Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 23.03.2020, 15:59   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Uzaktan Eğitim, Propagandaya Dönüştürüldü: Çocuklara İdam Sahnesi İzletildi

Uzaktan Eğitim, Propagandaya Dönüştürüldü: Çocuklara İdam Sahnesi İzletildi!

Dünya geneline yayılan koronavirüs salgını nedeniyle okullara verilen aranın ardından başlayan uzaktan eğitim AKP tarafından propagandaya dönüştürüldü.

VİDEO

Derslerden önce öğrencilere Demokrat Parti belgeseli izletildi. Çocuklara gösterilmemesi gereken Adnan Menderes’in idam sahnesi detaylı şekilde anlatıldı.

Ayrıca ders aralarında çocuklara ilahi dinletildiği de ortaya çıktı.

Bu uygulamalar sosyal medyada da tepki çekti.

Eski 23.03.2020, 18:49   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: Uzaktan Eğitim, Propagandaya Dönüştürüldü: Çocuklara İdam Sahnesi İz

Milli Eğitim Bakanı da bu durumdan rahatsız olduğunu beyan etti.

Kraldan çok kralcı kesilen kesim nasıl kinlenmiş ise artık. Dur durak bilmiyorlar.

2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.2020, 18:55   #3
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Uzaktan Eğitim, Propagandaya Dönüştürüldü: Çocuklara İdam Sahnesi İz

Ziya Selçuk'tan Eba TV'deki Adnan Menderes'in idam görüntüleri hakkında açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Eba TV'deki Adnan Menderes'in idam görüntüleri hakkında açıklama yaptı.

ZİYA SELÇUK: "GÖRÜNTÜLERİ ONAYLAMIYORUM"

Ziya Selçuk açıklamasında, "Güvenip denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı görüntüleri onaylamıyorum" dedi.

Selçuk, ''Etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Gözden kaçırdığım bir kaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam'' dedi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından bir açıklama paylaştı. Selçuk, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

''Bir haftada 3 yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık. Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik. Bu yoğun süreçte üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum.

Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç. Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim. Gözden kaçırdığım bir kaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam.''

Eski 23.03.2020, 19:13   #4
Cimcimecik
Uzman Üye

İdam görüntüleri... İlahi müziği... Virüs vakaları arttıkça arıyor.
2 Üyemiz Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çocuklara, dönüştürüldü, eğitim, idam, izletildi, propagandaya, sahnesi, uzaktan, İdam, İzletildi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)