Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 16.05.2023, 13:38   #21
Bursalı68
Yönetici

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Millet İttifakı’ndan ortak açıklama: Bu seçimi ikinci turda alacağız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Taze taze AKEPE´nin PKK´ya eleman götürdügü/yolladigi belgelendi!.

Fetö/PKK diyorsunda, Parlamentoya arastirma önergesi verildiginde, kimler arastirmaya engel oluyor?.

Sadece bu gercek, ne kadar yandasci oldugunu göstermekte!.

Deliller ellerinde olsaydi, AKEPE/MHP bunu 5 Metrelik Pankartlarla medyaya sunamazmiydi?.

Soylu ne zaman dogru söyledi, AKEPE´liler Milletin bulamadigi Sogan´i Gözlerine batirarak, nasil fil gözyaslari döktüklerini unuttunmu?.

PKK ITINE tapan AKEPE, ne kadar bunlara taptigini unuttunmu?.

Davul Zurnayla bunlari dagdan indirdiklerini unuttunmu?.

PKK Itlerine Sehitlik kuran, ilk kursunu atan PKK Itin Büstünü bile ITLERIN Giris kapisina yapilmasina AKEPE izin vermedimi?

Hangi ülkede yasiyordun bunlar olurken, Arsivimi acip, delilleri dökmekten hic geri kalmam bu durumda!.

Dogu Anadoluda, PKK Itlerine Köy Koruyucularin isimlerini kimler verdi?.
Bana ne diye anlatıyorsun bunları...? Bir tek sen mi bunları biliyor zannediyorsun kendini....Bunları hepimiz biliyoruz....Bunları bizlere anlatıp durman BOŞ TENEKE lakırtısıdır sadece....

Ne delilinden bahsediyorsun ÇETİN...! Kendine gel...! Karşında bunları bilmeyen biri yok...Bunların hepsini zaten eleştirdik, yazdık, çizdik, verdik veriştirdik, BANA ANLATMA...Boşu boşuna ne kendi ne de benim zamanı mı da harcama....Karşındakini önce bil, sonra tangır tungur ses çıkaracaksan çıkartırsın....Karşında kim var zannediyorsun AKP li biri mi...? Çünkü bunları sen git AKP li lere anlatırsın ancak...

Ama unutma ki şu sendeki kafa yapısıyla da " hep başka baharlar " bekleyeceğiz maalesef....
Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 16.05.2023, 13:58   #22
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: Millet İttifakı’ndan ortak açıklama: Bu seçimi ikinci turda alacağız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Bursalı hdp’nin anadili konusunda onlardan taraftın sanıyorum. Şimdi hdpnin CHP’yi dışardan desteklemesini eleştiriyorsun. Akp’ye yıllardır hdpliler oy verirken kimse bir şey demiyor da CHP’yi destekleyince neden milliyetçiliğiniz tutuyor.
Sen de beni o tarz yorumlarımdan dolayı, HDP li yapmıştın yanlış hatırlamıyorsam değil mi...? Ama o mesajların sonunda o nitelemenden vazgeçmiştin, anlattıklarımı anlayınca....Şimdi anladığın kısmını bırakıp, sadece anadili savunmamı hatırlamışsın....Bu konu 2019 yılındaki Yerel Seçimlerde İBB Başkan adayı olarak Ekrem İmamoğlu'nu HDP nin desteklemesi konusunda geçmişti....Ben HDP desteğini savunurken, sen ve bir arkadaş daha ateşli şekilde karşı çıkmıştınız....Sonuç ne oldu peki....? Ekrem İmamoğlu nasıl kazandı...?

Ama işte sapla samanı karıştırınca bir anda HDP li yapılıyorsun, bir anda da FAŞİST yapılıyorsun...

İşte kelimeleri doğru okumayınca yine " yanıltıcı " niteleme ile algı oluşuyor....HDP nin, CHP yi veya Millet İttifakını dışarıdan veya İttifaka katılarak desteklemesine KARŞI DEĞİLİM....! Hiçbir mesajımda bunu göremezsin, tam tersine milletvekili sandalye sayısı için son derece önemli olduğu savunurum...Aynı zamanda da " kürt " nüfusunun, bu ülkenin nüfusunun 1/4 ü olduğunu her zaman söylerim...O zaman da karşı değildim, şimdi de değilim...Benim duruşum nettir, değişmez...

Ama o dışarıdan destek veren HDP, mitinglerinde, Kılıçtaroğlu veya CHP verdiği sözleri tutmazsa hesap sorarız derse, İmralının kapılarını patlatacağız Öcalan'ı özgür bırakacağız diye haykırırsa ve bunlara rağmen çıkıp bir tane CHP yetkilisi tek laf etmiyorsa işte o zaman durum değişir....O zaman bu durum hem CHP ye zarar verir ki ben, bu seçimde zarar verdiği düşüncesindeyim, milliyetçi yönelişlerden bunu anlayabiliyoruz....Oy kaybı nedenlerinden en önemli etkendir bunlar...Şimdi bunu söyleyince MİLLİYETÇİ mi oldum....?

Ben milliyetçi değil, ulusalcıyım...Kişinin IRKI umurumda değildir...Umurumda olan bu ülkenin gerçek anlamda " bağımsız " olabilmesidir.İşte bu konuda ULUSALCIYIM....Umarım bu konuda bir daha yanılgıya düşmezsin....

Anadilini kullanmak veya anadilde eğitim insan denen varlığın en doğal hakkıdır, ayrıca İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin de en önemli maddelerinden biridir...Bunun yanlış olan bir tarafı yok...Bu konuda da hala aynı yerdeyim, herkes anadilinde eğitim alma hakkına sahiptir...Bunu da savununca HDP li mi oldum...?

Yani doğruları savununca niçin ille de bir tarafa yamamaya çalışıyorsunuz, buna anlam veremiyorum....
2 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.05.2023, 14:09   #23
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Bursalı68 Mesajı göster
Ne delilinden bahsediyorsun ÇETİN...! Kendine gel...! Karşında bunları bilmeyen biri yok..

Bunlari bildigine ragmen, neden halen CHP´nin PKK ile isbirligi yaptigini anlatmaya kalkiyorsun, bunuda aciklamaya tenekeden bahsedermisin?.

2006 Senesine kadar bende Abilerden biriydim!.

PKK Itlerine hic bir sefer taviz vermedim ve Meydani bos birakmadim!.

Bir keresinde bile 4 PKK´li ziyaret ettigim meyhanede sesli konustuklari icin rahatsiz olup, Misafirimi eve biraktiktan sonra yeniden oraya gidip Masayi dagittim!.

Kardesi Sinif arkadasi oldugu bir Kürt asilli Türk vatandasai sonradan beni uyarmaya calisti, bunlar devamli Silahla gezer diye!.

Iyiki Silahi belinden cikartip hamle yapmaya calismamis!.

Namlunun icine bakip, soguk kanli ola bilen insanlardan oldugum icin!.

Silah ceken bile oldu sonradan geldigim ortamda!.

Müdahale edip, Silahi elinden alip, o gün icin eve gitmesine bile Müsade veren bendim!.

Neden Abilikten ayrildigima sorun olacaksa, o zamanki bilgimin yetersiz olup, Aslerden ve Türkiyede gecirdigim 3 ay sonunda, Ufugumu daha genisletmistim!.

Almanyada Türklerin arasina fazla cikmayan sahis oldugum, Yogun islerle ugrastigim icin, ufugum bayagi dardi o zamanlar!.

Türkiyede yasadigin halde, bu görüslerine saskinlikla bakiyorum!.

Yeniden böyle konusmalarimizi Tenekeden olmayip deger verdigimin altini cize bilirim!.

Daha evvel bahsettigim gibi, bazi bilgiler cok cabuk Masa altina düsüp, Süpürgeyle savruluyor, onun icin her zaman hatirlatilmasi lazim!.

HDP derken, AKEPE onu destek umuduyla Parlamentoya getirdigini ne zaman unuttun?.

HDP Sonunda PKK´dan kopma düsüncelerini filizlendirirken,

PKK Itlerini Sehitlik yapmasina AKEPE izin vermedimi?.

PKK Itleri Hendekler kazarken AKP Valilerine aman karismayin degen degilmiydi?.

Silahli Kuvvetlerinden öneriler PKK üzerine gelirken bu arastirmalari, önleyen AKEPE degilmiydi?.

Yoksa bunlardan haberin yokmuydu?.

Eski Abilerden olarak Ödevlerime biraz titizlikle yanasirim!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.05.2023, 14:16   #24
Bursalı68
Yönetici

Alıntı:
Bunlari bildigine ragmen, neden halen CHP´nin PKK ile isbirligi yaptigini anlatmaya kalkiyorsun, bunuda aciklamaya tenekeden bahsedermisin?.
Yahu Çetin sen foruma ne ÇEKİP giriyorsun....Eroin, enfiye, cigara...hangisi...?

Harbi harbi senin YAZILANLARI ANLAMA veya YAZILANLARI TERSİNDEN ANLAMAMA eğitimine ihtiyacın var....

CHP nin PKK ile işbirliği yaptığını söylemiyorum...CHP nin " ulusalcıları " diskalifiye edip, HDP ye bir nevi " yeşil ışık yakan " vekilleri bünyesinde barındırdığını, CHP nin " özünden " ayrıldığını söylüyorum....Bir tarafından uydurup uydurup yazma...

Birşeyleri de doğru anlamayı bırak, tersinden anlayınca boş teneke gibi kafa şişiriyorsun sadece....Bir de yazılanları anlamaya çaba göster be arkadaş....! Valla ninem gibisin ha, ömür törpüsü mübarek....
Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 16.05.2023, 14:20   #25
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Alıntı:
Valla ninem gibisin ha, ömür törpüsü mübarek...

Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 16.05.2023, 15:05   #26
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Bu konuda da hala aynı yerdeyim, herkes anadilinde eğitim alma hakkına sahiptir...Bunu da savununca HDP li mi oldum...?

Soru bu degildi!.

Orada Türkiye Cumhuriyeti var, Ana Dilide Türkcedir, bu bir Gercek!.

Tabiki Dil ögrenme kisitlamasina bir care bulunmasi lazim!.

Almanyadada, Ingilizce, Fransizca, Latince okuyanlar var!.

Yeniden ama, Ana Dili ve Makam Dili Almanca olarak gecer!.

Dili yetersiz kalirsa, Tercümen saglanmaya calisilir!.

Ben bile Okul caglarimda, Dil Bariyeri yüzünden, Vatandaslarimiza Yabancilar Polisinde, Is Bulma Kurumlarinda yardimci olmustum!.

Zamaninda haberim oldugu celiskilere Yabancilar yasasi kitabini bile temin ederek, cözum bulup, sorunlari giderdim!.

Buda ama essas soru degildi!.

Neden devamli CHP´yi PKK ile bahdastigini göstermekte emek sarfediyorsun!.

HDP Legal bir Parti degilse, neden ve Kimler tarafinda Parlamentoya yerlestirildi?.

Ilk zamanla HDP PKK yakinligi acik olarak ortadayken halen Türkiye sinirlarinda olan, Milletimiz af etsin, simdi hepsini bir tasa atip Kürt olarak söylesemde, PKK´dan uzaklasip, Sinirlarimizin icindeki Vatandaslarimizin sesi olmaya calistigini göremiyormusun?.

Kürt dedigimiz her biri Kürt degildir!.

Kürt diye algiladigimiz Millet, 4 cesitli devlete ayrilmis olarak, bu durumada bir cözüm eninde sonunda gerektirmektedir, sadece bu ayri devlet kurup, Yahudistanda oldugu gibi Terörle ola bilecek is degildir!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
Eski 16.05.2023, 15:12   #27
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Harbi harbi senin YAZILANLARI ANLAMA veya YAZILANLARI TERSİNDEN ANLAMAMA eğitimine ihtiyacın var....

Alıntı:
Ama o dışarıdan destek veren HDP, mitinglerinde, Kılıçtaroğlu veya CHP verdiği sözleri tutmazsa hesap sorarız derse, İmralının kapılarını patlatacağız Öcalan'ı özgür bırakacağız diye haykırırsa ve bunlara rağmen çıkıp bir tane CHP yetkilisi tek laf etmiyorsa işte o zaman durum değişir....

Anlama kitligima bakarsak, bunu dogru dürüst anlata bilirmisin!.

Gercek su´ki, Sahte afisler Reklamlar basanlar AKEPE´liler suc üstü yakalandi, bu haberlerdemi sana ulasmadi?.

Hangi verilen sözleri burada anlatmak istedigini merak etmiyor degilim!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
Eski 16.05.2023, 16:39   #28
Bursalı68
Yönetici

Alıntı:
Soru bu degildi!.

Orada Türkiye Cumhuriyeti var, Ana Dilide Türkcedir, bu bir Gercek!.
Birincisi bu konu sana bir cevap değildi, hemen zıplamışsın...Bu cevap Okyanus arkadaşımız içindi...

İkincisi Türkiye Cumhuriyeti'nin " RESMİ DİLİ " Türkçe'dir...Anadil başka bir kavramdır...Resmi dil DEVLETLER için, anadil BİREYLER için kullanılır...Sapla samanı birbirine karıştırıp ona buna sarma...Bilmiyorsun bari sus....
Eski 16.05.2023, 16:43   #29
Bursalı68
Yönetici

Alıntı:
Anlama kitligima bakarsak, bunu dogru dürüst anlata bilirmisin!.

Gercek su´ki, Sahte afisler Reklamlar basanlar AKEPE´liler suc üstü yakalandi, bu haberlerdemi sana ulasmadi?.

Hangi verilen sözleri burada anlatmak istedigini merak etmiyor degilim!.
Sevgili Çetin bizler senin yazdıklarını anlayabilmek için kafa yoruyoruz " yahu bu adam ne demek istedi acaba " diye( en azından kendim için söyleyebilirim)...Neredeyse seni anlama konusunda DOKTORA yapacağız....

Allah aşkına birazcık sen de bizim yazdıklamızı anlamak için kafa yorsan nasıl olur...? Bak o zaman daha doğru anlaşabileceğiz...Ben diyorum Mersin'e sen diyorsun tersine....Olmuyor ki böyle de canım, böyle de yapılmaz ki....Üzüyorsun bizi bak....3,5 yaşındaki torunumla daha rahat anlaşabiliyorum yahu....
Eski 16.05.2023, 16:51   #30
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Temcit pilavı gibi aynı şeyi tekrar etmenin bir anlamı yok...Hüda-Par, yüzdelik olarak, Türkiye genelindeki oy oranı olarak esamesi okunmayan bir parti...Hiçbir etkisi yok...AKP nin Hüda-Par'ı kendilerine " resmi " olarak çekmesinin tek sebebi, deprem bölgesindeki oylarının düşmesine bir nebze olsun engel olmaktır....Bu saatten sonra Hüda-Par'ın esamesinin okunacağını düşünmüyorum...Ama ne dersem diyeyim sen hala aynı şeyi tekrar edeceksin, bunu anlıyorum...

Neyse bakalım...
HDP neyse HÜDAPAR'da aynıdır. Esamesi okunamaz demek çok büyük tehlikedir.

İşte meclise akp sayesinde giren hüdapar'ın istekleri:

• Anayasanın ilk dört maddesi değişmeli.
• Kürtçe ikinci resmi dil olmalı.
• Anadilde eğitim hakkı tanınmalı.
• ‘Türk milleti’ tanımı kaldırılmalı.
• “Ne mutlu Türk’üm diyene” ve benzeri yazılar silinmeli.
• Zorunlu askerlik kaldırılmalı.
• Özerk yerel ve bölgesel yönetimler getirilmeli.
• Koruculuk sistemi kaldırılmalı.
•Kayyum uygulaması kaldırılmalı.
• Devlet, “dersim isyanı” ve “şeyh sait” için
özür dilemeli.
• 6284 sayılı kanun (ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun)
yasanın değiştirilmesi.
• Süresiz nafaka uygulamasına son verilmesi.
• Karma eğitimin zorunlu olmaktan çıkarılması.

Yorumundaki ''ama'' paragrafından sonrası, üstteki düşüncelerinle çelişiyor.. Hem anlayışlı olacağım hem de desteklemesinler diyorsun. Hem ayranım dökülmesin hem yoğurdum ekşimesin sözünü aklıma getiriyor. Yok öyle bi' dünya..

OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
açıklama, alacağız, ikinci, millet, ortak, seçimi, turda, İttifakından

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)