Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 19.06.2020, 18:03   #1
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Ehliyetlere Veda

Ehliyetlere veda

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir TV programında milyonlarca araç sürücüsünü ilgilendiren bir açıklama yaptı. Soylu, "Ehliyetimizi artık yanımızda taşımamız gerekmeyecek. Ehliyeti, kimlikteki çipe yükleyeceğiz. Kredi kartlarından uygun olanları yine kimliğe yükleyeceğiz. Ayrıca elektronik imza da buna yüklenecek" dedi.

19.06.2020 10:39
İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu Kanal D'de yayınlanan ‘Neler Oluyor Hayatta’ adlı magazin programına katıldı. Kadına şiddet, uyuşturucuyla mücadele ve sürücü ehliyetleriyle ilgili açıklamalar yapan Soylu, "Ehliyetimizi artık yanımızda taşımamız gerekmeyecek. Ehliyeti, kimlikteki çipe yükleyeceğiz" dedi.

Soylu şunları söyledi:

* Biz uyuşturucunun transit geçiş ülkesiyiz. Avrupa’nın yüzde 70 eroini biz yakalıyoruz. Avrupa bizi tebrik eder ama hiçbir şekilde katkı vermez. Bu bir tehdit.

KANALİZASYON SULARINI İNCELİYORUZ

* Okullarımızın etrafında 26 bin kişilik bir güvenlik çemberi oluşturuldu. Belirli zaman aralıklarla uyuşturucunun yoğun kullanıldığı şehirlerde kanalizasyondan su alıyoruz. Ve uyuşturucu kullanımı artıyor mu öğrenmeye çalışıyoruz.

UYUŞTURUCU SATICILARINA KÖTÜ MUAMELE YAPILIYOR

* Size kendimi ihbar edeyim. Kötü muamele sadece uyuşturucu satıcılarına yapılıyor. Uyuşturucuyla mücadele konusunda kimseye göz açtırmayacağız, satıcılara nefes aldırmayacağız.

EHLİYET, KİMLİKTEKİ ÇİPE YÜKLENECEK

* Ehliyetimizi artık yanımızda taşımamız gerekmeyecek. Ehliyeti, kimlikteki çipe yükleyeceğiz. Kredi kartlarından uygun olanları yine kimliğe yükleyeceğiz. Ayrıca elektronik imza da buna yüklenecek.

111 BİN PERSONELİMİZİ EĞİTTİK

* Kadına yönelik şiddetti asla kabul etmiyoruz. Aile içi şiddeti engellemek için tüm bakanlarımız seferber oldu. Aile içi şiddeti engellemek için 111 bin personelimizi eğittik. Türkiye bu konuda dünyaya örnek olacak. Doğru yoldayız ve doğru sonuçlar alıyoruz.

* Şu ana kadar 31 bin 800 civarında bir ihbar geldi ve yarısı doğru çıktı. KADES uygulamasının kadınlarımız tarafından indirilmesi gerekiyor.

KARARA TEPKİ

Ehliyetini yenileyenler ise bu karara sosyal medyadan tepki gösterdi. O tepkilerden bazıları şöyle:

Kaynak
9 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.06.2020, 19:13   #2
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Standart Cevap: Ehliyetlere Veda

Ehliyetimi ve kimliğimi yenileyecektim ama araya virüs olayı girince askıya almıştım. Hadi ben yeniletmedim ama kardeşim daha geçen sene ehliyetini yeniletti, bir sürü harç, ıvır zıvır parası ödedi, şimdi de çipe yükleyeceğiz diyorlar. Valla milleti yolmanın güzel yolunu bulmuşlar. İki senede bir onu yenile, bunu değiştir, şunu çiple bilmem ne diye dünyanın parası toplanıyor.
8 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.06.2020, 19:28   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Ne ehliyeti ne de kimliği yeniledim. Tepkilerin hepsine katılıyorum.

Devlet her 5 senede bize kimlikleri yeniletecek.

Bu sefer ki çip muhabbeti de mecburi olacak gibi..

7 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.06.2020, 21:20   #4
drcengy
« ForumGerçek Sever »

Anladığım kadarı ile; yeni kimliklerin arkasında çip var. Bu çipe diğer evrakları ( ehliyet, banka kartı v.b) yüklemeyi düşünüyorlar.
6 Üyemiz drcengy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.06.2020, 22:33   #5
Insanlikarayan
Müdavim

Hadi Ehliyetle Kimlikleri birlestiriyorlarda, Banka kartlarindan ne istiyorlar?.

Buna direk karsi gelinmesi lazim!.

Bu durumda, bas hirsizlara Banka bilgilerinide vermis olunur!.

International ehliyetlere ne olacak?.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.06.2020, 22:54   #6
Bursalı68
Yönetici

Merhaba,

Vatandaşlık kimliğini bile para kazanma aracı olarak gören zihniyetten çıka çıka bunlar çıkar...Başka ne çıkacak ki...Alkol-Sigara ve Otomobilden alınan vergiler, Cezalar, kimlik paraları bu iktidarın ana finans kapıları...

İlk kimlik ve ehliyet değişimlerinde bu işin altında bir öapanoğlu var dedim ve değiştirmedim ne ehliyeti, ne de kimliği...Hala eski kimlik ve ehliyet ile devam ediyorum...Ehliyetin haşatı çıktı, o kadar ki kontrole falan girdiğimde polis memuruna aman diyorum ehliyete " nazik " davranın, çok narindir, diyorum tırsıyorlar...Gevrek mi gevrek halde, tutanın elinde kalır, nostalji mübarek 30 yıldır aynı ehliyet...

Bakalım son güne dek bekleyeceğim, o zamana dek kim öleee kim kala...

Sağlıcakla kalınız...
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.06.2020, 00:00   #7
Nisan
Gerçek Üye

Acaba başka ülkelerde varmıdır hepsi bir belgede oluşan ehliyet, kimlik, banka kartı. Almanya'da böyle bir şey yok galiba dünyanın öncüsü olacağız.
4 Üyemiz Nisan'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ehliyetlere, veda

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)