Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 10.03.2023, 01:49   #1
Bursalı68
Yönetici

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart CHP'yi suçlayıp Sözcü TV'den ayrılan Yılmaz Özdil: Cumhurbaşkanı adayımız s

CHP'yi suçlayıp Sözcü TV'den ayrılan Yılmaz Özdil: Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu lütfedip telefon etti

Yayına başladıktan 6 gün sonra Sözcü TV'den CHP'yi suçlayarak ayrılan Yılmaz Özdil "Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kılıçdaroğlu lütfedip telefon etti, CHP ve medya üzerine konuştuk" paylaşımı yaptı.

Gazeteci Yılmaz Özdil, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Sözcü TV'den ayrılmasının ardından kendisini telefonla aradığını açıkladı. Twitter hesabından paylaşım yapan Özdil, "Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu lütfedip telefon etti, CHP ve medya üzerine konuştuk, kendisine yürekten teşekkür ederim, neler konuştuğumuzu şu anda anlatacak bir televizyon ekranına sahip değilim, bir gün anlatabilme imkanım olduğunda cümleten anlatırım" ifadelerini kullandı.

Özdil, bir aydır kapalı devre yayın yapan ve 1 Mart'ta resmen yayın hayatına başlayan Sözcü TV'deki görevini bıraktığını açıklamıştı. Sözcü'deki yazısında görevden uzaklaştırılması için CHP yönetiminin aleyhine kampanya başlattığını öne süren Özdil şu iddialarda bulunmuştu:

"Parantez açayım… Görevden derhal uzaklaştırılmam için, bir saniye bile görevde kalmamam için, Chp yönetiminin adını kullanarak, aleyhime kampanya başlatılmasına üzülmedim desem, yalan olur. Akp kampanyalarına alışığım, umurumda bile olmadığını beni tanıyan herkes bilir, ama doğma büyüme bir Chp'li olarak, bu kampanyaya parti kaynaklarının harcanmasına gerçekten üzüldüm. Chp'nin parasına yazık kardeşim. Meral Akşener'in masayı dağıtmadığını, kasten masanın dışına ittirildiğini söylediğim için, ‘Meral Akşener masayı dağıttı diyenler akçeli gazetecilerdir' dediğim için, Chp yönetiminin adını kullanarak benim aleyhime linç kampanyası başlatanlar, ne diyecekler şimdi?"

Kaynak : https://www.msn.com/tr-tr/haber/othe...37278b24&ei=10
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.03.2023, 03:42   #2
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: CHP'yi suçlayıp Sözcü TV'den ayrılan Yılmaz Özdil: Cumhurbaşkanı ada

Yeniçağ gazetesini mi takip ediyordu yoksa? Söylediklerinin aynısını Yeniçağ'da okuyunca, ben de gazeteyi listemden çıkarmıştım; sözcü de Yılmaz Özdil'i aralarından çıkarmış. Masaya döndü Akşener şimdi, tekrar geri dönebilir. Aman bu yüzden şimdi ona da kızamayacağım.. 6'lı masaya kızdık neler yaşadık, onlar can ciğer olurken biz hâlâ dostlarımızla küsüs.
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.03.2023, 12:04   #3
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: CHP'yi suçlayıp Sözcü TV'den ayrılan Yılmaz Özdil: Cumhurbaşkanı ada

Sözcü televizyonunun açılacağını duyduğumda 1 hafta test yayınını izledim merakla bekledim, yayına başladığında Özdil'in saçma sapan ithamlarıyla karşılaşınca 3 numaralı kanala yerleştirdiğim televizyonu seyretmemek üzere 100. kanala attım.
Şimdi baktım düzelmiş tekrar aldım 3. kanala. Yılmaz Özdil marjinalliği, farklı düşünceyi marifet sananlardan, oysa her farklı düşünce itibar edilecek bir düşünce değildir kanala bir bakıyordunuz CHP'ye vurma kanalına dönüşmüştü.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.03.2023, 14:13   #4
Bursalı68
Yönetici

Meral Akşener " masadan kalkmadı, ittirildi " dedi, ancak Ümit Dikbayır hariç neredeyse herkes durumun öyle olmadığını söyledi, Meral Akşener dahil...

Yani Meral Akşener, gerçekten masadan ittirildiyse, geri döner miydi, bence mümkün değil...Ben de katılıyorum o partide Yavuz Ağıralioğlu, Koray Aydın ve tabii ki de Meral Akşener olduğu sürece bir halt olmaz o partiden, aynı şovenist bakış açısıyla siyaset yaparlar...

Tüm bunlar üzerine " duyumlara " bakarak Yılmaz Özdil " masadan ittirildi " dedi...Tam detayını o 6 kişiden başka kimse bilmiyor, işin gerçeği budur...Yılmaz Özdil'in ısrarı kötüydü...
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.03.2023, 15:03   #5
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Bursalı68 Mesajı göster
Yani Meral Akşener, gerçekten masadan ittirildiyse, geri döner miydi, bence mümkün değil...

Masadan Ittirildimi konusuna, tek bir Cevap verile bilinir: HAYIR!.

Partisinin icinde bulunan AKEPE/MHP Kobaylarinin oyuna düsüp, Hamle yapmaya calistigi, aci bir GERCEK!.

Bu durum, Itibarini cok kötü zedeledigide Gercek bir durum!.

Türkiyenin Politik Cihan Harbinde, halen böyle Düsüncesiz tavirlarinla yeniden Altili Masaya gelmesi, sadece AKEPE/MHP oyununun C Plani olarak görülür!.

Sayet Altili Masaya HDP Katilmis olsa, CHP´nin arkasinda HDP Ikinci Kuvvet olarak yerini alip, kendisinin Ücüncü siraya düsmesinden korkulari oldugu acik bir gercek!.

Önümüzdeki Secimlerde ama, böyle düsünceleri geride birakip, Bu Fasizan AKEPE/MHP Hareketine, ayni Cihan Harbinde oldugu gibi, bir Gögüs olmamiz lazim!.

Son olaylara karsin, Parlamenter Sistemin Temellerini gözden gecirip, Oy Dagilisina göre Parlamentoda Sandalyeler dagitildigi icin, Kayyum Atamalarini bile önleme amacli, buna güven verebilecek tek Partinin Gücü ne kadar toplanirsa, o kadar etkinlikler saglana bilinecegi ortada!.

IYI-Partinin Oynak tutumu icin, Ödünc giden oylarin yeniden CHP´ye gelmesinin burada cok önemi var!.

Sadece Ödünc oylarin geri gelmesi yetermi?, burada HDP en büyük Payi ola bilecegi acik bir gercek!.

Iyi-Partinin Oynak durumu, Önümüzdeki Secimlerde neye maal olacagini aciga getirecegi acik bir gercek!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.03.2023, 17:10   #6
Rosebud
Müdavim

Hiç kimsenin şahsi çıkarları için bir kriz yaratmadığını düşünmeye başladım çünkü hiçbir şeyi bir zemine oturtamıyorsunuz çok absürd şeyler oldu, tam olarak söylemek istemiyorum ama şunu söylersem ne demek istediğim anlaşılır, hani bir Nasreddin Hoca hikâyesi vardır eşeğini kaybedip sonra bulmasına dayanan mutluluk reçetesine dair.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.03.2023, 19:56   #7
OkyanusunKalbi
WoodStock

Bence kaos yarattılar. Bazı kaoslar zafere dönüşür. Onlara ve de CHP’ye yaradı. Yani aslında Kılıçdaroğlu’nu desteklemeyenler Akşener masadan gidince destekledi, Kılıçdaroğlu’nu hiç desteklemeyecek olanlar da Akşener dönünce desteklemeye başladı.

İlk baştan bende Kılıçdaroğlu’ndan ümitli değildim eleştirilerimi yazmıştım Akşener gidince destekledim şimdi iki arada bi’ derede kaldım açıkçası.
Diğer sol partilerle anlaşma sağlanırsa kesin fikrim oluşacak.
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.03.2023, 19:48   #8
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

"Atatürk portakalı bıçakla güzel soyardı yanındakilere verirdi güzel yerdi portakalı" tadında kitaplar çıkarıp kendince gardrop atatürkçülüğüne soyunmuş birinin sözlerini hiçbir zaman ciddiye alamam.
Eski 11.03.2023, 21:30   #9
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Meral Akşener masayı dağıttı diyenler akçeli gazetecilerdir' dediğim için, Chp yönetiminin adını kullanarak benim aleyhime l
Akçeli ne demek birisi beni aydınlatabilir mi?
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.03.2023, 22:02   #10
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster

Akçeli ne demek birisi beni aydınlatabilir mi?

Akçe, eski Para birimi degilmiydi?. Gerisi Parali demek istemislerdir!.

Akçesizlerde, "Kalemini satacagina, Kalemini Kiranlar"!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adayımız, ayrılan, chpyi, cumhurbaşkanı, özdil, sözcü, suçlayıp, tvden, yılmaz

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)