Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.08.2020, 01:09   #3
Bursalı68
Yönetici

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: “Hasan Dağı arpalıktır!” | Rahmi Turan

Merhaba,

Aslında bakıyorum da toplumların kaliteleri, bilinçleri, değerleri paralarının değerleri ile paralel seyrediyor...

Bizde de topluma bak paranın değerini söyle...

Üretime gelince, hani atıp tutuyorlar " Endüstri 4.0 " diye, işte o Endüstri 4.0 bizde hayal gibi bir şey...Çünkü daha endüstri 3.0 ı beceremedik ki 4.0 a geçelim...Üretim yapan firmaları biraz gezmenizi tavsiye ederim...Koca koca " organizasyon şemalarını " gelen geçenin gözüne sokacak şekilde oraya buraya asarlar, ama içi boştur...Çoğu organizasyon şemasının söylediği şudur...: Seni savaşa yolluyorum ama mermi veremem kusura bakma...

Görev bellidir, sorumluluk yüklenir, ancak yetki mi...O da ne ki...Yetki patronda olur, müdürde olur, müdürdeki de bir yere kadardır...O yüzden bizdeki köklü firmaların, kurumsal firmaların, profesyonel yönetilen ve günün şartlarına göre hareket edebilen firmaların sayısı oldukça düşüktür... Bir anda kazanırlar yatlar-katlar, bir anda batarlar...

Hadi üretelim...Peki nasıl...? Üretim sadece bir ürünü, imal etmek ile biten bir süreç değil...Aynı zamanda onun tüm süreçlerini doğru yönettiğinizde üretimi olumlu ve doğru olarak yapmış olursunuz...Daha bunu beceremiyoruz...

Sağlıcakla kalınız...
2 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.