Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 10.03.2024, 21:14   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Erdoğan’ın ‘final’ çıkışı inandırıcı gelmedi: ‘Oy istiyor’

Erdoğan’ın ‘final’ çıkışı inandırıcı gelmedi: ‘Oy istiyor’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 31 Mart yerel seçimlerine atıfla söylediği “Bu benim için final” sözleri gündem oldu.

AKP’ye muhalif olanlar Erdoğan’ın bu çıkışını inandırıcı bulmadı. AKP’li isimlerse Erdoğan’ın bırakmasını istemeyerek ‘final’ için bir sonraki seçimi işaret etti.

31 Mart yerel seçim sürecinde ‘nefes almaksızın koşturduğunu’ söyleyen Erdoğan, “Çünkü benim için bu bir final. Bu seçim, son seçimim” demişti.

‘Siyasi dilencilik’

Kadıgil, Erdoğan’ın bu sözleriyle ilgili Sözcü TV’de şunları dedi: “Erdoğan İstanbul’da seçimi kaybedeceğinin çok farkında ve ‘Abilerim, ablalarım, inanın dilenci değilim ama bir istirhamım olacak’ taktiğiyle siyasi dilencilik yapıyor. Kendi tabanına ‘Vallahi bu benim son seçimim, bana oy verin, yazık olur bana’ diyerek duygu sömürüsü yapıyor, bir yandan da alttan alta anayasayı değiştirmeye çalışıyor ki sonsuza dek seçilebilsin. O yüzden tebessüm ederek okudum AKP genel başkanının bu yorumunu.”

‘Final bir sonraki seçim’

AKP’li Şamil Tayyar da X hesabından şu paylaşımı yaptı: “Ne var ki siyaset ve devlet adamları için ‘siyasete veda’ tercihi, sadece kendilerine ait kararla şekillenmez. Asıl belirleyici millettir, siyasi ömrü toplumsal kredi endeksi tayin eder. Kurduğu partiyi 1 yıl sonra iktidara getiren, 22 yıl boyunca ayakta tutan, yüzde 50’nin üzerinde oyla 3 kez Cumhurbaşkanı seçen bu millet, ‘bitti’ demeden bitmez. Anayasaya göre, TBMM seçim kararı aldığında Cumhurbaşkanımızın yeniden aday olması hukuken mümkündür. İnanıyorum ki ‘final’ bir sonraki seçimdir.”

X’teki paylaşımlardan bazıları şöyle:

https://www.diken.com.tr/erdoganin-f...di-oy-istiyor/
Eski 10.03.2024, 23:30   #2
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: Erdoğan’ın ‘final’ çıkışı inandırıcı gelmedi: ‘Oy istiyor’

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
. Kendi tabanına ‘Vallahi bu benim son seçimim, bana oy verin, yazık olur bana’ diyerek duygu sömürüsü yapıyor, bir yandan da alttan alta anayasayı değiştirmeye çalışıyor ki sonsuza dek seçilebilsin. O yüzd

Yazik olamaz-olmaz!.

Olsa olsa, Hak ettiginiz Cezayi yersiniz Kalpazanliktan, Vatan Hainliginizden, Cocuk ********* Vakiflariniz yüzünden, Savas alanlarina Silah Sevkiyatlari yapip, Insanliga karsi suclardan!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 11.03.2024, 14:45   #3
Bursalı68
Yönetici

Bazı iller ve ilçeler, iktidarda hangi parti varsa onun adayına oy verir...Bu gerçek ortada dururken, bir çok il ve ilçeyi kazanmak imkansız durumdadır, ne yapılırsa yapılsın...

Bu şekilde oy kullanılmasının nedeni ise geçenlerde RTE'nin dediği gibi, iktidarın adayına oy verilir ve kazanırsa işler daha kolay yürür meselesidir...Genel kanı da bu yönde özellikle taşrada.....

Bu anlamda iktidarın adayları bu yarışa zaten 1-0 önde başlıyor....

Büyük kentlerde durum biraz farklı olabiliyor....İktidar muslukları kıssa dahi, yerel yönetim kendi çabalarıyla dış kaynak bularak yine de kente birşeyler katabiliyor, Eskişehir örneğinde olduğu gibi....Ancak maalesef bu çok azınlıkta....Sanayileşmemiş kentlerde bu durum zor....

Adaylar mı...? Adaylara bakıyorum " sizi bize parayla mı veriyorlar " denecek türden adaylar...Tümü için geçerli....

RTE seçmenini iyi tanıyor ve bunu da her fırsatta kullanıyor...Gayet normal yani...
Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.03.2024, 23:42   #4
Lawrance
Uzman Üye

İnanmak için küçükbaş olmak lazım (:
2 Üyemiz Lawrance'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çıkışı, erdoğanın, final, gelmedi, inandırıcı, istiyor

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)