Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Görsel ve İşitsel Sanat Yapıtları > Sinema Haberleri > Türk Sinema ve Tiyatro Sanatçıları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 29.06.2014, 13:42   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Yepyeni Başarılı 10 Kadın Oyuncu

Yepyeni Başarılı 10 Kadın Oyuncu

Oyuncularımız tiyatro, film, dizi veya reklamlarda oyunculuklarıyla göz dolduruyorlar ve başarılarını kanıtlıyorlar. Göreceksiniz ki 10′u da oyunculuk adına mutlaka önemli işlere imza atacaklar ve zirveyi zorlayacaklardır. Sadece güzellik yetmiyor. Oyuncu, kalıcı olmak için mutlaka kendi tarzını yaratmalı ve bir anlam katmalıdır.

10. Hazal Şenel

Hazal Şenel 92 doğumlu tiyatro ve dizi oyuncusu. Tiyatro oyunlarında oynamakta, bale eğitimi almakta ve halk oyunları ile ilgilenmektedir. Bir çok tiyatro oyununda oyunculuk yapmıştır. İlk olarak Atv’de yayınlanan Sinem Kobal’ın başrolünde oynadığı Selena adlı dizide Kıvılcım Aykar adlı bir karakteri canlandırmıştır. Ardından Show TV’de yayınlanan Türk Malı adlı güldürü dizisinde ailenin kız çocuğu olan Melodi Kuzu’yu oynamıştır. Şimdilerde ise Show Tv’de yayınlanan Pis Yedili dizisinde, Pis Yedili tayfasından Salça karakterini canlandırmaktadır. Hazal’ın neşeli ve renkli oluşu gözlerden kaçmıyor.

9. İpek Yaylacıoğlu

İyi bir oyuncu, desinatör ve fotoğrafçı. Londra’da şapka tasarımı eğitimi almış. Diksiyon, grafikerlik ve birçok oyunculuk kursuna da gitmiş. Oyunculuğa; Ziraat Bankası, Profilo, Çikilop gibi markaların reklam filmleriyle küçük yaşta başlamıştır. Ayrıca Wicked adında bir tasarım markası vardır. Başka Semtin Çocukları, Ihlamurlar Altında, Senden Başka, Elif, Çemberin Dışında, Kavak Yelleri, Arka Sokaklar gibi dizilerde karşımıza çıkmıştır.

8. Ceren Hindistan

Ceren Hindistan 89 doğumlu, Ankara Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nden mezun olup, 2007 Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması finalistlerinden. Kendisi filmlerde ve dizilerde oynuyor. Fedai, Baba Ocağı, Ah Kalbim, Saklı Hayatlar, Sakarya Fırat, Babalar ve Evlatlar, Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde oynamıştır.

7. Elif Atakan

“Aile Reisi” isimli dizide ailenin çocuklarından birini oynayan Elif Atakan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda keman eğitimini sürdürmektedir. “Yıllar Sonra” isimindeki dizide büyük ablalarına taş çıkartacak bir iş başarmıştır. 99 doğumlu Elif, cesur bir oyunculuk sergilemekten çekinmemektedir. En son “Muhteşem Yüzyıl” da Sultan Mehmet’in Cariyesi Rümeysa Sultan olarak karşımıza çıkmıştır.

6. Ecem Karavus

Aslında küçük yaşlardan beri bir çok reklam ve dizide rol almış. Aynı zamanda modellikte yapan Ecem Karavus “Pis Yedili” adlı TV dizisinde Alice Karakteri ile kendinden söz ettirmeye başladı. Muhteşem Yüzyıl, Dinle Sevgilim ve Pis Yedili dizilerinde oynamış. 89 doğumlu olan Ecem, İstanbul Üniversitesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyor.

5. Eda Ece

Rolünün hakkını veripte işine dört elle sarılmasını bilen bir oyuncu. Keyifle saatlerce izleyebilirim. Ses tonu, diksiyonu, vücut hareketleri sanki yıllarca oyunculuk yapmış da yemiş bitirmiş gibi duruyor. Kendisi İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirmiş. İngilizce ve Almanca dillerini konuşabiliyormuş. 90 doğumlu Eda, menajeri Tümay Özokur’un önerisiyle 2011 yılında kendisini Pis Yedili setinde buluyor ve yoğun bir set hayatı yaşamaya başlıyor. Uzun yıllar kendini hissettirecek bir oyuncu olarak görüyorum.

4. Elvin Levinler

“Küçük Sırlar” ile karşımıza çıkan Elvin “Alemin Kralı” dizisinde göstermiş olduğu başarılarından dolayı milyonların beğenisini kazanarak büyük bir hayran kitlesine ulaştı. 88 doğumlu Elvin, burslu olarak Koç Üniversitesi’ni bitirmiş. Okul zamanlarında Türk Atlantik Gençlik Konseyi genel sekreteri olarak yurt dışı konferanslarında Türkiye’yi temsil etmiş. Özel bir dans ve müzik okulundan bale öğretmenliği diplomasınıda kapmayı bilmiş. Onu bu aralar bir tv kanalında elektronik ürünler hakkında bilgi veren sunucu olarak da görmek mümkün. Şu an ise oynadığı yeni dizi Salih Kuşu’dur.

3. Melis Tüzüngüç

Melis, 94 doğumlu çok genç başarılı ve güzel bir oyuncu. Bir Yıldız Masalı’nda Gökhan Özen’in kardeşi rolünde karşımıza çıktı. Harem dizisinde Bal Kız olarak sesini duyurmayı iyiden iyiye başardı. Şimdilerde “Babam Sınıfta Kaldı” adlı yeni bir yaz dizisiyle karşımıza çıkıyor. Bu yeni diziyle yakında patlama yaparsa hiç şaşırmam.

2. Gizem Karaca

Gizem, Miss Turkey’de 3.oldu. Eğlenceli ve esprili kişiliği ile girdiği her ortama ayak uydurmayı başardı. Muhteşem Yüzyıl’da Gözde Cariye olarak karşımıza çıktı. Eve Düşen Yıldırım’da baş rolü üstlendi. Hızla şöhret basamaklarını iyiden iyiye çıkan Gizem, Emir’in Yolu dizisinden sonra yaşadığı olumsuzluklara rağmen zirveyi korumaya devam etti. Geri dönüşünü yaz sezonunda ‘Benim Hala Umudum Var’la yaptı. 92 doğumlu Gizem, aynı zamanda Tango ve Lirik dans eğitimine de sahip.

1. Elçin Sangu

Benim bir numaram ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ dizisinde Jale olarak karşımıza çıkan güzeller güzeli Elçin Sangu. Nescafe son reklamını onunla yaptı. Hani şu Sarp Apak’ında oynadığı. İyi ki de yapmış meğer gözümüz gönlümüz bu güzeller güzeli kızı arıyormuş. Şimdiler de ise ‘Bir Aşk Hikayesi’ nde Eda olarak karşımıza çıkıyor. Bence yönetmenler bu hanım kıza kötü kadın rolü vermekle büyük hata yapıyorlar. Asil ve masum bir yüze sahip, bizi oldukça etkileyebilecek bakışlara ve mimiklere sahip. Hani derler ya çok gerçekçi, çok içten, çok anlamlı… Bu tür oyuncular uzun solukludur ve ödüllere doymazlar. Bence kendi rolünü bulduğunda, oyunculuğunu tamamen yansıttığında onun vazgeçilmez olacağını düşünüyorum. Elçin Sangu aynı zamanda Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı Bölümü mezunu. Ancak müziği bırakmış durumda ve kendini oyunculuğa vermiş. Hayali, Ferzan Özpetek filminde oynamak. Bunun için İtalyancasını da geliştiriyormuş. Zirveyi oynayanlar arasında benim ilk numaram o.
Kaynak

Eski 29.06.2014, 14:13   #2
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Standart Cevap: Yepyeni Başarılı 10 Kadın Oyuncu

Yerli yapımları hiç izlemediğim için sanırım, hiç birini tanımıyorum. Sokakta yanımdan geçseler tanımam.

Teşekkürler Canancığım.
3 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.06.2014, 14:44   #3
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Aynen Sevdacığım televizyondan iyice koptum bende çoğunu tanımıyorum...

Teşekkürler Cananım..
Eski 29.06.2014, 15:50   #4
Slower
Süper Üye

Aynen redwineciğim bende hiç birini tanımıyorum..
Eski 29.06.2014, 16:08   #5
Lion
...Az İnsan Çok Huzur...

Bi Ceren Hindistan'ı Sakarya Fırat dizisinden tanırım, iyi Kızdır, hoştur, sevimlidir.
2 Üyemiz Lion'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.06.2014, 16:54   #6
Çağla
KirLiBeYaZkeDi ... =)

En iyi oyuncu benim.
Hele de annemden habersiz birşey yapıp sonrasında annem öğrendiyse
Ellerine sağlık canım, güzel bir paylaşım olmuş.

"İnsanlar arkanızdan
konuşuyorsa

Onlardan öndesiniz
demektir."

2 Üyemiz Çağla'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.11.2015, 18:25   #7
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Hazal Şenel bu kız çok komik ya.

Elif Atakan
Dürüyemin gügümlerindeki kızlarından biri sanırım.

Gizem Karaca

Bunları tanıyorum.

Elçin Sangu bir ara tv ye bakarken bir dizide görmüştüm.

Diğerlerini tanımıyorum.

Ellerine,emeklerine sağlık teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
başarılı, kadın, olarak, oyuncu, yepyeni

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)