Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Oyun Dünyası

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 19.08.2019, 20:06   #1
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Bilgisayar Oyunları ile İlgili Sohbet Köşemiz

@HomoLudens @Rosebud

İflah olmaz bir bilgisayar oyuncusu olarak şu ana kadar seri katil olamadım kanlı canlı karşınızdayım yani.

Ben tam tersi video oyunlarının özellikle online tabanlı olmayan tek kişili senaryo bazlı oyunların içimizde olmak isteyip de yaşayamadığımız deneyimlere yelken açtığını düşünüyorum. Bazen farklı açılar yakalayabiliyoruz..

Hatırlarsanız bir zamanlar call of duty modern warfare serisinde bir bölüm bu konuda resmen doruk noktası yapmıştı. Yanılmıyorsam şu bölümdü..

Forum Gerçek Flash Dosyası

Çok şiddet içeriyor değil mi? üstelik teröristler tarafındaydık. Senaryo gereği teröristlerin içinde yer alan bir ajanı canlandırıyorduk bu bölümde..

Yapımcılar yağan tepkileri tahmin etmiş olacaklardı ki bölümün başına isterseniz oynamadan geçebileceğiniz bir seçenek koymuşlardı.. büyük olaydı sonuçta.

Çok su kaldırmıştı. O oyundan sonra oyun yapımcıları çok cesur davranamadı. Gerçi bu oyundan öncesi manhunt gibi psikopat oyunlara girmek isteyeceğimden şüpheliyim.
Eski 19.08.2019, 20:35   #2
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: Bilgisayar Oyunları ile İlgili Sohbet Köşemiz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@HomoLudens @Rosebud

İflah olmaz bir bilgisayar oyuncusu olarak şu ana kadar seri katil olamadım kanlı canlı karşınızdayım yani.

Ben tam tersi video oyunlarının özellikle online tabanlı olmayan tek kişili senaryo bazlı oyunların içimizde olmak isteyip de yaşayamadığımız deneyimlere yelken açtığını düşünüyorum. Bazen farklı açılar yakalayabiliyoruz..

Hatırlarsanız bir zamanlar call of duty modern warfare serisinde bir bölüm bu konuda resmen doruk noktası yapmıştı. Yanılmıyorsam şu bölümdü..

http://www.youtube.com/watch?v=V7TRsPk-mW0

Çok şiddet içeriyor değil mi? üstelik teröristler tarafındaydık. Senaryo gereği teröristlerin içinde yer alan bir ajanı canlandırıyorduk bu bölümde..

Yapımcılar yağan tepkileri tahmin etmiş olacaklardı ki bölümün başına isterseniz oynamadan geçebileceğiniz bir seçenek koymuşlardı.. büyük olaydı sonuçta.

Çok su kaldırmıştı. O oyundan sonra oyun yapımcıları çok cesur davranamadı. Gerçi bu oyundan öncesi manhunt gibi psikopat oyunlara girmek isteyeceğimden şüpheliyim.

Benim yeğenim delisiydi bu Call of Duty serisinin, çocukken oynardı ben de oturur yanında izlerdim, tam bir oyun canavarıydı, o da seri katil olmadı.
Aslında çok severim oyun oynamayı ama dediğim gibi on dakika sonra soğuk soğuk ter dökmeye başlıyorum mide bulantısından, o silâhın hareketleri, ekranın sürekli kayması bende araba tutması etkisi yaratıyor.

Ben de bunu oynuyordum işte, 93 yılında Sirkeci-Doğubank'tan Comodore Amiga 600 plus almıştım saatlerce oynuyordum, arıyorum ama PC versiyonunu bulamıyorum, bir firma el atsa şuna keşke, emülatör mü neymiş onlardan yapmışlar PC'de de oynanıyormuş ama ben bulamadım bulduklarımı da nasıl çalıştıracağımı bilemedim, ilk videoda oynadıkları da o emülatörlerden sanırım çünkü böyle listeden seçerek farklı bölümlerine ulaşabileceğin bir oyun değildi.
Basit çocuk oyunu gibi görünüyor ama hiç öyle değil, öyle bir yerde takılıp kalıyordunuz ki deli olurdunuz, hele ileri bölümlerde, çok daha tuhaf ayrıntılar sizi şaşırtıyordu.

http://www.youtube.com/watch?v=ayOG2ZbCF64

Bir de efsane bir şarkısı vardı bu introyla başlıyordu oyun.

http://www.youtube.com/watch?v=PiYuq6Ac3a0

TEARS AND SOUVENIRS

6 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.08.2019, 02:15   #3
HomoLudens
Perinde Ac Cadaver

@SerseriGezgin hiçbirimiz seri katil olmadık oyun oynamaktan tabii ki ancak bence tepkinin nedenlerinden birisi sinema ve dizi dünyası neredeyse herkese etki ederken oyun dünyası sadece bir kesime etki ettiği için vurması biraz daha kolay bir durum.

Aslında oyunlarda ki şiddetin insanları şiddete yönlendirmesi bir tarafa uzaklaştırması gerekir diye düşünüyorum. Ancak sanal dünyayı gerçek dünyayla ayırt etme yetisi ortadan kalkacak seviyeye geldiyse bu bir sorundur elbette.
Bende bir örnek vereyim; Spec. Ops: The Line adlı çok değeri bilinmeyen bir oyun vardır. Ve orada kullandığımız beyaz fosfor bombası ve etkisinin gözler önüne serildiği sahne oyun dünyasının en iç yakan sahnelerinden birisidir ve +18 diyebiliriz.

Tamamıyla zihniyet meselesi aslında.

@Rosebud eski oyunlar için emülatörler var ancak bunlar eski oyunlar için bile olsa bilgisayarı bazen yorabilirler. Tam randımanlı çalışması için gerçekten uzay bilgisayarı isteyebiliyorlar ya da beceremiyorlar çevirmeyi, optimizasyon yerlerde sürünüyor.
and carved it to my image!
My claim to the throne is just!

7 Üyemiz HomoLudens'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.08.2019, 12:32   #4
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

O oyunda savaşın ne kadar anlamsız ve saçma olduğunu anlatıyordu, bir askerin gözünden bunun ne derece yıkıcı etkileri olduğunu öğreniyorduk @HomoLudens

Senaryosu sağlam oyundu yani.
Eski 20.08.2019, 12:43   #5
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

@Rosebud

Aradığın oyun arşivimde var.. Aslında bütün konsolların emulatörleri arşivimde mevcut, söylediğin oyun mutlaka bilgisayarımda duruyordur. Akşam senin için atabilirim bir yere istersen
Eski 20.08.2019, 18:16   #6
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
@Rosebud

Aradığın oyun arşivimde var.. Aslında bütün konsolların emulatörleri arşivimde mevcut, söylediğin oyun mutlaka bilgisayarımda duruyordur. Akşam senin için atabilirim bir yere istersen

Valla çok sevinirim ama onu açmak için bir program lazım diye biliyorum, winUAE galiba adı.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.08.2019, 19:12   #7
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Standart Cevap: İçinden Geçeni Söyle

Herhangi bir programa gerek yok...

bunu indir..

https://mega.nz/#!TZdAlAja!54R22E_qg...BGliOkutG6Mm3M

sega emulatöründen "load genesis rom" a tıkla söz konusu oyun rom dosyasını seç çalıştır hepsi bu

emulatorun options - set config -controller kısmından tuş ayarlarını yapabilirsin.
Eski 20.08.2019, 20:21   #8
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Standart Cevap: İBilgisayar Oyunları ile İlgili Sohbet Köşemiz

Bu konuda manyak olabilirim
Eski 20.08.2019, 22:06   #9
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: İçinden Geçeni Söyle

Alıntı:
Herhangi bir programa gerek yok...

bunu indir..

https://mega.nz/#!TZdAlAja!54R22E_qg...BGliOkutG6Mm3M

sega emulatöründen "load genesis rom" a tıkla söz konusu oyun rom dosyasını seç çalıştır hepsi bu

emulatorun options - set config -controller kısmından tuş ayarlarını yapabilirsin.

Controller kısmından tuş ayarlarını yapamadım bu oyun mouse ile oynanan bir oyundu mouse'u seçiyorum ok çıldırmış gibi kendi kendine oynuyor abuk sabuk yerlere ateş açıyorlar.

Alıntı:

Bu konuda manyak olabilirim

Bunu anlamadım işte.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.08.2019, 22:16   #10
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

@Rosebud Resimde ki Port 1 kısmında "define" yazan yere basarsan tuş atama yapabilirsin. yukarı aşağı sağ sol tuşlarını klavyeden eylem tuşlarını ise klavyenin numpad kategorisine ayarla.. en ergonomik seçim bu..

mouse ile oyunu oynayamazsın. zaten emülator mouse desteklemiyor..

Önceki resimdeki dosyalar ise konsol emülator ve oyunlarının olduğu dosya.. bu zamana kadar atari konsollarına gelmiş geçmiş tüm oyunların koleksiyonunu atmıştım.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bilgisayar, ilgili, köşemiz, oyunları, sohbet, İlgili

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler