Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Rahmi Turan

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.08.2020, 16:07   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Türkiye Nasıl Kurtulur? | Rahmi Turan

Türkiye Nasıl Kurtulur?

“Kimse suçluyu başka yerde aramasın. Türkiye şu anda kötü yönetiliyor. Hükümet değişikliği olmadan Türkiye'nin sorunlarının çözülmesi mümkün değil!

Öncelikle teşhisi koymak lâzım ama hükümet hastalığı kabul etmiyor.

Gençlerde işsizlik yüzde 25 civarında…

Artık iş aramaktan vaz geçen insanlarımız var.

Ülkeye yatırım gerekiyor. Türkiye'nin kalkınmasının tek yolu yatırım, üretim ve ihracattır.

Neden insanlarımız fakirleşiyor? Niye gençlerimiz iş bulamıyor?

Kadınlarımızın iş gücüne katılma oranı hızla düşüyor.

Sorunlar büyük… Halkımız “en önemli sorun ekonomi” diyor.

Hükümet ise “Ekonomi uçuyor” iddiasında…

Gerçekte ekonomi perişan ama Türkiye çaresiz değil. Çözüm için tek yol AKP hükümetinin değişmesi!”

★★★

Yukarıdaki sözleri Ali Babacan söylüyor.

DEVA Partisi'nin lideri, eski AKP'li Ali Babacan, AKP iktidarının sorunları çözmek için önce hastalığı kabul etmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Peki, AKP hastalığı kabul ediyor mu?

Heyhat! Ne gezer? Tam tersine:

“Türkiye tırmanışta… Bizim tırmanışımızı görmek istemeyen, gözü olup da görmek istemeyenler var” diyor ve ekliyorlar:

“Dış mihraklar, uluslararası lobiler, ecinniler, Türkiye'yi yıkmak için birlikte hareket ediyorlar, dövizle oynuyorlar, Türkiye'nin dünyada lider ülke olmasını, ekonomide büyük hamleler yapmasını çekemiyorlar!”

★★★

Bu iddialı lâflara inananlar da var tabii ki…

Oysa ekonomimiz çok zor durumda. Türk lirası tarihinin en ağır kayıplarını yaşıyor. Piyasalar berbat… Milyonlarca insanımız açlık sınırında yaşam savaşı veriyor.

“İç ve dış güçler” diye düşman ilan etmeyi bırakıp gerçeklere bakmamız lâzım.

Ali Babacan'ın “Kimse suçluyu başka yerde aramasın” sözlerine kulak vermek en akılcı yaklaşım olur. Bu iktidarla sıkıntılardan kurtulmak mümkün değil!

Saray zor durumda… AKP, koltuğunun sallandığını hissediyor. İktidarın rahatlaması için Millet İttifakı'nın parçalanması gerek!

Cumhur İttifakı (AKP-MHP) ile Millet İttifakı (CHP-İYİ Parti) arasındaki oy dengesi, başka türlü iktidarın lehine değişmez!

İktidar, bölme işlemi için hemen harekete geçip, önce Meral Akşener'e çengel attı. Fakat Meral Hanım öyle yemleri yutacak ilkesiz siyasetçilerden değil… Devlet Bahçeli'nin açık çağrısını elinin tersiyle itti!

★★★

Akşener'den sonra, CHP'den ayrılıp parti kuracağı söylenen Muharrem İnce'ye destek verildi.

AKP Genel Başkanı “Parti kurmak İnce'nin hakkıdır” diyerek açıkça ona destek oldu.

Peki, İnce'yi destekleyen CHP'liler ne diyor bu duruma?

“AKP'nin uydusu” görünümünde kurulacak olan bir partinin peşine takılıp göz göre göre iktidara hizmet ederler mi? Ben buna ihtimal vermiyorum!

Eski 12.08.2020, 17:41   #2
Kartal
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Türkiye Nasıl Kurtulur? | Rahmi Turan

Türkiye'yi, şahıslar değil halkı kurtarır ve şu an için bu insan yapısı ile böyle bir kurtulma çok zor.
Adamın suratına küfür ediyorlar adamın hoşuna gidiyor oy atıyor.!!
Adama alenen hakaret ediyorlar, aşağılıyorlar adam gidiyor oy veriyor.!!
Adama açık açık ben hırsızlık yapıyorum diyorlar, adam gidip oy atıyor.!!
Adama memleketi haraç mezat satıyorum diyorlar adam gidip oy atıyor.!!
Adama ben eş dost akraba ve yakınlarımı ihya etmek için uğraşıyorum ve onları kayırıyorum diye bas bas bağırıyorlar, adam gidip yine oy atıyor.
Demem o ki.!

Medeni bir ülke vatandaşı bu sıraladıklarımın bir tanesini yapan %1 oy alamaz ve hesap verir..
Bizde ise bu gerçekleri haykıranlar, yazanlardan hesap soruluyor.!

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
kurtulur, nasıl, rahmi, turan, türkiye

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler