Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > İlginç Haberler

İlginç Haberler Sık rastlanılmayan haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 18.07.2020, 14:17   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 6 Yaşındaki Çocuk Kardeşini Köpek Saldırısından Kurtarmak İçin Araya Girdi

6 Yaşındaki Çocuk Kardeşini Köpek Saldırısından Kurtarmak İçin Araya Girdi

ABD'de 4 yaşındaki kardeşini köpek saldırısından kurtarmak için araya giren 6 yaşındaki Bridger, "Biri ölecekse bu ben olmalıydım diye düşündüm" dedi. Küçük çocuğun yüzüne 90'dan fazla dikiş atıldı.

ABD’de, dört yaşındaki kız kardeşini köpek saldırısından kurtarmak için araya giren ve yüzüne 90'dan fazla dikiş atılan altı yaşındaki Bridger Walker günün kahramanı oldu. Küçük kahraman “Biri ölecekse bu ben olmalıyım diye düşündüm” dedi.

Tüm dünya, kız kardeşini köpek saldırısından kurtaran küçük kahraman Bridger Walker'ı konuşuyor.

ABD basının aktardığına göre, Wyoming eyaletinde 9 Temmuz’da yaşanan olayda Alman kurdu kırması köpeğin kız kardeşine doğru geldiğini gören Bridger, kardeşini korumak için araya girdi. Köpeği korkutup kaçırmak isterken saldırıya uğrayan çocuk, yüzünün çeşitli yerlerinden yaralandı.

‘SÜPER KAHRAMANLARDAN ALKIŞ

Yaklaşık iki saat süren bir ameliyata alınan minik kahramanın yüzüne 90’dan fazla dikiş atıldı. Bridger’ın hikâyesi, teyzesinin Instagram hesabında yaptığı paylaşımla ortaya çıktı.

Bridger’ın süper kahraman filmi ‘Avengers’ hayranı olduğunu söyleyen teyzenin bu paylaşımı önce ünlü oyuncu Anne Hathaway’in ilgisini çekti. Bridger ile kız kardeşinin fotoğrafını kendi hesabından paylaşan Hathaway, “Ben bir Avenger değilim ama bir süper kahraman gördüğüm zaman onu tanırım. Umarım hayatımda senin yarın kadar bile cesur olmayı başarabilirim” diye yazdı.

Hathaway, ayrıca filmdeki süper kahramanlardan Hulk’u canlandıran Mark Ruffalo’yu da etiketleyerek “Takım arkadaşına ihtiyacın var mı?” diye sordu. Bunun üzerine Bridger, filmdeki tüm oyuncuların radarına girdi.

Walker ailesi Ruffalo başta olmak üzere diğer süper kahramanları canlandıran oyuncular Tom Holland, Hugh Jackman ve Zachary Levi’nin kendilerine ulaştığını söyledi.

Kaptan Amerika rolündeki Chris Evans da aileye bir video yollayarak “Sen bir kahramansın. Yaptığın şey çok cesurcaydı. Kardeşin senin gibi bir abiye sahip olduğu için çok şanslı. Senin gibi insanlara ihtiyacımız var” dedi. Evans, Bridger’a orijinal Kaptan Amerika kalkanı sözü verdi.

KAYNAK

Eski 18.07.2020, 16:00   #2
Narnu
Üye

Standart Cevap: 6 Yaşındaki Çocuk Kardeşini Köpek Saldırısından Kurtarmak İçin Araya

Helal olsun 6 yaşında yetişkin insanlarda bile olmayan cesarete sahip.
Ben sokak köpeklerini sevimli bulurdum ,korkmazdım ama böyle haberleri, hele de çocuklara saldırdıklarını duydukca artık gördüğüm zaman uzak duruyorum ve tedbir almaya çalışıyorum.
6 Üyemiz Narnu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.07.2020, 18:01   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: 6 Yaşındaki Çocuk Kardeşini Köpek Saldırısından Kurtarmak İçin Araya

Çocuğun kardeşini koruması güzel davranış ama ailesi nerede, bakamadığı çocuğa süper kahramanlık mı yaptırıyorlar?

Devlet o çocukları korumaya almalı.. Aileye de ceza verilmeli..

5 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.07.2020, 22:08   #4
Efruz
Dost Nâzım

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster

Çocuğun kardeşini koruması güzel davranış ama ailesi nerede, bakamadığı çocuğa süper kahramanlık mı yaptırıyorlar?

Devlet o çocukları korumaya almalı.. Aileye de ceza verilmeli..

Olay çocukların arkadaşının evinde bahçede oynarken olmuş.

Amerika'da bazı insanlar köpeklerini özellikle saldırgan yetiştiriyor ve devlet bunu kontrol etmiyor maalesef veya başka bir durum.

Bence çocukları korumaya almak aşırı bir önlem olurdu. Çünkü aile bile olayın iç yüzünü çocukların anlattığı kadar bildiklerini, daha fazlasını öğrenmek için ısrar etmediklerini açıklamış. Muhtemelen streslerini katlamamak için.

Sakın sen kuş vurma yavrum,
En engin bir kardeşlikte uçar kuşlar gökyüzünde.
Tüfekle oynama yavrum,
Şakacığı bile çirkin bir canlıyı öldürmenin.

5 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.2020, 01:01   #5
Rosebud
Müdavim

İnsanın gözleri doluyor okurken, ne kadar şekerler...

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.2020, 01:58   #6
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Küçük kahramana bakın yahu. Kardeşlik böyle bir şey.
3 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.2020, 12:35   #7
Canan
Çiçekci kız

Bu yaşta inanılmaz bir kardeşi koruma iç güdüsü. Canım ya.. Yüzü gözü mahvolmuş

Tapatalk ile gönderildi.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
araya, çocuk, girdi, için, kardeşini, köpek, kurtarmak, saldırısından, yaşındaki, İçin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)