Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 17.07.2020, 00:01   #1
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Her Şey Çok Güzel Olacak' Sloganını Bulan Berkay Gezgin'nden

'Her Şey Çok Güzel Olacak' sloganını bulan Berkay Gezgin'nden yandaş AKP'li Abdulkadir Selvi'ye 'FETÖ' cevabı.

“Her şey çok güzel olacak” sloganının çıkışına sebep olan Berkay Gezgin, sloganı FETÖ ile ilişkilendiren Abdulkadir Selvi'ye yanıt verdi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’un seçim sloganı olan “Her şey çok güzel olacak” ifadesinin 15 Temmuz’da darbeci askerler tarafından kullanıldığını öne sürdü.

Selvi, 'Kılıçdaroğlu FETÖ'yü aklıyor' başlığıyla yayımlanan yazısında "İstanbul seçimlerine Berkay isimli gencin, 'Her şey çok güzel olacak' sözü damgasını vurmuştu" ifadesine yer verdi.

BERKAY'DAN YANIT
Sloganın çıkış sebebi olan Berkay Gezgin isimli genç, Twitter hesabından Selvi'ye cevap vererek, "Daha önce FETÖ ile fotoğrafları bulunan yazar Abdülkadir Selvi'nin yazısında beni ve FETÖ'yü yan yana getirmesi son derece trajikomik" ifadelerini kullandı.

Berkay, sözlerine şöyle devam etti:

"Ben her gün ilkokulda Andımızı okuyarak büyümüş ve içinde vatan sevgisi maksimum düzeyde olan bir Türk genciyim.

Ben daha önce Fetullah Gülen'i hayatımda görmedim, kitaplarını okumadım, yurtlarında kalmadım, vaazlarını dinlemedim. Tam aksine bazı insanlar bunları yaparken, Ben her gün okulda Atamızı anıyordum, Atatürk'ün ışığı altında tarihimizle ilgileniyordum.

Gençlere yurt sevgisini ve Atatürk sevgisini aşılayan Andımızı da kimlerin kaldırdığını hatırlatmak isterim.

Sonuç olarak istenilen gençlik yaratılamadı. Ben ülkemin son derece ileri noktalara gitmesini isteyen, iyice yetişip gelecekte de ülkeme yararlı olmak isteyen, çoğu gencin olduğu gibi Atatürk'ün izinde ilerleyen bir Türk genciyim.

Bunun altı ne kadar deşilirse deşilsin, sonuç hep bu çıkacaktır.

Değerli zamanınızı ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim, herkese sağlıklı ve iyi günler dilerim."

Slogan nasıl ortaya çıkmıştı?
“Her şey çok güzel olacak” sloganı, Berkay Gezgin isimli bir gencin İmamoğlu’nun otobüsünün yanına gelip söylemesinin ardından çıkmıştı.

Gezgin, sloganla ilgili daha sonra şunları söylemişti:

"O gün Bakırköy’de miting vardı. İnternette zaten duyurulmuştu. Ben de gitmek istedim ama o gün dişlerimdeki tellerden dolayı diş doktorunda randevum vardı gidemedim. Randevumun ardından alana gittim. Ekrem abi konuşuyordu. Herkes onu görmek için en öne gitmeye çalışıyordu. Ben de bir yerde bekleyip göremeyince otobüsün peşinden koştum. Birkaç adım koştuktan sonra da spontane bir şekilde ‘Her şey çok güzel olacak Ekrem Abi’ diye bağırdım. Aslında bağırmam anlık oldu. İçimden gelerek sevgimi gösterdim."

Kaynak

4 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.07.2020, 00:06   #2
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: Her Şey Çok Güzel Olacak' Sloganını Bulan Berkay Gezgin'nden

Bu sloganı ilk ben bulmuştum.

Forumum vardı, acaba benim foruma mı üyeydi?

Ne herşey güzel oldu ne de kalbi attı. Boş beleş slogan işte.

4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.07.2020, 00:10   #3
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Tam bir Türk genci tiwitleri çok güzel maşallah.

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.07.2020, 00:12   #4
Canan
Çiçekci kız

Akıllı çocuk. Abdulkadir Selvi'ye ne güzel cevap vermiş

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
berkay, bulan, gezginnden, güzel, olacak, sloganını

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)