Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 31.03.2021, 15:52   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Fatih Altaylı'dan 'Kanal İstanbul' Yazısı: Ödüm Patlıyor Ödüm, Bence Sizin

Fatih Altaylı'dan 'Kanal İstanbul' Yazısı: Ödüm Patlıyor Ödüm, Bence Sizin de Patlasın

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Kanal İstanbul'la ilgili yazdığı yazıya gelen tepkilere köşesinden yanıt verdi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 30 Mart'ta kaleme aldığı, Cumhurbaşkanı kararıyla İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasını eleştirdiği yazısında, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Çılgın projem” dediği ancak muhalefetin ve uzmanların sert bir şekilde eleştirdiği Kanal İstanbul’a da değinmişti. Altaylı, “Benim merak ettiğim bu öngörü ile açacakları Kanal İstanbul’u 'Hata ettik kapatalım' demeleri ne kadar sürecek!” diye yazmıştı.

Fatih Altaylı, konuyla ilgili gelen tepkilere köşesinden yanıt verdi.

Altaylı'nın bugünkü yazısı şöyle:

Dünkü yazımda iktidarın öngörüsü ile ilgili eleştiriler yapınca ve bunu da Kanal İstanbul’a bağlayınca bazıları çok kızdı.

Troll ordularının saldırısını zaten saymıyorum da, bazı ciddi ciddi unvanlı kişiler bile “Ne demek istiyorsun” demişler.

Demek istediğim bir şey yok. Açık açık söylüyorum. Siz anlamak istemiyorsunuz. Bir şeyi yaparken, bir kararı alırken önünü arkasını iyi hesap etmiyorsunuz ve sonra sıkıntı çıkıyor. Genelde kervan yolda düzülür diye alelacele iş yapıyorsunuz ama kervan her zaman yolda düzülemiyor.

Dostlar alışverişte görsün diye gereksiz alışverişe çıkıyorsunuz ama kredi kartını sonra bize ödetiyorsunuz. Hesapsız kitapsız iş yapıyorsunuz. İtiraz kültürü olmadığı için de içerden hiç kimse “Yahu bu yanlış” diyemiyor.

Dışardan söyleyeni ise anında hain ilan ediyorsunuz. Dün verdiğim örnekleri beğenmediyseniz size daha da somutunu vereyim. İstanbul’a dev bir havalimanı yaptınız.

Son bölümü de 2028 yılında tamamlanınca 150 milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyüğü olacağını söylediğiniz 3. Havalimanı. Sıfırdan planladınız. Sıfırdan yaptınız. Ama bir şeyi unuttunuz. Yepyeni havalimanına, yılda 150 milyon yolcuyu ağırlayacak havalimanına yolcu taşıyacak olan metroyu. Elbette aynı yapmak zorunda değildiniz. Ama projeyi yaparken buraya bir metro bağlanacağı düşünülmedi bile.

Şimdi dünyanın en yeni ve en büyüğü olacak diye açılan havalimanına geç de olsa metro yapılıyor. Fakat o metro asla o büyük havalimanına bağlanamayacak. Çünkü havaalanı projesi yapılırken, metro unutuldu. Havalimanına 500 metre kala bitecek metro. Sonra. Artık bir şey düşünecekler. CEO Kadri Samsunlu, “Elektrikli araçlarla taşırız herhalde insanları” diyor.

Bahsettiğim öngörüsüzlük, plansızlık bu. Daha sayayım mı, isterseniz.

Mesela “Dünyanın en büyüğü” diye yaptığınız Kartal’daki Anadolu Adliyesi. Bloklar arası bağlantıyı unuttunuz. Hadi onu bırakın, koskoca Adliye’de merdiven yok, merdiven. Şaka yapmıyorum. Projede merdivenler unutulmuş. Asansör olmasa katlar arası geçiş yok. Pandemide avukatlar, hakimler, Adliye’de işi olanlar lebalep asansörde. Merdivensiz bina olur mu? Olmaz diyenler gitsin baksın. Müzelik. Mimari şaheser. Anadolu Adliyesi.

Ve şimdi Kanal İstanbul. Ödüm patlıyor ödüm. Bence sizin de patlasın.

KAYNAK

Eski 31.03.2021, 20:09   #2
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: Fatih Altaylı'dan 'Kanal İstanbul' Yazısı: Ödüm Patlıyor Ödüm, Bence

Merhaba,

Bir işe kalkışıp, birşeyleri es geçmeleri, unutmaları umurlarında değil ki...Amaç HORTUMLAMAK...Nasıl yaparız da devleti soyarız, nasıl yaparız da bu koltuklarda oturduğumuz sürece kişisel olarak zenginleşiriz...Dert bu, başka bir şey değil...

Sağlıcakla kalınız...
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.03.2021, 20:47   #3
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Fatih Altaylı'dan 'Kanal İstanbul' Yazısı: Ödüm Patlıyor Ödüm, Bence

Ama devleti soyanlar, malı götürenler, devlet tarafından bir şekilde mükafatlandırılıyor ki.
Nasıl bir düzen, anlaşılır gibi değil.
Eski 31.03.2021, 20:49   #4
Tura
Müdavim

Düzen...kurulu düzen.
Eski 31.03.2021, 21:05   #5
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Bursalı68 Mesajı göster
Merhaba,

Bir işe kalkışıp, birşeyleri es geçmeleri, unutmaları umurlarında değil ki...Amaç HORTUMLAMAK...Nasıl yaparız da devleti soyarız, nasıl yaparız da bu koltuklarda oturduğumuz sürece kişisel olarak zenginleşiriz...Dert bu, başka bir şey değil...

Sağlıcakla kalınız...
Vizyonsuzluk, cahillik, öngörüsüzlük vb. bir çok şey sayabiliriz ama asıl bam teli burası ve Bursalı iyi dokunmuş.

3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
altaylıdan, bence, fatih, istanbul, kanal, ödüm, patlıyor, sizin, yazısı, İstanbul

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)