Mihraklarla Gizli Kapilar ardinda konusup, Ohal davasi altinda, yine Beton Mezarliklarin altinda kalan bölgeleri Parsel Parsel Satmaylami ugrasiyor?.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
afet, ataydan, barış, bölgesinde, dakika, diye, erdoğana, konuşacaksın

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)