Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 02.09.2021, 22:17   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Türkiye'nin Konuştuğu Hikaye: Bana Artık Hacettepeli Nâzım Diyeceksiniz

Türkiye'nin Konuştuğu Hikaye: Bana Artık Hacettepeli Nâzım Diyeceksiniz

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla Hacettepe Üniversitesi'ne yerleşen Nâzım Özgün İpek, eğitim sürecini Twitter'da anlattı. ''Bana artık Hacettepeli Nâzım" diyeceksiniz diyen İpek'in hikayesi herkesi duygulandırırken Mucize Doktor dizisini de hatırlattı.

Hacettepe Üniversitesi'ni kazanan otizmli Nâzım Özgün İpek sosyal medyadan hikayesini anlattı. İpek eğitim sürecinde yaşadığı zorlukları anlatırken, ilkokul öğretmeni Gönül Sözöz'ün de çabasına dikkat çekerek "Bugün Hacettepe kazanmış otizmli/Aspergerli Nazım işte benim. Çünkü canım Gönül öğretmenim 'Ben seni okuturum çocuğum' dedi, hepsi bu. Yeter ki engel olmayın" ifadelerini kullandı.

Gönül Sözöz ile çekilmiş fotoğrafını paylaşan İpek, yaşadıklarına “Size eski ama çok gerçek bir hikâyem var, özellikle ilkokul öğretmenleri okursa çok sevinirim. Fotoğraftaki ilkokul öğretmenim, Gönül Sözöz Hiç otizmli öğrencisi olmamış 25 senelik ilkokul öğretmeniydi. "Çok çocuk okuttum, otizm bilmem, ama anlatırsan okuturum, demiş anneme” sözleriyle başladı.

'BURASI BENİM SINIFIM SİZ ANCAK KAPININ DIŞINDA BEKLERSİNİZ'

8 okuldan geri çevrildikten sonra kaynaştırma ile ilkokula başladığını dile getiren İpek ilkokul öğretmeni Gönül Sözöz'ün diğer velilerin "karşısına dikildiğini" belirterek; "Tabii o zaman otizm nedir, ben kimim bilmiyorum. Ama Gönül öğretmenim biliyordu. Okumayı, el yazısını, kurallara göre yaşarsam hayatın daha kolay olduğunu öğretti. Hepsi benim çocuğum, burası benim sınıfım, siz anca kapının dışında beklersiniz" dedi.

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla Hacettepe Üniversitesi'ne yerleşen Nâzım Özgün İpek, eğitim sürecini Twitter'da anlattı. ''Bana artık Hacettepeli Nâzım" diyeceksiniz diyen İpek'in hikayesi herkesi duygulandırırken Mucize Doktor dizisini de hatırlattı.

''BANA OTİZM ÖĞRETİRSEN BENDE SANA OKUMAYI ÖĞRETİRİM''

Okulun ilk günü yaşadıklarını anlatan İpek sözlerini şöyle sürdürdü: "Gönül öğretmenim kocaman sarıldı ilk gün, önce ittim onu, annemle ev ablam dışında kimse dokunamazdı bana. "Sen bana alışacaksın çocuğum, bana otizm öğretirsen ben de sana okumanın zevkini öğreteceğim" dedi, Hiç unutmadım. Gözünün içi gülüyorsa kötü bir şey olmaz diye düşündüm.

ANNEDEN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

Nâzım Özgün İpek’in annesi de sosyal medyadan oğluna "Bana artık "Hacettepeli Nazım"ın annesi" diyeceksiniz dostlar, yoldaşlar Kazandı! En çok okumak istediği bölümlerden birini, ilk tercihi Hacettepe Antropoloji bölümünü kazandı!! Sen benim gururum, nefesim, cesaretimsin, yolun açık olsun." sözleriyle destek oldu.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
artık, bana, diyeceksiniz, hacettepeli, hikaye, konuştuğu, nâzım, türkiyenin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)