Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Spor Dünyası > Futbol | Diğer Futbol Kulüpleri > Fenerbahçe

Fenerbahçe Ne Mutlu Seni Sevene

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 26.11.2015, 19:11   #1
Slower
Süper Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Molde 0 - 2 Fenerbahçe [UEFA Avrupa Ligi Grup Maçı]

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi A Grubu 5. haftasında Norveç'in Molde takımıyla deplasmanda oynayacağı maçı kazanarak gruptan çıkma yolunda avantaj yakalamak istiyor.

İlk 4 maç sonunda 5 puanla 2. sırada bulunan Fenerbahçe, gruptan çıkmayı garantileyen Molde'ye konuk olacak. Gruba Norveç temsilcisine sahasında 3-1 yenilerek başlayan sarı-lacivertliler, daha sonra çıkışa geçti. Celtic'le İskoçya'da 2-2 berabere kalan Fenerbahçe, Ajax'ı İstanbul'da 1-0 mağlup etti. Ajax deplasmanından da 1 puan alan sarı-lacivertliler, haftaya 5 puanla 2. sırada girdi.

Grubun sürpriz takımı Molde ise 4 maç sonunda gruptan çıkmayı garantiledi. Norveç ekibinin 10 puanı bulunuyor.

Molde ile Fenerbahçe arasındaki maç TSİ 22.05'te Aker Stadyumu'nda oynanacak. Zorlu maçı Çek Cumhuriyeti'nden Miroslav Zelinka yönetecek.

Fenerbahçe garantileyebilir
Fenerbahçe, grup maçlarının bitmesine 1 hafta kala gruptan çıkmayı garantileyebilir.

Sarı-lacivertliler, Norveç deplasmanında 3 puan alması durumunda İskoçya'da oynanacak Celtic-Ajax maçından gelecek haberi bekleyecek. Fenerbahçe'nin kazanması ve Celtic-Ajax maçının berabere bitmesi durumunda sarı-lacivertliler son karşılaşmalar öncesi 2. tura çıkmayı başaracak.

Sarı-lacivertliler, İskoçya'daki maçtan beraberlik çıkmaması durumunda 2. tur şansını son hafta Kadıköy'de oynayacağı Celtic karşılaşmasına bırakacak.

Öte yandan sarı-lacivertlilerde Raul Meireles ve genç futbolcu Hakan Çinemre dışında sakat futbolcu bulunmuyor. Geçirdiği operasyondan sonra salı günü takımla çalışmalara başlayan Caner Erkin'in de Molde maçında riske edilmeyeceği öğrenildi.

Molde'de hava soğuk
Fenerbahçe'yi Norveç'te soğuk bir hava bekliyor.

Karşılaşma Norveç'in kuzeybatısında Norveç Denizi'nin kıyısında bulunan Molde şehrinde oynanacak.

Kış aylarının oldukça soğuk geçtiği şehirde maç saatinde havanın 4 derece olması bekleniyor. Sarı-lacivertliler, Molde'de İstanbul'a göre yaklaşık 12 derece daha düşük bir havada mücadele edecek.

Yerel saatle 21.05'te oynanacak maç sırasında ise hafif yağış olabileceği belirtildi.

Fenerbahçe'nin bu sezon 21. maçı
Sarı-lacivertliler, bu sezon 21. resmi maçına çıkacak.

İki yıl aranın ardından Avrupa kupalarında tekrar mücadele eden sarı-lacivertliler, sezona yoğun maç trafiğiyle başladı. Fenerbahçe, 4 ayda Avrupa'da ve ligde 20 resmi maç oynadı. Sarı-lacivertililer bu maçlarda 11 galibiyet elde ederken, 6 beraberlik ve 3 yenilgi yaşadı.

Fenerbahçe, Avrupa kupalarında ise bu sezon 9. maçını oynayacak.

Norveç'te lig bitti
Fenerbahçe'nin rakibi Molde, Norveç'te liglerin bitmesi nedeniyle 18 gün sonra resmi bir maça çıkacak.

Hava şartlarından dolayı diğer Avrupa liglerine göre 6 ay önceden tamamlanan Norveç Ligi'nde Molde en son maçını 8 Kasım'da oynadı. Avrupa'da gösterdiği başarılı grafiği lige yansıtamayan Molde, Norveç Ligi'ni şampiyon Rosenborg'un 17 puan gerisinde 6. sırada tamamladı.

Molde, Avrupa'da ve liginde oynadığı son 8 maçta ise kaybetmedi. Molde, oynadığı son 7 resmi maçı da kazanmayı başardı.

MOLDE - FENERBAHÇE
STAT: Aker Stadyumu
HAKEM: Miroslav Zelinka (Çek Cumhuriyeti)
SAAT: 22.05

MOLDE: Horvath, Linnes, Toivio, Forren, Rindaroy, Hussain, D.Hestad, Singh, E.Hestad, Elyounoussi, Hoiland,
TEKNİK DİREKTÖR: Ole Gunnar Solskjaer

FENERBAHÇE: Volkan Demirel, Gökhan, Alves, Kjaer, Hasan Ali, Mehmet Topal, Josef, Alper, Diego, Nani, Van Persie
TEKNİK DİREKTÖR: Vitor Pereira
Eski 26.11.2015, 19:36   #2
Cem1907
Uzman Üye

Standart Cevap: Molde - Fenerbahçe [UEFA Avrupa Ligi Grup Maçı]

Molde grubun en büyük sürprizi oldu.Çok düz oyunculardan kurulu ama fizik güce bağlı disiplinli bir takım.İkinci tura geçmeyi de garantilediler.Fenerbahçe'nin orada alacağı bir beraberlik bile yetecek düşüncesindeyim zira İstanbulda Celtic maçı çok zor olmasa gerek.Büyük bir aksilik olmazsa Molde ve Fenerbahçe ikinci tura geçerler.

Bu arada maç hangi kanalda?
Eski 26.11.2015, 19:39   #3
Cem1907
Uzman Üye

Trt 1 şifresiz seyredebileceğiz.
Eski 26.11.2015, 19:41   #4
Slower
Süper Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem1907 Mesajı göster
Molde grubun en büyük sürprizi oldu.Çok düz oyunculardan kurulu ama fizik güce bağlı disiplinli bir takım.İkinci tura geçmeyi de garantilediler.Fenerbahçe'nin orada alacağı bir beraberlik bile yetecek düşüncesindeyim zira İstanbulda Celtic maçı çok zor olmasa gerek.Büyük bir aksilik olmazsa Molde ve Fenerbahçe ikinci tura geçerler.

Bu arada maç hangi kanalda?
TRT 1 Şifresiz olarak yayınlanacak.

Molde'nin bu başarısı sürpriz değil. Ligleri yeni bitti maçlar başladığında norveç liginin ortalarındaydı. Yani onlar fizik ve takım olarak rakiplerine göre daha hazırdı.

Futbolda ismin ne olursa olsun hazır değilsen başaramazsın. Zamanında benim gibi futbol oynamış kişiler moldenin başarısını sürpriz olarak görmez.
Eski 26.11.2015, 19:57   #5
Cem1907
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
TRT 1 Şifresiz olarak yayınlanacak.

Molde'nin bu başarısı sürpriz değil. Ligleri yeni bitti maçlar başladığında norveç liginin ortalarındaydı. Yani onlar fizik ve takım olarak rakiplerine göre daha hazırdı.

Futbolda ismin ne olursa olsun hazır değilsen başaramazsın. Zamanında benim gibi futbol oynamış kişiler moldenin başarısını sürpriz olarak görmez.
Zamanında ben de çok futbol oynadım Slower.Genelde sol açık oynardım.Evet Molde birbirini tanıyan oyunculardan kurulu ama Fenerbahçe'ye oradan kaç futbolcu alınır diye sorsak,ben şahsen bir tane bile almazdım.Fizik gücü ile oynayan bir takım.Fenerbahçe çok daha yetenekli oyunculardan kurulu olmasına rağmen henüz çok yeni bir takım ve uyum sorunu var.Bu bakımdan Molde ;her ne kadar turu garantilemiş bile olsa,eğer maçı ciddiye alırsa yine bizi yenebilir.
Eski 26.11.2015, 20:31   #6
Slower
Süper Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem1907 Mesajı göster
Zamanında ben de çok futbol oynadım Slower.Genelde sol açık oynardım.Evet Molde birbirini tanıyan oyunculardan kurulu ama Fenerbahçe'ye oradan kaç futbolcu alınır diye sorsak,ben şahsen bir tane bile almazdım.Fizik gücü ile oynayan bir takım.Fenerbahçe çok daha yetenekli oyunculardan kurulu olmasına rağmen henüz çok yeni bir takım ve uyum sorunu var.Bu bakımdan Molde ;her ne kadar turu garantilemiş bile olsa,eğer maçı ciddiye alırsa yine bizi yenebilir.
Deli top oynardım Cem1907 Forvet oynardım topu bir aldığımı görürlerdi birde kalede.. Maradona Arda derlerdi bana bende ki hız messi de yoktu..

Amatör kümede topa benim kadar kimse sert vuramazdı. Sol ayaklıyım.

Profesyonel olup o işten ekmek yiyebilecek kapasitedeydim ben Alper Potuk, Anıl Taşdemir gibi günümüzün bilinen topçularıyla karşılıklı top oynadım ama huyumdan dolayı olmadı. Hevesimi de çok kırdılar.

Neyse duygularım depreşti akşam ne olacak izleyelim görelim inşallah kazanırız.
Eski 26.11.2015, 20:54   #7
Cem1907
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Deli top oynardım Cem1907 Forvet oynardım topu bir aldığımı görürlerdi birde kalede.. Maradona Arda derlerdi bana bende ki hız messi de yoktu..

Amatör kümede topa benim kadar kimse sert vuramazdı. Sol ayaklıyım.

Profesyonel olup o işten ekmek yiyebilecek kapasitedeydim ben Alper Potuk, Anıl Taşdemir gibi günümüzün bilinen topçularıyla karşılıklı top oynadım ama huyumdan dolayı olmadı. Hevesimi de çok kırdılar.

Neyse duygularım depreşti akşam ne olacak izleyelim görelim inşallah kazanırız.
Ben de sol ayaklıyım.Çok süratli değildim ama anormal bacak arası çalımlarım vardı.Çok iyi orta yapar ve iyi şut çekerdim.Şimdi sen yaşın itibarı ile hatırlamazsın.70'Lİ yıllarda Fenerbahçe semti taraflarında ''dalyan futbol sahası'' vardı.O zamanki ünlü Fenerbahçeli futbolcularla beraber oynardık.Yılmaz,Ziya,Cemil,Alpaslan,Osman vs vs...Bir ara şu sıralar FBTV'de yorumculuk yapan Cem Pamiroğlu ile de oynadım.Kendisi çocukluktan beridir mahalle arkadaşımdır;yan yana apartımanlarda yaşardık.Aynı okulda okuduk ve nadiren de olsa bazı okul yemeklerinde hala beraber sohbet ederiz.

Benimde nostaljik duygularım depreşti.Lakin bu geceki maça gelecek olursak;iş o kadar kolay olmayacak.İskandinav ülkeleri insanları çok disiplinli olurlar ama top yuvarlıktır demişler.

Bekleyelim görelim derim ben...
Eski 26.11.2015, 21:25   #8
Cem1907
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CeMKaN Mesajı göster
Sizin Trt1'leriniz gösteriyor bizimkiler göstermiyor. Bizi türkten saymiyorlar galiba, oy almaya geldilermi vatandaslarim diyorlar.
Tabii!Sizi gibi gavurlar sizi!.Valla internetten link bulup izlemen lazım!
Eski 26.11.2015, 23:17   #9
ReaL
Deniz Sevengillerden

Molde iki tane atar da, kaç tane yer bilmem...

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.11.2015, 01:00   #10
Cem1907
Uzman Üye

Standart Cevap: Molde 0 - 2 Fenerbahçe [UEFA Avrupa Ligi Grup Maçı]

Hey gidi baba Fener hey!2-0 ve maç bitti..Ajax'ın Celtic'i 2-1 yenmesiyle iş İstanbuldaki FB-Celtic maçına kaldı ama bir beraberlik bile kafi gelecek!

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
avrupa, fenerbahçe, grup, ligi, maçı, molde, uefa

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler